Симптоми на бременост

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од klum, 21 октомври 2011.

1. The Goddess

The Goddess

Член од:
    10 февруари 2008
    Мислења:
    3.925
    Допаѓања:
    2.021
    Аууу, значи многу се нервирам вака, баш ме интересира кој од вас остана труден и како жити се успеавте во тоа, сериозно, ќе ве пријавам во гинис.

он: Имам читано многу за првични симптоми на бременост и најчестите одговори на бремени жени се дека симптомите се исти како и кога имаш менструација. Очекувам одговор од жени кои веќе биле бремени или моментално се, зашто имам и јас неколку прашања.

2. Наташа Радио Милева Мара

Наташа Радио Милева Мара Проф. Др. Маг. Мами

Член од:
    29 април 2005
    Мислења:
    4.221
    Допаѓања:
    1.123
    Има еден мал милион симптоми, ама тие се појавуваат некаде после вториот месец. Два три дена после каснењето на циклусот се само предпоставки, и ништо друго. Набабрување на гради, болка во половина, болки во стомак тоа го имаме во секој циклус и не се знаци за бременост.

3. The Goddess

The Goddess

Член од:
    10 февруари 2008
    Мислења:
    3.925
    Допаѓања:
    2.021
    Значи се додека не поминат два месеци нема да знаеш дека си трудна (во случај нели да не се тестираш)?

4. Наташа Радио Милева Мара

Член од:
    29 април 2005
    Мислења:
    4.221
    Допаѓања:
    1.123
    Јас се дур не се тестирав немав никакви симптоми, одкога дознав дур тогаш почна да ми се повраќа и да ми се јади повеќе :pos:

5. Pravnice

Pravnice The Don

Член од:
    15 ноември 2007
    Мислења:
    2.462
    Допаѓања:
    1.427
    Анализа на крв мислам дека е најпрецизно или не??? ако си веќе нестрплива:)
    Инаку, чим си сакаш со среќа нека ти е, ти посакувам ,, плоден,, период:)

На kalina* и klum им се допаѓа ова.
  6. The Goddess

The Goddess

Член од:
    10 февруари 2008
    Мислења:
    3.925
    Допаѓања:
    2.021
    Е мене обратно, мене на неколку пати ми се има десено да ми касни дури и по месец ипол, од стрес или нешто слично ама ја ги имам сите можни симптоми на бременост, не можеш да замислиш кој панике ме мавале :pos:

Чудна е човечката психа :)

7. Наташа Радио Милева Мара

Член од:
    29 април 2005
    Мислења:
    4.221
    Допаѓања:
    1.123
    Пусти страв ја тера психата да продуцира секакви симптоми :D Земи да ја читаш црвената книга на болести објаснета со симптоми ке речеш пола од болестите ги имам :)

На kalina* и The Goddess им се допаѓа ова.
  8. klum

klum

Член од:
    17 септември 2011
    Мислења:
    29
    Допаѓања:
    7
    Леллее не да е чудна психата,мене пред два месеца што ми се случи.Со мм односи во плодни денови имавме и се надевавме ептен дека ќе биде нешто.Леле мене кога ми се отвори еден апетит на работа јадев по 3 пати , ќе си дојдам пак јадам и пред да си легнам пак и тоа обилни оброци и си викаме лелел готово трудна сум и чекам да ми закасни циклусот ми закасни еден ден купив тест shure check и 20 мин чекав да ми се појават двете цртки и ништо толку многу бев сигурна и негативниот тест многу ме разочара но што е тука е :( одиме понатаму

На The Goddess му/ѝ се допаѓа ова.
  9. snegulka*

snegulka*

Член од:
    15 јуни 2011
    Мислења:
    409
    Допаѓања:
    302
    па вака ...прво ако се обидувате јас да ви посакам среќа па во најскоро време да славиме на форумов :pipi:
    Е сега за симптомите...знам дека во повеќето случаи симптомите се слични како пред добивање циклус.Значи болки во долниот дел од стомакот,подуеност,болки во градите најчесто болни брадавици кои е можно да сменат боја,да се прошират и да потемнат...па затоа многу жени обично помислуваат дека секој ден ќе добијат,а уствари не знаат дека веќе се бремени.
    Можеш да прокрвариш малку некаде од 6 до 12 ден по односот како резултат на имплантацијата,односно кога оплодената јајце клетка се вгнездува во матката,тоа крварење можеби и да го помешаш со циклусот но трае многу кратко значи еден ден обично ,има некоја си розева боја,и не е обилно.
    Најдобро е да почекаш да ти касни па потоа да направиш тест зашто ако го направиш рано,односно неколку дена пред датата кога треба да добиеш може да покаже неточен резултат,односно да покаже негативен.а ти си уствари бремена.
    Па со среќа.:)
    --- надополнето: Oct 22, 2011 10:09 PM ---
    да баш така....и ние еве веќе некое време се опуштаме и чудо да ви кажам обавезно ќе си најдам некој симптом...а уште почудно што откако почнавме да се опуштаме последниве месеци циклусот ми се поремети...веќе не добивам точно или ми подранува или ми закаснува некој ден...а претходно кога се пазевме ми беше точна.

На klum му/ѝ се допаѓа ова.
  10. smailing

smailing

Член од:
    14 септември 2015
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    1
    Да прашам нешто .. јас со мојот дечко пред 20тина дена го имав првото сексуално искуство досега нема свршено во мене еден ден имавме со заштита и сврши надвор од мене и после тоа тој сакаше пак без кондом се изми и беше во вц и не сврше во мене но требаше да ми дојде на 9-10 ти а ми касни веќе неколку дена .. читав нешто на интернет дека од ко ќе го имаме првиот секс нешто се менвало можело да ни касни ..
    е сега кажете ми вие дали да се плашам пошто не сум искусна и мие страв

На ideos0704 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ideos0704

ideos0704

Член од:
    29 февруари 2016
    Мислења:
    20
    Допаѓања:
    3
    Немаш гајле сестро ја и девојка ми сме имале и по 4 партии секс едно по друго и тоа без заштита ;) рачунај дека треба он целосно да се испразни у тебе за да може да останеш бремена (50% од сперматозоидите изумираат на патот до целта ;) )

Sent from my SM-G318H using Tapatalk

12. (Bad-Girl)

(Bad-Girl)

Член од:
    3 август 2016
    Мислења:
    21
    Допаѓања:
    1
    здраво сакам да прашам ви се случило ли крварење во бременост слично или исто како менструација?
    јас сакав утре да направам тест, ми доцеше циклусот 9 дена, а денес забележав бледа крв
    ви благодарам

13. Ilumious

Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

Член од:
    29 јануари 2007
    Мислења:
    65.610
    Допаѓања:
    121.728
    :facepalm:

The Goddess, Forza Milan!!!, Agda Beata и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: