Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
15 јуни 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo imam hamachi itraxx 80cc 4t i koga stavam 4.0grama (standard rolni) vlece ali ne ide na krajna a koga stavam 6.5grama na krajna odi 80-85 (so dvajca) rolni prvo mi zategluva dobro i posle gusi kako da nema snaga i koga kje se uleti nema maka posle toa ide sve dobro pa da prasam okolu sto e problemot?
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.973
Поени од реакции
1.935
Zdravo imam hamachi itraxx 80cc 4t i koga stavam 4.0grama (standard rolni) vlece ali ne ide na krajna a koga stavam 6.5grama na krajna odi 80-85 (so dvajca) rolni prvo mi zategluva dobro i posle gusi kako da nema snaga i koga kje se uleti nema maka posle toa ide sve dobro pa da prasam okolu sto e problemot?
Лесни ролни поголемо забрзување, тешки ролни потешко забрзува поголема крајна.
Нема и двете, најдобри ти се 4.7 грама.
Инаку тоа што ти се гуши мислам дека е до дизната треба поголема да ставиш.
Исто ако возиш со фабрички аусплух може ти гуши и не ја ослободуваш моќта, треба ти спортски. Уасуни z серија ти се добри, Џенели многу се гласни на звук.
Исто така можеш и да штелуваш со федерчиња на ламела за подобар старт.

Но најдобро ти е кај некој што има обртометар па да пробате неколку комбинации ролни,дизна и федерчиња.
Секој мотор различно реагира и се штелува.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.973
Поени од реакции
1.935
Дечки која е реална цена за коска Априлиа СР 50 2016 година, гледам на пазарот идат по 2000-2500. Благодарам однапред
Реална цена за такви скутери нема. Кој колку сака толку бара. Поготово сега кога престанаа да се произведуваат такви машини многу е тешко да најдеш сочуван скутер.

Ако ти е кеф и го знаеш моторот од претходно како е возен и одржуван земај.


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
806
Поени од реакции
275
Во план сум да земам 50ка, па ме интересира кој е подобар избор за низ град, Sym fiddle 3 или Sym Symphony?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Во план сум да земам 50ка, па ме интересира кој е подобар избор за низ град, Sym fiddle 3 или Sym Symphony?
Sym Symphony … покомотен е , има поголеми тркала , а со самото тоа е постабилен и поманеврабилен
 
Член од
7 август 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam Italjet Charger 8m 2022 motort ima pominato 15000km,smeniv federi na lamela [zolt centralen so zolti mali] motor ide do 70 kako metak posle toa kako da gubi naednas snaga [ ima obrtaza],smenet mi e i kaishot staven mallossi i malossi rolni 3x.3.5g i 3x.4.2g [ Motorot nejkese da mrdne samo so 4.2g zatoa zemav 3.5] top speed mu e 73-4 na pravo a na udolnica odi 78 i povekje nejke,kaishot kaj variatorot nejke da se kaci do gore imate nekoja ideja sto da pravam za da odi pobrzo na krajna a da ne izgubi ubrzanje
 
Ф

Флеш

Гостин
Имате ли некој телефон од мајстор за скутери во дел од Центар до Ѓорче ,само да не е оној од Педагошка , два пати му носам и тапа е .

АКо имате и од некој што иде и на лице место супер би било . Имав од еден од Припор,супер беше , му изгубив контакт .
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имате ли некој телефон од мајстор за скутери во дел од Центар до Ѓорче ,само да не е оној од Педагошка , два пати му носам и тапа е .

АКо имате и од некој што иде и на лице место супер би било . Имав од еден од Припор,супер беше , му изгубив контакт .
Ако збориш за Мац од припор број 075 533 533 , стварно е супер
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
IMG_1533.jpg IMG_3366.jpg

Nekoe iskustvo so ovie 2 modeli?

Prviot camello kazuvaat bil 110cc fabricki
Vtoriot RKS sniper kazuvaat bil 125cc fabricki
I dvata se vodat 50cc vo dokument

Dali e vistina toa ili ne?
 
Член од
16 февруари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
16922811519508913528155678760840.jpg


Каде можам да најдам дисплеј или некој да имал проблем
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
4c9d1870-8bc6-49ed-81a2-7395677e7fbe.jpg

Здраво дали некој знае кај може да се најде она сребренетa пластика позади шо е за Hamachi SpeedForce ?
 
Член од
10 септември 2023
Мислења
8
Поени од реакции
3
Zdravo da prasam jas imam hamaci 50cc 4T skuterce i vo posledno vreme grubo raboti i nagore nejke da vlece gubi snaga gubi gubi i na kraj izgasne i mnogu tesko pali kako bez gorivo da e isto taka i na ramno do kraj gas se zabrzuva zabrzuva 50 metri i pocne da gubi gas da usporuva klapnata otvara ama kako da odi malku gorivo ne prima gas voopsto epten malku 25km/h edvaj zastanam vo mesto i pak poln gas i pak istoto go pravi nema kompresija mnogu e lesna kurblata moze li do toa seto ova da e ili ima uste nesto somnitelno (kupiv nov GY6 carburator ne e prljav se e cakum pakum)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom