Си биле...

Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Си биле Христијанец ,Муслиманец и Будист и се карале чија вера е посилна така докажувајки се договориле да се фрлат од зградата и кој ке биде спасен од нивниот бог таа вера е најсилна...Се фрлил Муслиманецот почнал да вика Алах Алах, но Алах не му помогнал па така паднал и умрел...Се фрлил Будистот и почнал да вика Буда Буда Буда и се издигал нагоре и не умрел!! Дошол на ред Христијанинот се фрлил и почнал да рецитира Во името на отецот синот и ... видел дека не бидува и дека се уште паѓа се исплашил и почнал да вика БУДА БУДА БУДА БУДА БУДА!!!!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си биле македонец, албанец и американец и решиле да отидат кај келавата вештерка да видат дали можат да ја надмудрат. Тргнале накај шумата и по патот сретнале некој човек кој бил исплашен и трчал од став. Тој им рекол да не одат кај нејзе бидејки ќе ги изедела но овие тројца биле решени и отишле кај неа. Вештерката им рекла да и кажат по 1 задача и ако таа не може да ја направи ќе го пушти тој да си оди а ако не ке го изеде.
- Албанецот и рекол а се фрли од кула од 20 кат. Таа се фрлила и ништо не и било па го изела албанецот.
- Американецоти рекол да влезе во длабок базен и да остане под вода 1 час. Таа влегла останала под вода 1 час и го изела американецот.
-А македонецот кога дошол на ред и рекол: "На 50 денара оди исшишај се!!!"
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Си биле две кучиња, едното се чешка, другото се словачка.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Си биле Aмериканец, Mакедонец и Русин. Биле на базен каде што кога ќе речат нешто, водата се претвара во тoа!
Македонецот пред да скокне рекол Жени и базенот се наполнил со жени!
Русинот рекол Водка и се наполнило со Водка!
Американецот пред да скокне во базенот се лизнал и рекол: Oh Shit!!!
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.540
Поени од реакции
28.961
си биле две чаши и оделе по улица. едната паднала и се искршила, а другата пукнала од смеење
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Се биле црнка, смеѓа, и плава,се возеле во лифт и кога виделе нешто бело на зидот.
Дошла црнката, пипнала со прст и го излижала..
Хммм... тоа е сперма.
Смеѓата дошла исто пипнала со прст, излижала... хмм, не е лошо.
Дошла плавушата, и она пипнала со прст, излижала.. хмм типов не е од Скопје.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Си биле Русин, Американец и Македонец и се натпреварувале чив национален алкохолен пијалок е најсилен.
Пие Американецот 10 чаши виски, му поставуваат еден стол и го прашуваат колку стола гледа. Гледеа овој се приклатува и вика дека му се гледаат 3.
Пие сега Русинов 10 вотки. И за истиот стол вели дека му се гледаат 4-5 стола.
Дрма нашиов 5 ж´ти. Го прашуваат колку стола гледа, а овој:
- Во кој ред ве молам!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си биле Канаѓанец, Французин, Енглез, Персијанец, Грк, и Македонец и сега имало многу публика и сите требале да кажат нешто и публиката да им даде аплауз и излага прв Французинов и вика Ајфелова кула и сите аплауз му дале излага врот Англицанецов и вика кралица ЕЛИЗАБЕТА и сите аплауз му дале излага трет Персијанецов и вика Персиски килим и сите аплауз му дале излага четрвти Грков и вика Грчка митлогија и сите аплауз му дале излага пети Канаѓанецов и вика Канаѓанска музика и сите аплауз му дале и излага шести Македонецов и вика абе вие го знаете КРАЛИ МАРКО и сите се чудат кој е тој кој е тој и Македонецов им рекол епа сеа ќе ви кажам Крали Марко ја ебел кралица Елизабета под Ајфелова кула на Персискиј килим додека слушале Канадска музика ако не верувате во ова, прочитајте го во грчка митологија и сите му дале голем аплауз.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле христијанин,муслиман и шеик некој!
Христијанинов вика-Јас имам 5 деца.Ќе направам уште едно,го ставам на гол и имам хокеј екипа.
Муслиманот вика-Јас имам 10 деца.Ќе направам уште едно,го ставам на гол и имам фудбал екипа.
Шеикот вика-Јас имам 5 жени.Земам уште една,ја ставам во ќош и играм биљард!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си биле Роналдо, Буш, Папата и некое дете и се возеле во авион. Авионот требал да се сруши а имале само три падобрана и пилотот рекол вие договорете се кој ке загине. И Роналдо рекол јас сум фудбалер и мене ме плаќаат и се фрлил, потоа Буш рекол јас сум претседател на Америка и мене ме чека толкава држава и се фрлил, останале само папата и детето и папата рекол ти дете си помлад и ти треба да се фрлиш јас сум стар и мене ме чека крајот на животот ти фрли се, а детето извикало не се секирај Папа, Буш го зема мојот ранец за во школо.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Си биле Македонец Американец и Грк на пуст остров и ги фатиле човекојадци.
Им кажале секој од нив треба да најде по десет парчиња исто овошје, и ако им ги набутаат во газ без да се насмеат или викнат ќе ги пуштат.
Прв Американецот со 10 Круши... пикаат пикаат и на 7мата вика.... и го јадат иде на небото , по него иде Македонецов со 10 малини, и му ги пикаат пикаат и на 9тата се прснува од смеење и го јадат.
И се сретнуваат на небото Американецот и Македонецот.
Американецот : Зашто се насмеа баш на 9тата бе?
Македонецот: А шо да праам коа го видов Гркот како доаѓа со 10 Лубеници :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
29 април 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Си биле Јапонец,Русин и Трпе наш,Македонецот.Ги киднапирале вонземјани и ги одвеле на матичнит брод за да си експериментираат на нив.Го зеле Јапоецот му ја отвориле главата и гледаат внатре, абе се електроника.Ааааа, овие се многу интелигентни нема да ги нападнеме.Го зеле Русинот му ја отвориле главата и внатре се механика.Ааааа и овие биле паметни нема да ги нападнеме.И така дошол и Трпе наш на ред,го зеле и него му ја отвориле главата и гледаат внатре една жица оптегната. Се пулат,се чудад и конечно еден од марсовците собрал храброст и ја пресекол жицата напола и на Трпета наш ушите му паднале.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Си биле србин и хрват и многу се пцуеле у мајка ,но еден ден решиле да се пцујат у цвеќиња и србинот му вели: да ти јебем трендафила а хрватот му вели: да ти јебем нано и мајчину душицу.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си биле Русин,Американец и Македонец. Се фалеле кој што побарзо може да направи:
-Русинот рекол: е ние во 9-часот правиме подморница таа во 11-часот плива.
-Американецот рекол: е ние во 9-часот правиме авион тој во 11-часот лета.
-Македонецот рекол: е ние во 9-часот правиме ракија во 11-часот сме тапа пијани.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Се биле Англичанецот, Французинот и Црногорецот и се фалеле:
"Кога ќе се качам на Биг Бен и ќе викнам "Да живее кралицата", цел ден низ Лондон се слуша "Да живее кралицата"- рекол Англичанецот.
"Јас, пак, кога ќе се качам на Ајфеловата кула'"- продолжил Французинот, "и кога ќе викнам "Да живее Франција", цела недела низ Франција се слуша "Да живее Франција!'"
"Тоа не е ништо."- им рекол Црногорецот -"Кога ќе се качам јас, на пладне, на Ловќен и ќе викнам "Ајде на работа браќо Црногорци!', цел месец се слуша 'Нејади гомна, Радоване!"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom