Симптоми of being a сељак

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Чек малце!!!
Реков дека сељакот најчесто вози нешто од Застава со стајлинг (а богами и тјунинг) да се опнеш од земја, откако него ќе го опнеш првин.
Постои културен стајлинг и за овие возила, се разбира, освен во stock изведба. Обично „сељаците“ ги возат со стајлинг „чул ама не разбрал“ и таквите возила изгледаат одбивно и грозно.
Од друга страна имаме и случаи кај возилата, како што погоре постира Викторгг, кога на солиден автомобил му се прави нешто кое ќе го обележи за век и веков, па пак извира сељаштвото.
Замислете го погорното Ауди и со демек никлувани раткапни од 500 ден, и со некој трајбал по вратите и огромна налепница Ремус на задното стакло...
Тоа е...
И да..Сељакот што вози Југо и сл. смета дека колава му е најјака на светот! Тоа е разликата!
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Живеам во хардкор околина. Ми скурчи веќе од сиве глупости што ги гледам, па да ви споделам малце од прекрасното искуство. Just to get the idea.
Значи што треба да си за да се вклучиш во општеството без проблем.

На изглегување
- Облечен со џинс, а носиш папучи, изгланцано црни.
- Кошулата ти е широко отворена и од километар се гледа „љубовна јамболија“
- Пивото нон-стоп го држиш во рака и пиеш строго од шише
- На менито немаш друго освен пиво, коњак и кисела вода
- Одиш во пицерија и пиеш пиво, повеќе пати
- На електронска или комерцијална музика седиш мирен, а на турбо се дереш: то бе дечко!
- Се тепаш по дискотеки поради многу важната причина: што ме гледаш?!
- Се тепаш по дискотеки поради многу важниот одговор: кој те гледа бе гомнар?!
- Пристап кон девојка ти е: моме, од дека си ти?
- На девојката гласно и раскинуваш пред сите и објаснуваш колку пати си имал однос со неа

Надвор:
- Смртно срамно е да се растрчаш за кондиција. :nesvest:
- Седнуваш пред куќа, на шорцеви и боси нозе на пластичен стол
- Пиеш пиво во таква положба и нон-стоп го држиш во рака

Ова е едно мало расчепкување низ пластот од сено. Има уште многу многу, ама ме мрзи во моментов.
Ај понатака.
еј друже цар си!:bravo:
и критика со основа!

еј!во каква средина живееме,со изместени критериуми за се!ми се плаче:toe:
Гостивар ти е место каде можеш да ја студираш глупоста на луѓето!ги има и превиШе!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ljupco;758195...e sea koja kako neagira напиша:
"ej znaesh sho mache,e.eme i gluvi"...[/B]:pos2:

Е ова беше крај на муабетов.. хахха,ѕверови бве !:aplauz: :smeshko:
 

LiquidHeII

хемичар
Член од
31 јули 2007
Мислења
178
Поени од реакции
3
ајде и јас да дадам придонес кон темава, значи сеЈљак е

фраер кој излегува главно петок-сабота, кога е шемата (+пазарен ден) и главно во машко друштво, женските се само за секс (кој дооолго го немаат видено)! е сега стилот
да почнам со малите детаљи (како може фраер без модни детаљи?!) прво златен прстен на неговите дебели испукани прсти со ретко сечени напукнати, жолти нокти богати со кал како Индија со дијаманти, исто така и сребрен саат (да одговара со златниот прстен) на рака. така раката ги добива сите потребни детаљи за да може да ги милува девојките (читај да копа в нива). Потоа имаш релативно влакнеста рака, а од под влакната срамежливо ѕирка тетоважа направена со сино мастило, домашно производство. се движиме погоре се до неговата мишка од која како иглолисна шума се издигаат влакништата бричени пред неполн месец кои мирисаат и мирисаат онака суптилно, со чуство, тапо и продорно (некогаш си мислам дека и тие имаат памет) ... то бе континуед
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
eve i od mene:
-Izlaga od kafic so laziceto(plasticno) u usta i go grize li grize ko neneormalen i misli deka toa e trend

-Ce oblece kimono maica i pocnuajci od miska zavrsuajci so grudi svegde ima vlakna ama misli deka i toa e trend
-Koga proaga pokraj zenska (ako se dve ili tri)ce prokomentira"Znaci ovie DVE nedeli"itn ili pa ce se svrti i ce zjapa ko tele u sarena vrata
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
eve i od mene:
-Izlaga od kafic so laziceto(plasticno) u usta i go grize li grize ko neneormalen i misli deka toa e trend

-Ce oblece kimono maica i pocnuajci od miska zavrsuajci so grudi svegde ima vlakna ama misli deka i toa e trend
-Koga proaga pokraj zenska (ako se dve ili tri)ce prokomentira"Znaci ovie DVE nedeli"itn ili pa ce se svrti i ce zjapa ko tele u sarena vrata
лелелеле се пронајдов во ова еј,го правам понекогаш ,готово,селјак сум:pos2::pos2::pos2:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Moon Rider, malku si pomeshal ova so shishinjata. Ako se dogovorile so kelnerot da mu platat na kraj, togash MORA da si gi chuvaat shishinjata na masa, da ne ispadne na kraj ispifte 35 piva koa ispile samo 25. toa se 10 piva plateni no ne ispieni, nikoj neke kelneri shto sakaat na pederski nachin da kjarat od mushteriite.

E sea seljachkiot moment!
Na bazen se ide za kapenje, zdrav zhivot... za alkoholiziranje se ide pred Koperacija (namerno e so golemo K).

Само сељак нема фискална каса у локал:wink:.
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
seljacki izgled:farmerki i tesna izlitena maica zalepena za nego, lanceto od vonka da se gleda od km, pazarskiot saat na raka, higiena 0 .......
izleguva rano, prvo na prodavnicta po nekoe pivo i na krs maabet ....
vo zastaavta ozvucenie grme (ceca e na play), dzamavto utvorani + rkta udvonka (fraer) ..... vo kafic ponasanje -1, zjapa vo sekoja 2 zenska i piavto vo rkta i samo glede dali nekuj ke u pogledne na krivo i odma zakacka ....
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
eve i od mene:
-Izlaga od kafic so laziceto(plasticno) u usta i go grize li grize ko neneormalen i misli deka toa e trend

-Ce oblece kimono maica i pocnuajci od miska zavrsuajci so grudi svegde ima vlakna ama misli deka i toa e trend
-Koga proaga pokraj zenska (ako se dve ili tri)ce prokomentira"Znaci ovie DVE nedeli"itn ili pa ce se svrti i ce zjapa ko tele u sarena vrata
лелелеле се пронајдов во ова еј,го правам понекогаш ,готово,селјак сум:pos2::pos2::pos2:
mee too...
p.s na zastavata ili ladata ima improviziran stiroporski spojler
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Еве неколку од мене, можеби ќе се повторат некои ама тоа е тоа

- Фризурата ја одржава кај локалниот бербер цел живот, и цело време се жали дека го утнал т.е. не требало така да му биде
- Од школо има изучено едвај 3минути а ги знае сите работи перфектно добро
- Постојано прави финти од типот „Има кола не ја вози.....-Кој?-К****мој!„ и се смее ко да го кажал најсмешниот виц
- Од филмови омилен му е Ране и го гледа секоја вечер пред да излезе во град
- Обавезно има 128ца со висок спојлер(утре слика) и фенси бандаш, спуштена до земја од која „фуче„ гласна музика
-Или има некое BMW или Калибра која е исто така тјунирана мислиш дека е ѕвер, а кога ќе погледен ја вози на плин и исто така иде гласна музика од отворен прозор во стилот „Барам белу зиду главу да оломим„
- Главен муабет му е за тоа како он се тепал и како сите го „поштуваат„ а уствари никој не го знае
- За излегување го користи Петок и купува Малборо или Вест, а останатите денови се гребе по цело маало шо му дојде, и кога во петок ќе го понудат со цигара изјавува „Не пушам јас такви„
уф доста беа се изнервирав веќе
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
- шета низ чаршија со клучевите од заставата или југо во рацете и цело време ги мотка...
- кога зборува на мобилен ја држи раката крената, со отворена мишка од 90 степени...
- кога разговара се дери на цел глас...
- си ги чеша ушите со клучеви...
- многу често го расти ноктот од малиот прст, за да може да буричка во носето...
- обавезно има обетка (најчесто некоја алка, кичерај)
- плаќа со истуткани пари...

бонус_
- има миле на звучниците од заставата (задните)...
- има еден куп привезоци на ретровизорот... (во поново време ставаат и цд-а)...
- извадена цела јака надвор од сакото...
- замастен бицепс, длакава мишка...
- испукан екран на мобилниот, црно околу копчињата...
- носат или ептен кусо мајче да се гледа ременот, или ептен долга, подолу од џеповите на фармерките...
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
lele...me izponasmeavte be...
carevi
inaku imam otrpnato na ovie pojavi....porasnav vo kisela voda koja ima izobilstvo vakvi primeri i se granici so pripor....:)
naj top mi e eden momak od pripor .... vlaga u malski kafik i onaka ne znae sto da napravi za da privlece vnimanie pa se trtka naokolu.
po nekoe vreme nekoi curici si zaminuvaat od kaficov i pominuvaat pored nego a tipov :"ej mala....(i vadi izdrskan mobilen od dzeb)...da ne sakas da svrtis negde....?!?!?!?!?!?!!? umrev od smeenje
broj dva na listata mi e edno bate so najneverovatnata tetovaza na svetot.....rakata izvadena nadvor od ficoto i na nea istetovirano ogromno srce so noz sto pominuva niz nego , ime na devojka , pod srceto 3 kapki krv i sloganot (mudrosta) "smrt neverne zene",a u pozadina grmi nesto sarajevsko...........:)))))))))))))))))

inaku taman pomisliv deka sve vidov selsko sto moze da se vidi mi pomina eden kopilj na vespa so centralno i NEONKA od dole zakacena....jebi ga , me shtrecna :))))))))
 

BountyHunter

нинџа и пол
Член од
29 јануари 2007
Мислења
202
Поени од реакции
10
најголем сељак ти е овај. си одит со велосипед на луна парк. на велосипедов закачено радио (за во кола шо е), два звучници и акомулатор. пуштил музика до вкрај. сељак.
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
хахахахахахахахахахах.....се згазив од смеење...али убаво кажано стварно е така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom