Слаткар(истика)

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ај вака:wink:
Додека нашите насушни тела седат во фотелја и прават муабет овде колку бил глуп,ваков ,таков,не знам ти што,човекот си ги брои парите што ги заработи(и веројатно уште ќе брои) од концертот, без разлика дали повеќето биле тинејџери што е факт таму доброволно отидоа сите.Ме нервира неверојатната способност на македонскиот тинејџер да скренува на било кој фаца,ми се лошеше од луѓево на запад поради тоа,ама почна болеста да се пренесува овде..нејсе ова се однесува на паѓање во несвест пошто некоја го фатила неговиот пешкир на концерт.:tapp:
Човеков успеа,нема тука збор,дури ќе се осмелам да го наречам Феномен,сакајте го мразете го сеедно,пак сегде само за него се збори..гледам дури и Латас напишал колумна за него:vozbud:
На секој што во оваа земја каде успехот е само мисловна именка ради познати причини ,фигуративно му подавам рака..од шанкер до овде па и не е лесно да се стигне а пред тоа да не те убие мислата дека не да е нешто гнило во државата Данска туку и ти може да изгниеш:toe:
П.С. Може малку небулозна споредба но сепак ми дојде на памет,вакви работи се случуваа и кога Тошка искочи на сцена кај нас...ехеее милион напади од сите страни ,ваков таков ,онаков...на крај најдобар...
Ќе видиме до кај ќе догура Слаткар,времето ќе покаже..досега гледам баш го заболе кој што рекол:wink:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250
Ај вака:wink:
Додека нашите насушни тела седат во фотелја и прават муабет овде колку бил глуп,ваков ,таков,не знам ти што,човекот си ги брои парите што ги заработи(и веројатно уште ќе брои) од концертот, без разлика дали повеќето биле тинејџери што е факт таму доброволно отидоа сите.Ме нервира неверојатната способност на македонскиот тинејџер да скренува на било кој фаца,ми се лошеше од луѓево на запад поради тоа,ама почна болеста да се пренесува овде..нејсе ова се однесува на паѓање во несвест пошто некоја го фатила неговиот пешкир на концерт.:tapp:
Човеков успеа,нема тука збор,дури ќе се осмелам да го наречам Феномен,сакајте го мразете го сеедно,пак сегде само за него се збори..гледам дури и Латас напишал колумна за него:vozbud:
На секој што во оваа земја каде успехот е само мисловна именка ради познати причини ,фигуративно му подавам рака..од шанкер до овде па и не е лесно да се стигне а пред тоа да не те убие мислата дека не да е нешто гнило во државата Данска туку и ти може да изгниеш:toe:
П.С. Може малку небулозна споредба но сепак ми дојде на памет,вакви работи се случуваа и кога Тошка искочи на сцена кај нас...ехеее милион напади од сите страни ,ваков таков ,онаков...на крај најдобар...
Ќе видиме до кај ќе догура Слаткар,времето ќе покаже..досега гледам баш го заболе кој што рекол:wink:
де ЖА ву...

ајде бре нешо ново немојте вака...
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Znam eden tip, dila droga, ic ne mu e gajle koj sto zbori za nego, i dodeka nie sedime na fotelji toj broi pari. Sto vrska ima toa sto Slatkar napravil pari so toa sto e prikaz na naseto moralno opaganje? Znaci od Toshe idesh na Slatkar i toa e kao cekor napred. Poslem Slatkar ocekuvam banjo battle na plostad. A toa kolku pari napravil mozel i fabrika da otvori pa da vraboti luge ama ne go napravil toa. Tipot e debil, i nema da mi go smeni mislenjeto i cela Makedonija da odi kaj nego na koncert. Nikoj nikogas ne ni kazal deka Makedonija kako drzava e polna so pametni luge.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
^
Рака на срце, добра изведба, интересно звучеше. :)
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
abe so e ovaj mi kazuva od ulica se gleda koj e od ulica od site tamu samo sigi :toe:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
А што бараа инструменти на бина? Посебно ритам гитара? :wink:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
ke ima nekoj ljubezen vecerva da ja snima emisijata Koj te sisa, gosti petruseska, JJ i slatkaristika :)) aj ke ve molam :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
[zEUs];3369315 напиша:
Што и фали на гитарата :)
Супер е гитарата бе, за украс и да фаќа појќе место :tv:
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
Со самото тоа што напишавте 173 страни за Слаткар анд компани, покажува колку се замарате со него.

Втора работа, неможам да ја сфатам уметничката вредност на сите тие квази бендови, а камоли да го сфатам КИЧЕРАЈСКИОТ вкус на македонската младина.

Нема надеж за вас! (Нас)

:tapp:


Искрено прв пат кога се појави мислев дека луѓето ќе го ругаат. Ама кога DJ KRMAK е еден од најпопуларните со „квалитетна“ музика според добар дел од населението што очекувам за Слаткаристика и останатите македонски музичари.

Чест на исклучоците на прст се бројат ( Мизар, Архангел, Кисмет, Анастазија, Кирил, Леб и Сол, Конкорд, Зијан ) и во основа тоа се луѓе што се едни те исти, само во различни бендови Мизар/Архангел/Кисмет/Анастазија се истите...
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
женските вредеа само:drk:
 
Член од
6 март 2010
Мислења
92
Поени од реакции
11

Sakate da ste najdobri na vrvot site zvezdi
pushtani na televizija so jadni spotovi
so sms poraki troshite kartici krediti
vo zelbata za slava bedni betl tekstovi pa
steta za cela muka ti si komercijalna bruka
tuka nema dilema sega na keshot si mu sluga
drugarot na gjavolot samo od nego motiviran
kvazi Zen ideologija degen so gen mutiran
a jas antifenser vidi me ne glamurozen
vozvishen u dushata i MC religiozen
tvojot bog e para kariera i materija
megju mene i tebe gledaj be ima razlika
pa gore ili dole sfati se e relativno
gazot si go shitnal kopile bez gram dostoinstvo
ego triper so triper smrdis ko naftalin u plakar
a vo mozok si trul ko u taftalidze baraka

Vie ste zvezdi od malite ekrani
site popularni sarlatani i
sekoj den na meduim poziras
no ne te biva samo se blamiras

mediumski frik sto se blamira so nov hit
shit ke ti dadam sovet stisni kopce shift delete i
tvojot kopi pejs na celo americkoto sranje
mc nigga glumenje malograganstina ko vranje
a gledam hardkorci peat pesni za ulicata
no pola od niv se deca na elitata
ja usravte muzikata nemate k od kultura
gnasni ste u surat pa site idite u kurac
simuliras buntovnik i mlad revolucioner
fasader i pozer sho saka samo lend rover
deficit na intelekt shugav si kako otpushok
jadna prodadena dusho sega si sinonim na fushot
mlad vo eskapizam vo dzeb so gandzata i rizla
proizvod na sistemot bez vrednosti kapitalizam
deca vo iluzija vo cela duhovna kriza i
gradska cirkuzijada zachineta so debilizam !!!

Za site tatlii...​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom