Сите жени се исти?

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Не се исти сите жени (и мажи), но дека има мнозинства и шаблони на однесување од кои влечеме заклучоци/предрасуди и те како.
Точно, јас цело време го пишувам во реферати ова што ти го објасни во една реченица. Баш така е. Не сме сите исти, ама мнозинството со шаблони на однесување од каде потекнуваат предрасудите се криви и тоа е тоа, решивме.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
811
Поени од реакции
1.426
Додека не ги пробам сите ( фамилија не ) не верувам дека се сите исти :pos::pos::uzi:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.457
Поени од реакции
5.965
Колку што се мажите сите исти, толку се и жените сите исти. Сеа ако зборуваме за конзумеристички дронови во современиот свет залепени за екран на смартфон, разликите се незначителни и кај едни и кај други.

Бидувајќи симпатично детенце како мал, симпа тинејџер и млад човек па и во средни години како сега грев би бил да се пожалам од односот на жените према мене, без разлика каков статус и да имале, родбина, френдици, познанички, баби на шалтер :icon_lol: па се до сопруга која е врв на човековата форма и содржина во естрогенска, прогестеронска и емотивна форма. Не знам од каде излегло тоа дека сите биле исти, веројатно од мизогинија, патријархален мајндсет и родители и во поново време инселизам.
Луѓе кои тврдат тоа треба да се опраат што побрзо пошто животот лета и после самци, е па самци.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
740
Поени од реакции
1.820
Колку што се мажите сите исти, толку се и жените сите исти. Сеа ако зборуваме за конзумеристички дронови во современиот свет залепени за екран на смартфон, разликите се незначителни и кај едни и кај други.

Бидувајќи симпатично детенце како мал, симпа тинејџер и млад човек па и во средни години како сега грев би бил да се пожалам од односот на жените према мене, без разлика каков статус и да имале, родбина, френдици, познанички, баби на шалтер :icon_lol: па се до сопруга која е врв на човековата форма и содржина во естрогенска, прогестеронска и емотивна форма. Не знам од каде излегло тоа дека сите биле исти, веројатно од мизогинија, патријархален мајндсет и родители и во поново време инселизам.
Луѓе кои тврдат тоа треба да се опраат што побрзо пошто животот лета и после самци, е па самци.
Evidentno i ti si od postara generacija,, probaj da gi vidish rabotite od druga perspektiva... imeno lugje so ladni glavi odamna analiziraat koja bi bila idealnata brojka na populacijata da bi bila vo balans so planetava...

.....recent estimates of a sustainable human population tend to put forward much lower numbers, between 2 and 4 billion. Paul R. Ehrlich stated in 2018 that the optimum population is between 1.5 and 2 billion. Geographer Chris Tucker estimates that 3 billion is a sustainable number, provided human societies rapidly deploy less harmful technologies and best management practices.
Nekoj sho e konspirativno nastroen bi rekol deka tie less harmful metodi se shirenje LGBTQblabla kultura, ubeduvawe na kreativni mladi nesvateni deka ne se toj pol, transdzenderizam, nonbajnrizam i tako dalje deka taa populacija ne se razmnozuva mnogu. No ne se razmnozuvaat i ovie Red Pileri koi se demek osvesteni, razbudeni, ja lapnale crvenata pilula ko Neo u Matriks ubedeni deka site zeni se koristoljubivi a zenite cuvaat kucinja za da go kolku tolku zadovolat manjcinskiot instinkt.

Matriks beshe reziran od transdzenderi... Slucajnost? Ne bi rekol.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.717
Поени од реакции
8.756
Ако го гледаме Јунг на пример испаѓа дека сите жени се исти со оглед на тоа дека сме свесни за 5% од стварите у живот а другите 95% припаѓаат на колективна свест. Колку што ми текнува за статистика и гаусова крива +- 5% беше отстапувањето...така да математички земено сите жени се исти, тоа е точно тврдење.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.416
Ако го гледаме Јунг на пример испаѓа дека сите жени се исти со оглед на тоа дека сме свесни за 5% од стварите у живот а другите 95% припаѓаат на колективна свест. Колку што ми текнува за статистика и гаусова крива +- 5% беше отстапувањето...така да математички земено сите жени се исти, тоа е точно тврдење.
a kako da ne bidat isti koga nie gi evaluirame zenite na baza na dali se dobri za dozivoten partner? kako da ne bidat isti koga na relacija maz-zena ja sovetuva MAJKA i chija majka pred nejze ja sovetuva i da ne gi zaboravime sega site socijalni mrezi i nivniot brainwashing.
ima ogromen jazol pomegju mazi i zeni i toj se prodlabochuva so sekoja generacija.
socijalnite mrezi vekje gi svedoa novive generacii na emocionalni zombinja trenjirani na dopaminche od notifikacija... I se polosho kje bide...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.717
Поени од реакции
8.756
a kako da ne bidat isti koga nie gi evaluirame zenite na baza na dali se dobri za dozivoten partner? kako da ne bidat isti koga na relacija maz-zena ja sovetuva MAJKA i chija majka pred nejze ja sovetuva i da ne gi zaboravime sega site socijalni mrezi i nivniot brainwashing.
ima ogromen jazol pomegju mazi i zeni i toj se prodlabochuva so sekoja generacija.
socijalnite mrezi vekje gi svedoa novive generacii na emocionalni zombinja trenjirani na dopaminche od notifikacija... I se polosho kje bide...
Проблемот е многу едноставен, у позиција кога некој може да бира ќе го сака секогаш најдоброто. Да речеме дека од утре на пример брак не постои, 40% и повеќе од мажите ќе останат без поколение затоа што ни една жена нема да се спари со тие мажи. Бракот како институција е измислен од мажите за да не се бунат овие 40 и кусур проценти и не почнат да силуваат жени кај ќе ги начекаат.
Од друга страна, денеска кога жените се еманципирани, едуцирани, способни да си го вадат лебот сами ја заобиколуваат оваа превара наречена брак и бираат да се коват кога можат со оние топ 20% од мажите, без разлика колку партнерки имаат у моментот...спремни се да се борат за прво место. Арно ама математиката е сурова ствар, идеални мажи за животен партнер се 20% а под услов да се мажи: жени=50:50 нема квалитетни мажи за сите жени. И затоа за некои десет до 20 год. преку 60% од жените нема да родат деца у високо развиениот свет. Тоа за 20 до 30 год. ќе доведе до обратен тренд кога жените ќе ги изгубат сите бенефити денеска заради фактот што ќе останат небитен фактор ако не раѓаат деца и т.н.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom