Сите убави мисли ТУКА!

Дискусија во форумот 'Уметност, литература, јазик' започната од АуРоРа, 29 ноември 2005.

 1. АуРоРа

  АуРоРа Засекогаш

  Член од:
  15 мај 2005
  Мислења:
  1.137
  Допаѓања:
  15
  Сте прочитале некој убав цитат, некоја суупер мисла, некое ваше толкување за важните прашања во животот, љубов, среќа, пари,добро - зло, се тоа што сте слушнале напишете тука!!!

  Обожавам ептен добри мисли
   
 2. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.497
  Допаѓања:
  25.934
  Епа ајде Аурорке, ти почни прва! :wink:
   
 3. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите - Гоце Делчев
   
 4. Macedalien

  Macedalien Вонземјански Администратор

  Член од:
  6 февруари 2005
  Мислења:
  10.103
  Допаѓања:
  244
  "On ne change pas - on met juste des costumes d'autres sur soi."

  Никогаш не се мениме како личност туку ги менуваме само костимите.

  Cјline Dion
   
 5. Goddess of Chaos

  Goddess of Chaos Nixe Nox

  Член од:
  16 август 2005
  Мислења:
  6.304
  Допаѓања:
  223
  Ај лав јуууу :icon_mrgr
  Епа не е мисла но сепак е најубаво.
  Се мрднав.
   
 6. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  Кога ке дојде љубота, разумот заминува
   
 7. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  Бакнежот е убав начин да се прекинат зборлестите луѓе кој ви се додворуваат
   
 8. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  Љубовта е една душа сместена во две посебни тела!
   
 9. dajdo

  dajdo The OuTLaW

  Член од:
  17 октомври 2005
  Мислења:
  5.140
  Допаѓања:
  19
  dali te boleshe koga padna od rajot

  dali gospod znae deka mu fali eden angel
   
 10. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  Тие што стигнале до целта, треба да знаат што понатака
   
 11. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  љубовта е лудило, таа што не е лудило не е ни љубов
   
 12. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  Јас не сакам само да кажувам дека љубам, сакам и да ми биде кажано
   
 13. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  Љубовта е игра во која има двајца победници
   
 14. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  Имам огромна доверба во будалите, затоа имам и огромна самодоверба
   
 15. Dimitarc

  Dimitarc Мрчатор

  Член од:
  30 јануари 2005
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  18
  Негувај ја ноќта дека ги носи нашите мисли...од мене кај тебе...
   
  На .Sky. и Vasko.G им се допаѓа ова.

Сподели преку: