Слаткар(истика)

M

Mr.InF3ction

Гостин
мислам дека дискусиите тука се само трошење време и нервирање т.е губење од лепота за џабе .. секој си има свој вкус.. и некој не може да го смени тоа.. цела македонија да дојде не може да го смени мислењето на еден фан на слактар.. или спротивно.. да направи да го засака слаткар некој што го мрази....:toe:позз до сите
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Добар ден ми се трефна. Затоа...

Закон е Слаткаристикатата. Опасни рими пука и доста паметни текстови. Поезија. Најбоље нешто од нашата сцена. Like.
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Никој не сере за тоа што излегол на телевизија или дека праи песна со тони зен.. Секој сере поради фактот што праи едноставни песни, со други зборови песните му се за деца од 14 години. т.е музички не го бива.
Има преголема разлика од комерцијала, серење по форуми и квалитетна музика. Кај си видел некој да сере да речеме за Green Out?
За 1 болд: прочитај назад и ќе видиш дали не серат зошто праи песни со зен и Јован
за кривотоЧ Ај бе брат објасни ми што е едноставноста ај дај ми пример за комплицирана музика.
За 2 болд: Не им дошол редот али пошо се добри ќе им дојде така идат тие работи.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Не е паметен да извади којнае каков текст и рима...пола од музиките му се крадени...целиот склоп на песните (поголем дел од нив) нема никаква музичка ниту уметничка вредност...
Сепак е паметен лесно да направи пари со тоа што го работи. Да стане повеќе славен од пејачи (поквалитетни и понеквалитетни) кои се мотаат со години по нашава естрада.
Немам ни најмалку нешто против Слаткар. Штом си може, нека си прави. Нема потреба од ширење толку негативности и омраза.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Jaк му е стихот ''Имаш сиса за медаља'' , по него се глеа дека ги слуша Бед Копи/Виклер Скај :) ...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.739
Поени од реакции
4.958
[Тони]
Не се замарај со сало, ми треба перформанс за секс,
не ти треба диета, земи си чоколаден кекс

ти се палиш на скара (а шмизлите на кока)

:pos2::pos2::pos2:ова ме смее секој пат кога ке го начекам
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Добар ден ми се трефна. Затоа...

Закон е Слаткаристикатата. Опасни рими пука и доста паметни текстови. Поезија. Најбоље нешто од нашата сцена. Like.
Го имаш слушнато другиот дел од нашата андерграунд рап сцена? Па да правиме муабет за пукање рими и за паметни текстови. А дека е најдобар... Се лажеш!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Го имаш слушнато другиот дел од нашата андерграунд рап сцена? Па да правиме муабет за пукање рими и за паметни текстови. А дека е најдобар... Се лажеш!
Не бе зашто. Најбоље е. Посебно текстовите му се ала Шекспир. Газови пукаат, газови доле, кревање жени, пунење газови. Мислам дека Слаткар е Шекспир на 21 век.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Не бе зашто. Најбоље е. Посебно текстовите му се ала Шекспир. Газови пукаат, газови доле, кревање жени, пунење газови. Мислам дека Слаткар е Шекспир на 21 век.
Maybe you are a fan of irony, but the irony is not a fan of you.

Се разбравте. :)

Oн топик - Само „Да полетам“ ја бива... Другото е текст на попален 13-годишњак плус бит ах ху ах ахуахуау, дежаву. Но, го одбра моментот да премини во комерцијала и да ја искористи глупавоста на македонскиот просечен рапослушач(имево :|). Тоа е за почит. Што тргна нанапред во прав момент. Сеа по него кланици за feat. песни и рапот во Македонија ќе згасне. Само стрпете се, едни другари мои спремаат вистинско рап срање, за вистинските љубители на рапот.
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Не бе зашто. Најбоље е. Посебно текстовите му се ала Шекспир. Газови пукаат, газови доле, кревање жени, пунење газови. Мислам дека Слаткар е Шекспир на 21 век.
Бравос... Ми звучиш како да слушаш прв пат рап во животот, и оп, првиот рапер што си го слушнал - СЛАТКАР ....

Побарај на youtube.com од RNS (GreenOut), Dzaka Nakot (Legijaта cela) Исток-Запад, STR2, па дури и некои од постарите песни на Слаткар... Така нешто, па да видиш, чисто онака, што е уметност...

Посебно овај РНС... Леле мајко :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Бравос... Ми звучиш како да слушаш прв пат рап во животот, и оп, првиот рапер што си го слушнал - СЛАТКАР ....

Побарај на youtube.com од RNS (GreenOut), Dzaka Nakot (Legija cela)... Така нешто, па да видиш, чисто онака, што е уметност...
Бегај бе. Сите се фејкери тие. Го хејтаат Слаткар4е. И Еминем го хејта Слаткар43. Слаткар е боље од Тупак.

Мислам дека со овој пост сфати што уствари цело време дрндам?
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Слаткар - Идиот*








*не ме сфаќајте погрешно де, само сакав да кажам дека ова ми е омилена песна, да.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Иначе во Битола во афмитеатарот ке има концерт на : (пазете сега)
Next Time
Јован Јованов
Елвир Мекик
Слаткар! :uvo:
превод : ЈЈ Продакшн. :pos:
I mean , what a varaety of singers. :pos:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Не слушам многу рап, па и Слаткар не го слушам му знам само една песна-Шопинг. И сестра ми ја обожава.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Во Прилеп во петок во нокниот клуб Тhe End ке биди Слаткар :pishtoldz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom