Симптоми на бременост

Член од
17 септември 2011
Мислења
29
Поени од реакции
10
Здраво
Ајде малку да позборуваме за тоа кои биле вашите први симптоми на бременост? Дали несто осетивте пред да ви изостане циклусот?Да споделиме искуства
 
Д

Данлош Чехонте

Гостин
Здраво
Ајде малку да позоруваме за тоа кои биле твоите први симптоми на отсратување од форумов? Дали нешто предизвика да те прогласат као трол? Да споделиме искуства
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
33.992
Поени од реакции
27.392
Здраво
Ајде малку да позоруваме за тоа кои биле твоите први симптоми на отсратување од форумов? Дали нешто предизвика да те прогласат као трол? Да споделиме искуства
Здраво, ајде малку да оладиш од форумов. Да речеме 3 дена.
Причина: глумење форумски „шериф“.

Останатите, продолжете со дискусијата и занемарете го коментаров погоре.
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.812
Поени од реакции
3.851
Прво,ќе немаш менструација,после ќе почне да ти се лоши,најчесто наутро,ке имаш главоболка,ќе те боли грбот,градите ќе ти бидат потечене,можно е и да те болат,ќе имаш зголемен апетит...

Едно прашање,да не се сомневш дека си ти трудна,па да си прашаш :) :) :)
 

Беркут

независен експерт
Член од
12 април 2010
Мислења
9.641
Поени од реакции
14.221
некои од симптомите:
  • зголемена желба за јадење на туршија (кисели краставички)
  • пребледување
  • зголемени физиолошки потреби
  • изнемоштеност (премореност,умор)
  • зашеметеност
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
29
Поени од реакции
10
Прво,ќе немаш менструација,после ќе почне да ти се лоши,најчесто наутро,ке имаш главоболка,ќе те боли грбот,градите ќе ти бидат потечене,можно е и да те болат,ќе имаш зголемен апетит...

Едно прашање,да не се сомневш дека си ти трудна,па да си прашаш :) :) :)
па да си знам онака
 
M

Mussolini

Гостин
Здраво
Ајде малку да позборуваме за тоа кои биле вашите први симптоми на бременост? Дали несто осетивте пред да ви изостане циклусот?Да споделиме искуства
на некој како да му гори под нозете или на мене тка ми стои...?
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.654
Поени од реакции
993
Здраво
Ајде малку да позборуваме за тоа кои биле вашите први симптоми на бременост? Дали несто осетивте пред да ви изостане циклусот?Да споделиме искуства
Доколку темава е сериозно прашање тогаш на неа треба да дадат релевантен одговор жени со искуство со бременост.
Ако навистина се сомневаш во можна бременост, провери што е можно поскоро на лекар ќе ти дадат инструкции како да направиш тест, така е најсигурно, вака по форуми ќе сретнеш се и сешто од секого.
Појавата бременост и човечко размножување се добро документирани насекаде, не е нешто conspiracy theories па да се нема докази и податоци што е како е.
Дури и да не се сомневаш можеш да појдеш на консултации кај лекар кој што ќе ти објасни стручно како се одвива тој процес и кои се симптомите.

ПС Доколку темава е шега (пошто ми изгледа малку така, велиш „да споделиме искуства“ а лично не споделуваш ама баш ништо конкретно) тогаш како машко ќе дадам ирелевантен одговор - најверојатно првиот симптом е потреба за отворање вакви теми по интернетов.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.664
Здраво
Ајде малку да позборуваме за тоа кои биле вашите први симптоми на бременост? Дали несто осетивте пред да ви изостане циклусот?Да споделиме искуства
Направи си тест не се мачи психички(y)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.102
Зошто мислам дека добар дел од овие што споделија искуства се мажи?! :confused:
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
29
Поени од реакции
10
pa vaka test se pravi obicno dva tri dena otkoga kasni ciklusot a mene me interesira ako ima nekoi zeni da kazat dali imale nekoi simptomi pred da im docni ciklusot,inaku jas sakam da sum bremena i nekolku meseci se obiduvam,sega za test e seuste rano i zatoa ja zapocnav temava ,bidejki sum nestrpliva sakam da vidam da ne si najdam nekoj simptom ,ete toa e toa :)
Inaku da,skoro site sto odgovorija na temava se mazi,interesno no sepak fala vi sto ucestvuvate zaedno so mene vo diskusijata
 
I

Iblis

Гостин
Најчесто пред бременоста има еден добро документиран симптом Т.Е. сексуален однос без заштита и без контрацепти, така бар било со мајка ми.
П.С.
Ако сакас побрзо да дојдат симптомите почесто имај сексуален однос.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
pa vaka test se pravi obicno dva tri dena otkoga kasni ciklusot a mene me interesira ako ima nekoi zeni da kazat dali imale nekoi simptomi pred da im docni ciklusot,inaku jas sakam da sum bremena i nekolku meseci se obiduvam,sega za test e seuste rano i zatoa ja zapocnav temava ,bidejki sum nestrpliva sakam da vidam da ne si najdam nekoj simptom ,ete toa e toa :)
Inaku da,skoro site sto odgovorija na temava se mazi,interesno no sepak fala vi sto ucestvuvate zaedno so mene vo diskusijata
Нека се обиди малце и партнерот,и нека не штеди материјал.
 
На врв Bottom