Слабите девојки веќе не се во мода

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Слабите девојки веќе не се во мода

Модата постојано се менува, па така и слабите девојки полека исчезнуваат од секојдневието и повторно им препуштаат место на раскошните тела во сите облици и големини.

На тој моден тренд подлегнаа и Американците, кои во последните 20 години ги тресеше лудило за слабеење по секоја цена, открива компанијата "НДП Груп" која се занимава со истражување на пазарот.

Вкупно 55 отсто од Американците во 80-тите години сметале дека вишокот килограми ги прави помалку привлечни, додека денес тој став го застапуваат само 24 отсто.

Истражувањето на "НДП Груп" исто така покажа дека оброците кои содржат само салата веќе не се популарни, како ни производите кои воопшто не содржат масти.

Трендот на раскошни облини успешно го следат и некои познати глумици кои сметаат дека не би биле толку привлечни ако ослабат. Тие порачуваат дека не треба да се изгладнувате и да патите, туку гордо да го носите тоа што го имате. Затоа што кога на крајот се ќе се собере, она што секогаш делува привлечно е самосвесно држење.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
ThA-BiTcH напиша:
Слабите девојки веќе не се во мода

Модата постојано се менува, па така и слабите девојки полека исчезнуваат од секојдневието и повторно им препуштаат место на раскошните тела во сите облици и големини.

На тој моден тренд подлегнаа и Американците, кои во последните 20 години ги тресеше лудило за слабеење по секоја цена, открива компанијата "НДП Груп" која се занимава со истражување на пазарот.

Вкупно 55 отсто од Американците во 80-тите години сметале дека вишокот килограми ги прави помалку привлечни, додека денес тој став го застапуваат само 24 отсто.

Истражувањето на "НДП Груп" исто така покажа дека оброците кои содржат само салата веќе не се популарни, како ни производите кои воопшто не содржат масти.

Трендот на раскошни облини успешно го следат и некои познати глумици кои сметаат дека не би биле толку привлечни ако ослабат. Тие порачуваат дека не треба да се изгладнувате и да патите, туку гордо да го носите тоа што го имате. Затоа што кога на крајот се ќе се собере, она што секогаш делува привлечно е самосвесно држење.

Женски комплекси
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Е баш е вистина. Јас ич, луѓе ИЧ нејќам слаби девојчиња послави од бандера...Коа ќе видам некое слабо девојче а убаво у фацката, си помислувам Е да БЕШЕ ПОДЕБЕЛКА ... : ))))))

Затоа, девојчиња не држете диети!!!!
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Па не е вистина дека слабите девојки не се во мода. Мене баш ми се ептен секси...незнам за вас:)
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
deXterche напиша:
Па не е вистина дека слабите девојки не се во мода. Мене баш ми се ептен секси...незнам за вас:)
сори имам голема рака . Си сакам нормални девојки еј карактерот ми важен пред се
овие слабите што ги дават на фтв блак veke na victoria s reviite ima mnogu so mesce
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ок немислев да им се бројат ребрата ама барем 170cm со 50-55kg, мојт
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Епа еднаш во животот и јас ќе бидам демоде! хехехе. Се зезам не е толку битно да биде некоја слаба ама буренца никогаш не сум сакал!
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Hm... epa da Slabite Devojki ne se veke vo moda... mene iskreno koga ke vidam nekoja slaaaabaa devojka prvo mi doaga na pamet "abe ovaa da ne e bolna, pa tolku oslabela?!"... mislam kako mozat maskite da se palat na nekoi slabi devojki (koga nema na sto... ni zadnik ni nisto...)... sea nemojte da me sfatite pogresno... samo vikam da se bide preterano slaba ne e moderno (podobro e normalna pa duri i elegantno popolneta)! taka da devojki da bideme zadovolni so toasto go imame:)
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
abe ne se losi u sustina slabite ama preferiram da ne se mnogu slabi!da iam so da fatam!
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Kako za kogo

Ima nekoj so sakaat so podobri oblini.Fakt e deka slabite devojki imaat pomali gradi ali imaat poubavi gazinja i stomacinja i pristojni gradi.Takada ako sakate pogolemi oblini togas za vas se u moda podebelite:cheeky1:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Abe ko ke se sleci na plaza nekoja popolnicka odma i se poznava celulit a to e grozno (barem za mene). Poslabite sekogas imaat poseksi gaze i stomak, a ima i slabi so dobri gradi.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
deXterche напиша:
Abe ko ke se sleci na plaza nekoja popolnicka odma i se poznava celulit a to e grozno (barem za mene). Poslabite sekogas imaat poseksi gaze i stomak, a ima i slabi so dobri gradi.
хм...
очигледно си слушнал али не си дослушнал.
ако е пополничка немора да значи дека има целулт и дека и се познава од километар.
Башка и слабите имаат целулит.
Него,
според твојов муабет,
што за тебе е пополничка девојка?
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Anti celulit

Toa za celulitot nema vrska oti stvarno poslabite devojki imaat celulit kolku i debelkite samo sto kaj slabite pomalku se poznava a za da nemas celulit treba da vezbas ali ja odam dve nedeli i veke mi se zdosadi ali kakvi tipci ima da plaknes oci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom