Скандал во репрезентацијата: Седловски му удри шлаканица на Попов!

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Срамота е што самите се јадеме меѓу себе.Ама пусто проклет народ шо да се прави.Дали мислите дека е во ред долгогодишен капитен на репрезентацијата да се исвиркува цело полувреме,а не тие мангупите Шпански што беа кренати до небо да им се дава аплауз на секоја измена.Какви сака да се нашите играчи ние треба да ги бодриме, а не да ги напаѓаме.Исто исвиркуван беше и Наумоски кој душата ја дава за репрезентацијата,а публиката му враќаше со свирежи.Не е во ред сето тоа.Ама такви сме ние.До вчера Пандев беше идиот што го боли за репрезентација, а денес е фудбалски Бог за нашите навивачи.:toe::toe:
Секоја чест за постов...
А за ова болдираново, уште го имам истото мислење за Пандев. Вчера можеше да игра со другиве играчи и да ги носи на грб, кога треба да се докаже за да си најде клуб, а на други утакмици немал со кого да игра. Тоа е, ќе видите сега ако направи трансфер како ќе игра на наредните утакмици за Македонија.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Секоја чест за постов...
А за ова болдираново, уште го имам истото мислење за Пандев. Вчера можеше да игра со другиве играчи и да ги носи на грб, кога треба да се докаже за да си најде клуб, а на други утакмици немал со кого да игра. Тоа е, ќе видите сега ако направи трансфер како ќе игра на наредните утакмици за Македонија.
Само гомна да се јаде па у пм......

А досега головите што ги има дадено му се секогаш кога му треба клуб а ???
Незнаете да цените ништо
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
А бе гнасен народ сме биле и че бидиме!!! Само се плука по сите!!! Пандев ко не даваше голови не чинеше, сега даде два и одма мана му се најде....требало да се продава, затоа играл убаво!!!
Седло згреши шо згреши (и ЗИДАН ЗГРЕШИ), ама тоа не значи дека е сам виновен!!! Оти на Пандев или на било кој друг не му влепи шамар???? А дека без него не можи сеуште да се замисли одбраната наша, НЕ МОЖИ!!!


А сега да ве прашам зошто е толку лесно ПРИЛЕПЧАНЕЦ да се замрази????Ај за Хари, во право сте, ама за Седло и Илчо?!?!?!? Па слушам некои сељаци овде караат по нив, мајмуни прилепски, педери ... *Едитирано од администратор: смири живци, нема потреба од таков речник* Се дури го сакате Пујол појче од Седло, Чави од Пандев и Торес од Илчо, ништо не бидува од МАКЕДОНИЈА!!!! Свирите по нашите фудбалери, СРЦЕТО шо го даваат за МАКЕДОНИЈА, а аплаудирате на противникот!!!!! ПУ Ј'ЗК

П.С. Илчо се откажа од Австриското државјанство за да игра за МАКЕДОНИЈА!!!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.363
Поени од реакции
16.561
И сега нашиве се откажуваат од Илчо затоа што дошол Торес у Скопје. Катиљ народ сме, катиљ. Го испоплукаја и Илчо и Седло, а кога даваа голови не им смета, Синојка се срамев што бев на стадион само поради тоа што имаше свирежи за Илчо и за Седло а аплаузи за Торес и Фабрегас.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517
и Илчо и Седолвски си го добија тоа шо си го заслужија :toe: ништо повеќе ништо помалку...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.105
Sedlovski voopsto ne gi zasluzi svirezite. Od kaj pa nie znaeme dali ne bil isprovociran od Popov pa mu slapnal edna. Inaku ilco bese isvirkuvan zosto celo poluvreme lezese i nisto ne izigra. A za toa sto im se aplaudirase na spancite ko da se bogovi, eh toa ne mozam da si go objasnam
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Илчо заслужи свирежи... вчера изигра ужасно, цело време лежеше на теренот и се држеше за половината. Човекот нема клуб пет месеци, а Јонуз го остава во игра 70 минути. Седло си заслужи свирежи за тоа што го направи на тренингот, вчера изигра одлично, ама ние навивачите видовме толку маки за да стигниме до влезници а тој со шамарењето на Горан Попов исто како да ги нашамари и сите навивачи.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517
А Торес со што заслужи толку аплаузи и др*ања?
Sedlovski voopsto ne gi zasluzi svirezite. Od kaj pa nie znaeme dali ne bil isprovociran od Popov pa mu slapnal edna. Inaku ilco bese isvirkuvan zosto celo poluvreme lezese i nisto ne izigra. A za toa sto im se aplaudirase na spancite ko da se bogovi, eh toa ne mozam da si go objasnam
а шо требаше да праиме да урламе, да свиркамее, да ги пцуеме??? на Шпанците им се аплаудираше зашо сме кулутурна публика (за прв пат да не им се свирка на противниците) и затоа шо се Шпанија и шо дојдоа да ни укажат чест на прославата... и ај доста го браните Седловски куртонот.... коа можеше цела Англија (значи навивачи, новинари, тренери, играчи) да плукаат по Бекам 1998 после утакмицата со Аргентина и тој да најде сила да излезе посилен од се, шо к*р ме боли мене шо "капитенот" немаше муда да искочи да го изигра и второто полувреме и како пичка некоја се скри во соблекувалната...
 
K

KomitaMKD

Гостин
а шо требаше да праиме да урламе, да свиркамее, да ги пцуеме??? на Шпанците им се аплаудираше зашо сме кулутурна публика (за прв пат да не им се свирка на противниците) и затоа шо се Шпанија и шо дојдоа да ни укажат чест на прославата... и ај доста го браните Седловски куртонот.... коа можеше цела Англија (значи навивачи, новинари, тренери, играчи) да плукаат по Бекам 1998 после утакмицата со Аргентина и тој да најде сила да излезе посилен од се, шо к*р ме боли мене шо "капитенот" немаше муда да искочи да го изигра и второто полувреме и како пичка некоја се скри во соблекувалната...
Да бе знаеме колку сме културна публика место минута молчење имаше довикување на некои културни навивачи, а потоа и аплауз додека трае минутата.Кога се кажува минута молчење тоа значи минута молчење а не аплауз инаку ќе беше минута аплауз.Пола од присутните прв пат присуствуваа на фудбалски натпревар во живо.Исто така културните навивачи можеа и во второ полувреме да навиваат кога губевме тоа е прв белег на вистински навивачи.Не глумите спортисти со сила...:nenene:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Да бе знаеме колку сме културна публика место минута молчење имаше довикување на некои културни навивачи, а потоа и аплауз додека трае минутата.Кога се кажува минута молчење тоа значи минута молчење а не аплауз инаку ќе беше минута аплауз.Пола од присутните прв пат присуствуваа на фудбалски натпревар во живо.Исто така културните навивачи можеа и во второ полувреме да навиваат кога губевме тоа е прв белег на вистински навивачи.Не глумите спортисти со сила...:nenene:
Ти си комита, така?
Па довикувањето ФФМ мафија за едноминутното молчење доаѓаше баш од Запад... каде обично се Комитите :raz:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Ти си комита, така?
Па довикувањето ФФМ мафија за едноминутното молчење доаѓаше баш од Запад... каде обично се Комитите :raz:
Ако имам ник комита значи дека сум во навивачка група Комити???не знам од кај идеше викањето ама сакам да кажам дека ние сме далеку од културна публика.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Ако имам ник комита значи дека сум во навивачка група Комити???не знам од кај идеше викањето ама сакам да кажам дека ние сме далеку од културна публика.
Тоа беа десетина луѓе и не може тоа да го расипе впечатокот за публиката. Се на се ние сме културна публика која си ја бодри својата репрезентација. Секаде има едноминутно молчење, но не секогаш трае баш по една минута. Спикерот кога веќе виде како аплаудира публиката можеше да каже доста е, помина... а тој уште си молчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom