Слаткар(истика)

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
ако е така ти си 2 години позади мене double fail:smir:
Прснав од смеење. Доста офтопик.

Назад на темата.

Не мислите дека песната "Топ" е премногу Timberland и Џастин стил? Ама добра продукција мајке ми.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Прснав од смеење. Доста офтопик.

Назад на темата.

Не мислите дека песната "Топ" е премногу Timberland и Џастин стил? Ама добра продукција мајке ми.
Како нема да биде Timberland и Џастин стил кога аранжманот и музиката се на Ј.Ј ...:helou:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
марчело на времето ја слушал ја сам југословенка и плава циганко....


а овој другиов се огледал на биоритам(со влавот) па затоа и двајцата се FAIL:smir:
Не туку и дваицата се искомерцијализираа само Марчело во позитивна страна, а Слаткар во негативна. Барем мое мислење.
Плус збор ми беше за паралелата Марчело-Слаткар, повеќе би одговарала паралелата Sha Ila-Слаткар или C Ya-Слаткар. Инаку продукцијата од новиот албум е стварно на ниво :smir:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
1
Чист продукт на денешното посрано демократско општество... Во америка бараат вакви...туку кога ќе размислам можеби тие ни го пратиле... таму преовладуваат ваквите и служат за перење на мозокот на америчките деца за да не можат кутриве деца да ги разберат валканите работи на американската влада... ко шо гледам тој тренд иде наваму...
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Слаткаристика Будало

Албумон на слаткар слаткаристика будало,дали го има на нет за спуштање
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
аман со дисов од Пеше !
Мислам дека клипов е стаен преку 10 пати на темава.
Самиот Слаткар во песната `Игра` на ова кажува :

`Брат, кажи ми, што мислиш за дисот на тој Пеше?`
- Направен е за да се ложат такви куртони ко тебе !
...Долга и стара прича, бевме деца, бевме глупи ко вас,
но сега не сме више деца!
`Брат кажи искрено...?`
- Дечко дали си нормален?! Губи се, не ме замарај !!


мислам дека е крајно време да се престане со дисот со колачите на Слаткар, затоа што не се веќе у фрка со Пеше, типот се појави во Жолта Штампа кога се снимаше, а и Слаткар за еден од најголемите соработници го има Џакси од Легијата, така да... не гледам дека тие се замараат со нивното минато колку вие..
Постирале еден клип и тоа го користат сите хејтери :) Опасни патетики :)
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Слаткар е доктор за Тони Зен ало. :) Он е белиот нинџа, појак е од црниот нормално. Иначе, Слаткар ќе стане како Марчело во Србија, популарен во Македонија. Се сомневам дека ќе успее да се пробие надвор па да ја достигне славата на србинот, ама секако за успех не е доволно да се остане андерграунд. И Марчело не е андерграунд одамна, ама го поштуваат сите, апсолутно.
:helou:
Дали ти ова сериозно?

Оваа споредба не треба да се помисли, не па да се напише во јавноста.
 
D

DartWader

Гостин
има специјална песна наменета за слаткар и тони зен и нивниот најнов спот :kesa:

и lyrics :smir:
Mislili ste da ce da uzmete pare
radecji glupave komercijale
mislili ste da cete pare da uzmete
ako vam na spotu budu ribe guzate,sisate, glavate, nogate, krakate, obrijale batake i ostrugale pete.

Zato su koristile jeftine zilete
al vazno je na spotu picke da izlede
kad uspes u tome tad si pravi reper
svi misle da si faca al si fejker
udjes u trolu i nemas da sednes
a na spotu bacas pare ko konfete
Mercedes i BMW i ostala sranja
izduvo kod igrachica za snoshaja i blajva

Mislili ste da ce da uzmete pare
radecji glupave komercijale
mislili ste da cete pare da uzmete
ako vam na spotu budu ribe guzate,sisate, glavate, nogate, krakate, obrijale batake i ostrugale pete.

Mislili ste da ce te al evo vam kara
Bajaga spustio cenu na 120 dinara
ne pomaze votka ni guzica ni chmara
ni tvoj hit shto po top listama svuda hara
osetite vooonj starog cara
mesto zapaljenih klubova zapaljena shtala
mislili ste da cete al kobasica vrucja
PDV na EPP i ode sve u kurac
znam sad ce svi da otvore restorane
bljutave odvratne povracjotine od hrane
ne pomazu vam obrade pesama sto su strane
niti one domacje narocito Zane
ne pomaze ni techno ni house ni drum&bass ni rep ni krek ni smek ni pljalajek ni ostrugale pete ne pomazu
ni babe sa broshevima kada odlaze u operu
i kada bi se gadjali tramvajima u sred centra grada
DMD su bradale 300 hiljade komada..hahah..
500 hiljada chava 700 miliona Timbe zvani glava
porodice Bad Copy, 43, 23 Wikler prodo milijardu za mesec dana njih

Mislili ste da ce da uzmete pare
radecji glupave komercijale
mislili ste da cete pare da uzmete
ako vam na spotu budu ribe guzate,sisate, glavate, nogate, krakate, obrijale batake i ostrugale pete.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Дали ти ова сериозно?

Оваа споредба не треба да се помисли, не па да се напише во јавноста.
Сите вие кои не верувате во македонскиот потенцијал за сметка на великосрпските артисти треба да се засрамите од себе. Марчело е великан во хип хоп индустријата, ама без срам можам да дадам проценка дека Слаткар може да биде доволно голем. И ич курац не ме боли дали вие ќе се сложите со тоа или не.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.737
Поени од реакции
11.218
Баш ми го препорачаа албумот на Слаткар и искрено ме изненади типот колку голем речник има како и воедно колку интелегентно ги склопува работите...Хејтер сум од копиљ, ама сепак го подржувам севкупниот придонес на сите дечки за било која сцена кај нас, бидејќи сцена без артисти, а публика - не бива :icon_lol: Па нека си прави музика момакот, не ми смета...битно да одиме напред...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Само нешто не ми е јасно, во песната Жолта Штампа сере за овие Свет и компанија. Е сега албумот можеш да му го најдеш само кај што се продава Свет. :)
Господ да чува... ја знам песнава... госпоѓице жолта штампа преку к*р ми е од твојата штампа а сега албумот го продава само кај што има свет :pos2:
Како прво, само Свет не е таа `жолта штампа`.. наведен е само како пример во песната бидејќи е еден по-трачарски магазин, а се однесува на сите оние медиуми кои лечат комплекси (like some people) за поголем тираж. Не ги оставаат луѓето да дишат.
Второ, ставањето на распродажба на новиот албум на сите продажни места на Свет значи дека Слаткар сепак добил почит од весниците кои серат за нашата естрада, каква-таква. Веднаш потоа имаше интервју во самиот Свет со Слаткар и јас не видов дис :) значи успеал со помош на своето дело да им укаже дека фејк џет-сетот е досаден, како и ку*вите со силикони :):)
Што добивате со хејтот? Несакам да наметнувам мислења, но Слаткар не го заслужил тоа. Го потценувате затоа што има некои лични маани и затоа што сега успева да направи нешто кое треба да се цени? Исто и за Зен, чоекот отвори продавница со најпознатите хип-хоп брендови кои се единствени во државава, има пари и одма дис. Затоа што е успешен? Или пак за Марчело..ко демек Слаткар оди по неговите стапки сега? Да, тој може да биде МНОГУ повеќе од него, но дефинитивно не му е идол.
Ќе земам, кога веќе не сакате да го слушате, ќе ги напишам сите лирики од новиот албум за да го разберете :) или ќе постирам некои интревјуа, да забележите самите дека е редок претставник на реалноста.
Го знам. Не му е срам да настапи во најбедниот локал, ако знае дека има луѓе кои го ценат, не сака да се прави некој кој не е, има свој стил и дефинитивно не се замара со навреди упатени кон него. Многу народен човек и НИКОГАШ, НИКОГО не одбил кога го замолиле за фоткања,автограми и сл. И да е најзаморен по настап или концерт, тука е за своите фанови и ги почитува и сака како тие него.


Нешто сосема трето...
Браво за последните 2 поста од Викторгг и mans .
Вие навистина сте ја сфатиле поентата на неговото творење.:helou:
Тоа беа најубавите 2 поста кои ги прочитав во целава тема.:pipi:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Јас не се смеам.
Тоа е твое мислење ипак :helou:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Сите вие кои не верувате во македонскиот потенцијал за сметка на великосрпските артисти треба да се засрамите од себе. Марчело е великан во хип хоп индустријата, ама без срам можам да дадам проценка дека Слаткар може да биде доволно голем. И ич курац не ме боли дали вие ќе се сложите со тоа или не.
Океј, твое мислење е тоа.:)

Кога ќе има слаткар респект барем на пола од тој што го има Марчело тогаш ќе дискутираме.

Уствари шо правам јас, почнав да ги споредувам. :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom