Сите убави мисли ТУКА!

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Gradovite kako Rim, Pariz, Vienna, New York i site ostanati na koi im se divime, se samo nasa vestacka zamena za praviot glamur na gradovite cija dusa ja unistivme Bejrut...Belgrad...Sarajevo... - Miljenko Jergovic
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Ако некогаш си нашол љубов,тогаш дај и крилја да лета, и ако одбере да остане,тогаш и е судено да се оствари...

Подобро е да се изгубат повеќе битки во борбата за своите соништа, отколку човек да биде поразен без и воопшто да знае зошто се борел...

Никогаш немој да бараш совршенство затоа што ќе останеш ебз љубов.Пробај со твојата љубов нештата да ги направиш совршени...
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Браво за сите што оставија прекрасни мисли, а за сите оние кои мислат да се зезаат нека си отворат тема во Чек Дис Аут!:)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
абе луѓе, дајте сконцентрирајте се малце...дајте некоја убава мисла која вреди да ми стои на позадина на телефонот
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Love is nothing but a stage play of hormones and emotions driving the individual to irrational behaviour. But for the origin of the divine nature and intervention of love, there are no words in the language of Man.

Љубовта е ништо повеќе од театарскасцена од хормони и емоции кои ја наведуваат индивидуата кон ирационално однесување. Но за потеклото на божевствената природа и интервенција на љубовта не постојат зборови во јазикот на Човекот.


малце е долга ама ми праи кејф...Хоум madе е иначе ;)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Сите зборови, песни и цитати посветени на љубовта паднаа во вода кога те видов тебе и ја почувствував од прва рака.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Не ми се свига....треба да ја сменам...
 
Член од
27 јануари 2005
Мислења
86
Поени од реакции
0
Сите интелектуалци се откачени лакрдијаши. Побарај ги во која било земја инженерите, трговците, архитектите, земјоделците, ќе видиш луѓе “на редот”, спретни, разбрани. Ако сакаш да ги видиш најлошите клапчовци на некоја земја, барај да ги сретнеш писателите - манијаци, лудаци, неумесни, идиоти. Ни себе не се исклучувам.

Луј Фердинанд Селин
 
Член од
27 јануари 2005
Мислења
86
Поени од реакции
0
Чарлс Буковски

“Најмногу шо можеш да спасиш е само еден човек или пријател... се друго е романтизам и политика.“

“Парите се како сексот. Не се интересни кога ги имаш.“

“Премногу пари и премалку пари се проблем.“

“Можеш да сакаш некого, само доколку не го запознаеш неговото вистинско лице“

“Кога ќе слушнам за некого кога велат дека е фашист, знам дека се работи за човек со стил.“

“Јованка Орлеанка имаше стил, Исус имаше стил..“

“Разликата помеѓу демократијата и диктатурата е тоа шо во диктатурата не губиш време за гласање“

“Велат дека сум циник шо во основа не е точно... знаете цинизмот е обратен на оној весел оптимизам од типот сонцето свети сите сме среќни и сл., додека цинизмот оди во тотална спротивност. Јас сум бре луѓе за нешто измеѓу двете... Ако сфати шо сакам да кажам, океј, ако не еби си мајката.“
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
When play dies it becomes the Game.

When sex dies it becomes Climax.

Cure blindness with a whore's spittle.

The voyeur is masturbator, the mirror his badge,

She said, "Your eyes are always black". The pupil
opens to seize the object of vision.

Films are collections of dead pictures which are
given artificial insemination.


Film spectators are quiet vampires.

The "stranger" was sensed as greatest menace
in ancient communities.

Ј.D.M.
Одамна не сум го читал,освежувачки е..sometimes..>)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom