Симптоми на бременост

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од klum, 21 октомври 2011.

 1. klum

  klum

  Член од:
  17 септември 2011
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  9
  Здраво
  Ајде малку да позборуваме за тоа кои биле вашите први симптоми на бременост? Дали несто осетивте пред да ви изостане циклусот?Да споделиме искуства
   
 2. Здраво
  Ајде малку да позоруваме за тоа кои биле твоите први симптоми на отсратување од форумов? Дали нешто предизвика да те прогласат као трол? Да споделиме искуства
   
 3. kalimer0

  kalimer0 Гостин

  Зголемување на стомакот, на пример.
   
  На klum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Antonio2344

  Antonio2344

  Член од:
  10 февруари 2011
  Мислења:
  889
  Допаѓања:
  397
  Лошење , гадење ..
   
 5. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.530
  Допаѓања:
  26.036
  Здраво, ајде малку да оладиш од форумов. Да речеме 3 дена.
  Причина: глумење форумски „шериф“.

  Останатите, продолжете со дискусијата и занемарете го коментаров погоре.
   
  На милош и klum им се допаѓа ова.
 6. Doc Holliday

  Doc Holliday Модератор

  Член од:
  5 ноември 2010
  Мислења:
  5.042
  Допаѓања:
  3.937
  Прво,ќе немаш менструација,после ќе почне да ти се лоши,најчесто наутро,ке имаш главоболка,ќе те боли грбот,градите ќе ти бидат потечене,можно е и да те болат,ќе имаш зголемен апетит...

  Едно прашање,да не се сомневш дека си ти трудна,па да си прашаш :) :) :)
   
 7. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.636
  Допаѓања:
  14.216
  некои од симптомите:
  • зголемена желба за јадење на туршија (кисели краставички)
  • пребледување
  • зголемени физиолошки потреби
  • изнемоштеност (премореност,умор)
  • зашеметеност
   
 8. klum

  klum

  Член од:
  17 септември 2011
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  9
  па да си знам онака
   
 9. Mussolini

  Mussolini Гостин

  на некој како да му гори под нозете или на мене тка ми стои...?
   
  На klum му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.598
  Допаѓања:
  905
  Доколку темава е сериозно прашање тогаш на неа треба да дадат релевантен одговор жени со искуство со бременост.
  Ако навистина се сомневаш во можна бременост, провери што е можно поскоро на лекар ќе ти дадат инструкции како да направиш тест, така е најсигурно, вака по форуми ќе сретнеш се и сешто од секого.
  Појавата бременост и човечко размножување се добро документирани насекаде, не е нешто conspiracy theories па да се нема докази и податоци што е како е.
  Дури и да не се сомневаш можеш да појдеш на консултации кај лекар кој што ќе ти објасни стручно како се одвива тој процес и кои се симптомите.

  ПС Доколку темава е шега (пошто ми изгледа малку така, велиш „да споделиме искуства“ а лично не споделуваш ама баш ништо конкретно) тогаш како машко ќе дадам ирелевантен одговор - најверојатно првиот симптом е потреба за отворање вакви теми по интернетов.
   
 11. Lyon Bold Italic

  Lyon Bold Italic

  Член од:
  21 август 2011
  Мислења:
  5.064
  Допаѓања:
  5.664
  Направи си тест не се мачи психички(y)
   
 12. Strider

  Strider

  Член од:
  28 мај 2008
  Мислења:
  3.234
  Допаѓања:
  4.099
  Зошто мислам дека добар дел од овие што споделија искуства се мажи?! :confused:
   
 13. klum

  klum

  Член од:
  17 септември 2011
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  9
  pa vaka test se pravi obicno dva tri dena otkoga kasni ciklusot a mene me interesira ako ima nekoi zeni da kazat dali imale nekoi simptomi pred da im docni ciklusot,inaku jas sakam da sum bremena i nekolku meseci se obiduvam,sega za test e seuste rano i zatoa ja zapocnav temava ,bidejki sum nestrpliva sakam da vidam da ne si najdam nekoj simptom ,ete toa e toa :)
  Inaku da,skoro site sto odgovorija na temava se mazi,interesno no sepak fala vi sto ucestvuvate zaedno so mene vo diskusijata
   
  На Забавата е во Кругот му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Iblis

  Iblis Гостин

  Најчесто пред бременоста има еден добро документиран симптом Т.Е. сексуален однос без заштита и без контрацепти, така бар било со мајка ми.
  П.С.
  Ако сакас побрзо да дојдат симптомите почесто имај сексуален однос.
   
 15. Мортидо

  Мортидо занаетчија дете

  Член од:
  15 февруари 2009
  Мислења:
  1.874
  Допаѓања:
  1.085
  Нека се обиди малце и партнерот,и нека не штеди материјал.
   

Сподели преку: