Скандал во репрезентацијата: Седловски му удри шлаканица на Попов!

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Хуху, кој ќе отиде утре во 18:00 на плоштад за да се слика со Седловски со боксерски ракавици, или во боксерска поза? :vozbud:
Попов --->:седловски:<--- Седловски
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
хаха Ејсид Зверска ти е емоцијава хаха
ја дефинитивно не идам:muahaha:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
5 - 0, абе повеќе, за ваква федерација и 10 - 0 да изгубиме е добар резултат, копилиња смрдливи, ни ја ебаа и репрезентацијата и фудбалот, смрдежи.
Па тој коњот Јонуз, немал концепција како на Шаќири да му даде да изигра 10 мин во својата проштална утакмица, му рекол извини не ми влагаш у тактика, еј ненормален, ова требаше опроштајна да му биде, а овие од ФФМ и не му кревале, не нормално е ова, срамотно.

Доле федерација, доле Јонуз и останати копилиња.
Срамота шо да кажам , и пред да го изберат Јонуз за селектор бев за било кој само да има дисциплина , а погледни го видеото:tapp::tapp:Зошто не играш и пази на СЕЛЕКТОРОТ како му одговара - НЕ МИ СЕ ИГРА.:toe:Како не ти се игра?Ц.ц.цц. не ми се верува еј.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Еве ви тепачка на Мелгерг и Љумберг на тренинг.Се случуваат такви работи затоа не скокајте многу, а ако не сте за на утакмица да ја бодрите Македонија тогаш не кобите како стари баби колку да сме изгубеле.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Леле крвта да му ја ебам на тој Седловски. Најтапа е од сите на последните натпревари. Зареди него примаме голови како од шала и вака се понаша на тренинзи. Утре на стадион ако имам шанса ќе го плукнам жими се.

Се понаша како вратар од дискотека а не како капитен на репрезентација. ццццц срамота што го прави ова.

А па другар му од Матерсбург, што кур се пали како млад мајмун. Сељачиште невидено.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еве ви тепачка на Мелгерг и Љумберг на тренинг.Се случуваат такви работи затоа не скокајте многу, а ако не сте за на утакмица да ја бодрите Македонија тогаш не кобите како стари баби колку да сме изгубеле.
Тепачка?Јас разбирам после ваков страрт да избувнеш и да му одиш но погледни не се ни чепнаа , а копукот Седловски со копачка у фаца на Попов и после шамар му удира не е можно еј.:tapp::tapp::tapp:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Суспензија за двајцата под итно, кога не се кадарни и сами да се контролираат, како да очекуваме да контролираат игра и да бранат национални бои.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
играле онаа одбојка на трева со фудбал и со нога само, како и да се вика... и се обложиле во 200 евра кој ќе тепа... и откако Попов доби ѓон во глава сакал да се откаже ама морал да се врати оти облог си е облог, и затоа викаше дека ќе му ги даде тие 200 евра само да не игра, ама морал да се врати и тука тепачката... нц нц нц за бедни пари се испотепаа
 
T

the Carpenter

Гостин
Ко ќе добиев кец по математика не се тешев со тоа дека има некое дете во Шведска што исто така добило кец.
Секој за себе нека си гледат. И без споредби со Шведската репрезентација, со Њукасл, или со некој второлигаш од Монголија. Ме заболе мене, а и Вас за нив.
После ова, веќе ништо нема да биде исто во репрезентацијата на Македонија.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Господе Боже.... Ова само кај нас го има, гарант... ма ни фудбал треба да има кај нас ни ништо, фудбалот не заслужува да го гнасиме маме им ебам...
Како бе само кај нас, па во еден Реал Мадрид фудбалерите се тепаат меѓу себе. Се случува, башка што ова е прв пат во Македонија фудбалери да се степаат во репрезентација.

Башка што гледам дека главната рчка е помеѓу Илчо и Попов, па дури потоа Седлоски влага во конфликт со Попов.

И не зборете такви погрдни работи за капитенот на Македонија кои го има дадено срцето. Не викам дека сега не е слаб ама има дадено доста за нашата земја.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Тепачка?Јас разбирам после ваков страрт да избувнеш и да му одиш но погледни не се ни чепнаа , а копукот Седловски со копачка у фаца на Попов и после шамар му удира не е можно еј.:tapp::tapp::tapp:
Добро сега ако правиме за инает муабет.А што ако Попов му испцујал се женско во фамилија или некако ги испровоцирал или удрил.Сакаш да одиме до бескрај?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Еве ви тепачка на Мелгерг и Љумберг на тренинг.Се случуваат такви работи затоа не скокајте многу, а ако не сте за на утакмица да ја бодрите Македонија тогаш не кобите како стари баби колку да сме изгубеле.
Бар овие не се шамараа ко пичиња и се поздравија и извинија на крај :гуш:

Се дешават, ама треба да се оладат и двајцата. Најубаво ќе биде Седловски да даде некое интервју во кое се извинува и да објасни дека сето тоа било во жарот на „борбата“. Да мавнат некоја фотка гушнати со Попов и слично... Така се праи, али ај, ќе видиме што ќе се случува понатаму. Ехеј, ништо чудно до утре и самите фудбалери да излезат со бојкот на натпреварот : )))

Леле, не ми се веруе. Се истепаа за 200 евра и за „одбојка со нозе“ : )))))))
HAheHHEHAEHAEHAEHAEHAEHAEHeHAHEHaeH :pos2:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Абе каква суспензија на Седлоцски и на Попов, суспензија под итно на челниците од ФФМ додека сеуште фудбал имаме, пошто утре овие има да не изшамараат со ваков селекор скапан.
 
V

Viktoranius

Гостин
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Прво фарсата со картите, дозволивме да не пишат светски весници.

Сеа тепачка на тренинг, главен иницијатор капитенот. ЗА ПАРИ.

Добар начин за одбележување на 100 годишнина од македонскиот фудбал.

Тибам аматерската држава.

Утре ставам 5000 на Шпанија.

Поздрав.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.753
Поени од реакции
9.911
Абе сега дознавате дека фудбалерите се најпрости луѓе? Ретко има исклучоци ама еве повеќе се ко овој дегенов Селовски. Јакиот тепач бре бре...па овој ли капитен да ни биде ццц...Попов ептен мирен, да беше некој друг да изеде и копачка в глава и шамар...ќе му ги откорнеше гајтаните на фаца на Селовски. Ебате сељакот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom