Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
зар е можно да има у исти ден
ако е така можно е и струмица да ја запалат :)
ако не падне масовна тепачка :pos2:
Dali e voopsto mozno deka seuste ima takvi moroni i idioti vo Makedonija koi bi se tepale za partii posle se sto pominavme od tie partii vo poslednive 18 godini??????!!!!!!

Aman be do tamu li ke odat partiskite vojnicinja i OVCI od dvata tabora i krv li sakaat da leat ne im e dosta so ne unistija na sekoj plan i krvta ni ja sakaat da im ja dademe nim i na nivnite lideri!!!!

UUUUUUUUUUU be bagro predavnicka MAKEDONIJA ke ve nadzivee i vas VMRO-ovcite i vas SDSM - OVCITE no ke ostanete zapameteni kako najgolemi predavnici vo Makedonskata istorija da znaete samo!!!!
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
абе така разбрав сега и мене ми е чудно зато прашувам.значи не се во ист ден сигурно??? фала
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Добро бе дај не бидејте тупи.Струмица не е другите држави.Струмица е земјоделски град.На тебе ако ти е сеедно на некој не му е.Луѓето од село сакат да произведат квалитет оти за тоа вложуват.:toe:



Да бе.Ебатти Струмичанецо.Јас сум од Струмица и дека и да одам така не га отварам устата и не се жлембам как него.А не па пред камера:pos2::pos2:
Добро толко ли сте прост или не сфакаш оти тај дел дек шо говоре Заев на струмички не е одил у програма,сигурно оти ке си говоре на струмички у приватнио живот.А на телевизија си го слушнал ли некојпат да каже нешто на струмички?


Дек чуја на Вис ли?Ѓорѓи Калајџиев ли ти кажа?
А Зајко у Костурино немаше никој ама баш никој.
У куклиш исто:pos2::pos2::pos2:
:pos2::pos2::pos2:Веке ко го спомна Костурино,ај па објасни ми га изјавата на Бонева оти ке изградила брана на реката у Костурино,ко од таа река една година да собираш вода нема да може две кофи да се напуне:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
:pos2::pos2::pos2:Веке ко го спомна Костурино,ај па објасни ми га изјавата на Бонева оти ке изградила брана на реката у Костурино,ко од таа река една година да собираш вода нема да може две кофи да се напуне:pos2::pos2::pos2:
Абе и во Вељуса зборела дека Глобал ќе го сруши,ама...:pos2::pos2::nesvest:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ке треба Бонева да руши со динамит ....нема толку механизација да работи колку е направено

чекаше 7 години да почне да го прави патот струмица радовиш--ОПШТИНА СТРУМИЦА НЕМА ИНГЕРЕНЦИИ за тој пат...и кој е кочничар????или НЕРАБОТНИК
 
Г

Грејвдигер

Гостин
naketo
Почетник



Регистриран: May 2008
Возраст: 13
Мислења: 7

:pos2: a be nake... odi na nekoj drug pod-forum, malecok si 3a tuka ...
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Гледајте Дуелот!!!!На Интел ТВ.ЗОРАН ЗАЕВ!!!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Тука темата е за Бонева, или грешка читам. Как шо гледам, повеќето шо постират се од СДСМ, и незнам шо мајка (крсте) качуваш клипови. :tapp:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
КАНДИТАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК кој не си ги знае населените МЕСТА ниту по име ниту на број
кандидат за градоначалник кој ке ПРАВИ НАПРАВЕН ПАТ И КЕ ПРАВИ ВЕКЕ НАПРАВЕН ВОДОВОД(САЧЕВО) со еден збор падната од Марс или поточно дојдена од Скопје после 7 години ... со еден збор К А Т А С Т Р О Ф А
 
V

Viktoranius

Гостин
Ѓело тешка пара зима за да ги снима тиа песни за Заев.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Лелеее брука не ги знае селата кои спаѓаат во Општина Струмица :tapp: и таа сакате да ви биде градоначалник.За Глобалот чујаате ли сегаа!!!!?????????Општината нема дадено ни еден денар и затава немало меѓународен тендер...Со еден збор кажано ПАРТАЛ га направи на Бонева.А можам да замислам дуел Фрчко и Иванов :vozbud:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ако дојде Бонева на вториот Дуел на ВИс ке има 4,5 новинари кои ке поставуват прашања ,ке биде по интересно ..АКО ДОЈДЕ .. и ке биде пократок до 24 часот бидејки наредниот ден настапува МОЛК

ка не те бива да компонираш :toe: Гело ке зема пари ,,,,си го бива
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom