Симптоми of being a сељак

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
:pos: Почнаа да се наоѓаат навредени луѓето и хоп, темата отиде у пизду матер, хахаха, :pos:

I`m Selliack and i`m proud of it!!!! :je:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сељак е оној кој мисли дека спортист кој носи бели чорапи на патика е сељак, навистина. Спортист е сељак кога на патика носи црна чарапа.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Сељак е оној што ркa на сред плоштад
Сељак е оној кој смрди на потоина а е облечен како џентлмен
Сељак е .....
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Сметам дека во нашиот јазик погрешно се употребува зборот „сељак“ тоа е од српски за селанец. А друго е ако збоурваме за простак. Не е исто да зборуваш за човек кој со труд си го заработува лебот и не се чалами а друго е да зборуваш за некој/некои залижан/и простак/простаци.
Сепак на широко е прифатен сељак наместо простак или слично...
Да не бидам сватен погрешно навистина постојат вакви гадни простаци и тоа во одредени области на големо.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Тањушка напиша:
Затоа што три/четврт пантолона и папуча со половина петица извадена надвор изгледа многу несредено и гн`сно и е само и исклучиво балканска мода, но за среќа ја прифаќаат само најголемите сељаци. За силиконските прерамки, мислам дека е дегутантно и да ти реплицирам ако самата не знаеш во што е финтата.:smir:

Што се однесува до екс Ју хитчињата мислев на оние што ечат низ нашите трговски центри од типот ...Три сам ти зиме шапталаа име....и Пууут, путујееем, а жаао миии....итн... Воопшто не ги имав на ум старите класични рок песни за што сведочи и мојот пост на таа тема.:toe::smir:
Сериозно не ми е јасно што е сељачко во три-четврт панталона. Пола петица надвор е веќе друга работа и не беше спомната во претходниот пост на кој јас реплицирав. Ама панталониве... Дали за тебе е несељачко само ако маж носи долги панталони на ова жешко време?! И воопшто не е балканска мода, верувај ми.
Дегутантно или не, очекувам да ми одговориш во врска со силиконските прерамки, зошто ако прашувам очигледно не знам, и ми нема никаква логика да има било што сељачко во обични силиконски прерамки. Баш посељачко е обични прерамки да се гледаат од маичка.
Би замолила за објаснување. :smir:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...simptomite na selanecot,se prepoznavaat mnogu lesno...samo treba malce stplenie da se islusha,eve vi nekolku primeri...

...selanecot sekogash ke prodade niva i k kupi stan u Skopje Aerodrom ili eventualno Centar(novogradba)...ke kupi BMW ili GOLF ili MERCEDES(sekako soparite od nivite sto gi prodal na nekoj Albanec po bagatelna cena samo da kidne od seljachanija i nadezno da stane Skopska shema)
...selanecot,ke ima stan i kola i rabota u nekoja drzavna firma za 9000 denari,i ke krpi od 1-vi o pvi ali ke vozi shema kola...
...selanecot sekogash ke se fali od start(ne se skromni)
...selanecot sekogash ke gleda da izleze na shemadziskite mesta(sto poveke toa poubavo-nema stalno malsko mesto-kafich za sobiranje)
...selanecot sekogah so nego nosi tuce devizi i gi prefrla od dzeb u dzeb pred drugi(a osobeno pred curi u drushtvo i sekogash kazue deka ne e fino sto gi stail parite u zaden dzeb poshto moze da se izgubat neli se chuvaat u preden dzeb i toa ke go naprai taka dramatichno sto mislish deka celo Skopje saka da mu zirne kolku pari mu ostanale od tuceto od nivata)...
...selanecot sekogash po definicija ima faca selska i obichno utinja garderoba(ova e taka specifichno)...
...on (seljakot) sve znae(neshto chul ne dochul i tera po negovo gazi sve pred sebe ko da e profesor na Cambridge)...
...se fali kolku curi legnal(ova obavezno)...
...saka da ide na svadbi(obozava de i na vremeto svirel "Armonika "dugmetara sto mu donela puno para)...
...seljakusot-neandertalus, sekogash ima dve raboti -radi i privatno(zanat)i u drzavna ustanova(klati vrata zimaj plata)...


...me mrzi vishe da pishuem ali verujte,shom gi vidam odma im pishue na chelo...dedo mi vikashe"seljak li e-mame mu seljachko,lopata i u glava direkt"...:pos2:
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Вчера вечер бевме на ноќно капеќе во аквариус и таму едни тешки селандури пијат пиво и како што седат на масата до нив се зедоа една висока маса и на неа ги редеа пивата и не даваа келнерот да ги собере да ги види цел базент колку испилe..............

ноо комент
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
морам ова да го споделам. еден сељак ама од оние тешка категорија, толку тешка што ги преминува сите граници па ќе речеш "гревче" за него. си одам јас по патот, си гледам моја работа и поминав покрај тројца типови онака одговараа целосно на описот на моите другари форумџии од претходните постови ( не сакам да се повторувам :))само ќе додадам дека јадеа лубеница ама една огромна на сред улица и нормално плукаа семки пред нив ама со усул да се знае дека сме луѓе со култура бре:zver::pos:. и едниот од нив зјапа зјапа зјапа уште зјапа зјапа:pos2:и на крај ( без да му текне дека треба да прекине со зјапањето нормално :pos2:), ми вели на цел глас за да го слушнат другарчињата и да се гордеат со него:pos::" мала мала сакаш лубејнца?":pos2::pos2:
:bravo::bravo:
 

izrod

United brotherhood of chicken nuts
Член од
21 јули 2007
Мислења
336
Поени од реакции
4
neznam sto da kazam 98% e tocno od napisanoto ali dojdete nakaj strumica pa ke vidite ova so zborovi ne se objasnuva
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
морам ова да го споделам. еден сељак ама од оние тешка категорија, толку тешка што ги преминува сите граници па ќе речеш "гревче" за него. си одам јас по патот, си гледам моја работа и поминав покрај тројца типови онака одговараа целосно на описот на моите другари форумџии од претходните постови ( не сакам да се повторувам :))само ќе додадам дека јадеа лубеница ама една огромна на сред улица и нормално плукаа семки пред нив ама со усул да се знае дека сме луѓе со култура бре:zver::pos:. и едниот од нив зјапа зјапа зјапа уште зјапа зјапа:pos2:и на крај ( без да му текне дека треба да прекине со зјапањето нормално :pos2:), ми вели на цел глас за да го слушнат другарчињата и да се гордеат со него:pos::" мала мала сакаш лубејнца?":pos2::pos2:
:bravo::bravo:
there is no useful comment on this....:pos2::pos2::pos2:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Вчера одам јас да шетнам малце и гледам 2ца батки од по 100 кила.Двајцата имаа по нешто од минатите постови,само што едниот од нив имаше исшатирана коса ама измрсена од што се бања изгледа често и цвикери POLISE(буквално вака напишани),а едниот имаше фризура Ала Бојан 13ка но му се познаваше црниот корен:kesa:.
Ама најжално кај него беше што имаше ставено каиш со ознака D&G на металниот дел и онака ја имаше намерно поткренато и поткачено маицата за да му се гледа каишот ...демек марка бил.
Се свртив за да не му се насмеам у фаца.:pos2:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
леле а кога видам тешка сељандура,купиле моторче од 49 кубика за 800 евра обично, и се тркат кој ке качи повеке (обично тие не одат повеке од 70) и еден ставил ауспух,друг филтер и сеа му качува 75. Е тоа за нив е чудо
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Бела чарапа не е сељачко...лошо комбинирање на бела чарапа е.

Сакаш да кажеш сите спортисти се сељаци? Цел свет се сељаци? Вау...колку сме ние во Македонија напредни..Бела чарапа селска, три четврт селска...Турбо фолк сељачка (а сите ние ги знаеме текстовите). Бричење сељачко, лол. Меркање цури дур пиеш кафе на кеј е сељачко? Па добро, ако не го праиш тоа, ондак си геј ебаго..


Сеирска тема да...ама некако сите сме си сељаци ако земеш ги разгледаш добро добро елементите на сељачина...
Ги реши, бравос :eek:lee:
Сите наши градски фаци искачаат во Тренд на српско или во Картел или што ти ја знам, а после се прават демек ја трaнс слушам. Fuck it сите слушам српско да бидеме реални само не викаат сите то цецо и не соблакаат сите кошули кај стигнат :pos:

Сметам дека во нашиот јазик погрешно се употребува зборот „сељак“ тоа е од српски за селанец. А друго е ако збоурваме за простак. Не е исто да зборуваш за човек кој со труд си го заработува лебот и не се чалами а друго е да зборуваш за некој/некои залижан/и простак/простаци.
Сепак на широко е прифатен сељак наместо простак или слично...
Да не бидам сватен погрешно навистина постојат вакви гадни простаци и тоа во одредени области на големо.
p.s. сељак е се горе наброено, а селанец човек од село ја барем така сум го сфатила до сега:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom