Сител телевизија

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Сител и овој викенд оствари подобар дневен удел од А1:

Петок
Сител 25,40%
А1 19,61%

Сабота
Сител 22,21%
А1 19,59%
 
Б

Бат Елохим

Гостин
proграма на Сител:

Големиот брат
Големиот брат
Големиот брат
Дневник
Г. брат x2
Дневник x2
Големиот брат
:tapp::tapp::tapp:

Најсаглам филмови во последниов месец на шител беа Сутјеска и Битката кај Неретва.... Во пауза помеѓу Големиот брат, се надевам најискрено дека ќе го гледаме и Игмански марш.
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Пфффф нели гледате дека Сител копира од А1 и А1 копира од Сител!!!
А1 почнаа да дават прикаски овие старите ги пуштија, овие лицитација и овие лицитација!!! Ма немат врска иако А1 се подобри во она што го дават...
На сител единствена добра работа е што дават е PL...
Еј Бат-Елохим, заборави да кажеш дека има и под пет- шест серии на сител тв...
Немат што да даваат па даваат шпански гомна (простете на зборот)... пак овие а1 ме нервираат затоа што зборат многу против ВМРО...
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
proграма на Сител:

Големиот брат
Големиот брат
Големиот брат
Дневник
Г. брат x2
Дневник x2
Големиот брат
:tapp::tapp::tapp:

Најсаглам филмови во последниов месец на шител беа Сутјеска и Битката кај Неретва.... Во пауза помеѓу Големиот брат, се надевам најискрено дека ќе го гледаме и Игмански марш.
вистина е претераа со тој Голимиот брат,незнам кој е одговорен за програмата и дали тој човек има барем малку осет...
 
А

Ајсшутер

Гостин
proграма на Сител:

Големиот брат
Големиот брат
Големиот брат
Дневник
Г. брат x2
Дневник x2
Големиот брат
:tapp::tapp::tapp:

Најсаглам филмови во последниов месец на шител беа Сутјеска и Битката кај Неретва.... Во пауза помеѓу Големиот брат, се надевам најискрено дека ќе го гледаме и Игмански марш.
А демек А1 се подобри ? - Дон Жуан, Сунгерот Боб, Долина на сонцето, Тркало на среќата, Ба ба бум, Ангели, Девојки шпиунки, Четири сезони се овие се повторуваат и програмата им е ептен мавната.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
А демек А1 се подобри ? - Дон Жуан, Сунгерот Боб, Долина на сонцето, Тркало на среќата, Ба ба бум, Ангели, Девојки шпиунки, Четири сезони се овие се повторуваат и програмата им е ептен мавната.
:) во една друга тема пишав, А1 одамна немам на Тв-то. од неделава ни Сител. Индиски, турски, шпанско-цигански, хрватски серии и реални шоуа и по некој филм најавуван како премиера, а јадниот оскар земал во 1999. Стварно се за никаде.
 
G

Giggles

Гостин
Се откажувам веќе од Сител. Досадни ми се, ептен не им е средена програмата, а да не зборам за бекстејџ колку ме нервираат :tapp: Ептен се тапа. :tapp:
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Sto se slucuva so sitel eve cel mesec pisuva no signal na nivnata programa vo reonot na kumanovo, otkako se rasipa toj satelit W2, nemam programa na sitel...
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Sto se slucuva so sitel eve cel mesec pisuva no signal na nivnata programa vo reonot na kumanovo, otkako se rasipa toj satelit W2, nemam programa na sitel...
Ништо не пропушташ hahahahahaha

Сител и овој викенд оствари подобар дневен удел од А1:

Петок
Сител 25,40%
А1 19,61%

Сабота
Сител 22,21%
А1 19,59%
Рејтингот ке му падне на Сител со завршување на Сурвајвор и Велики Брат ВИП, не верувам дека ке ги заменат со нешто слично :wink:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.269
Поени од реакции
17.954
Ништо не пропушташ hahahahahahaРејтингот ке му падне на Сител со завршување на Сурвајвор и Велики Брат ВИП, не верувам дека ке ги заменат со нешто слично :wink:
За Сурвајвор си го откупија англискиот ВИП Сурвајвор и тој ќе го даваат така да колку толку ќе им остане гледаноста:)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Нека прават анкета кога има Шехерезад :vozbud:
И двете се за никаде се едно исто даваат
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Sto se slucuva so sitel eve cel mesec pisuva no signal na nivnata programa vo reonot na kumanovo, otkako se rasipa toj satelit W2, nemam programa na sitel...
нема врска тоа со Сител,него провајдерот од словенија STN е на нова фреквенција... 12525 H 30000 3/4
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
нема врска тоа со Сител,него провајдерот од словенија STN е на нова фреквенција... 12525 H 30000 3/4
75ra ne e problemot do STN tuku do tie sto ja odrzuvaat ta oprema, tie sto rabotat kaj toj repetitor, zatoa sto porano pred da se sluci ova so satelitot imav signal, se gledase kako go programirat na satelit a otkoga se sluci ova nikoj ne go resi ovoj problem...
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
75ra ne e problemot do STN tuku do tie sto ja odrzuvaat ta oprema, tie sto rabotat kaj toj repetitor, zatoa sto porano pred da se sluci ova so satelitot imav signal, se gledase kako go programirat na satelit a otkoga se sluci ova nikoj ne go resi ovoj problem...
за да се рзбереме,како го гледаш Сител,преку Сателит или преку нормална антена?Ако ги гледаш преку сателит има нова фреквенција,плус сигналот е кодиран во Irdeto и Videoguard,значи ако не поседуваш некоја од овие две картички имаш само црна слика...а ако гледаш преку нормална антена тогаш си во право,дека нешто не е во ред со репетиторот...
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
за да се рзбереме,како го гледаш Сител,преку Сателит или преку нормална антена?Ако ги гледаш преку сателит има нова фреквенција,плус сигналот е кодиран во Irdeto и Videoguard,значи ако не поседуваш некоја од овие две картички имаш само црна слика...а ако гледаш преку нормална антена тогаш си во право,дека нешто не е во ред со репетиторот...
Ne ne, preku normallna antena ne preku satelit, znam deka e kodiran signalot preku satelit, tuku preku normallna antena pred 3-4 meseci e pustena na taa frekvencija sitel, porano ja nemase vo taa frekvencija no otkoga epustena samo mallku rabotese a sega non stop no signal, seuste ne gi promenija frekvenciite na toj repetitor...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom