Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Абе човек,ако е штетно нема ни да го има у другите држави.....Ама тава намерно го направии ништо нејкат да ни дадат,ак е така и аеродроме не треба да има....

ОМГ!!!!!!:tapp:

Епа затава у Штип ќе е......лооол бее..ц.ц.ц.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Абе човек,ако е штетно нема ни да го има у другите држави.....Ама тава намерно го направии ништо нејкат да ни дадат,ак е така и аеродроме не треба да има....
Добро бе дај не бидејте тупи.Струмица не е другите држави.Струмица е земјоделски град.На тебе ако ти е сеедно на некој не му е.Луѓето од село сакат да произведат квалитет оти за тоа вложуват.:toe:

е тоа ти е прав струмичанец ! ! ! ако не знаеш да ти кажам тка говорат правите струмичане
Да бе.Ебатти Струмичанецо.Јас сум од Струмица и дека и да одам така не га отварам устата и не се жлембам как него.А не па пред камера:pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Добро бе дај не бидејте тупи.Струмица не е другите држави.Струмица е земјоделски град.На тебе ако ти е сеедно на некој не му е.Луѓето од село сакат да произведат квалитет оти за тоа вложуват.:toe:



Да бе.Ебатти Струмичанецо.Јас сум од Струмица и дека и да одам така не га отварам устата и не се жлембам как него.А не па пред камера:pos2::pos2:
Човек не си свесен што глупости истреска до сеа.
Пази да не прочита некој твој другар што имаш пишувано оти ќе ти се смее народо шала на страна
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
ccccc Вие сте значи ЛАКУМИ ... Поарно ништо не прави на човек отколку нешто ... Поарно на змија би помогнал него ли на човеци како вас ... како можете такви да сте ДРВА ?:toe: Ајде бе колку години е кучката во парламентот и ништо не кажала за струмица ... наместо да каже ајде аеродромот нека биде во струмица ова она а она намерно против струмица ЛОООООООООООЛ ... Такви к***и како неа ич не ми требат ...
_____________________________________________________________________-

А тој горе што набројал што има заев купано тоа го имаше одпорано ... така да напразно си лафат ... Ај кажејте ми колку Груевски колку станови и вили има ? Само јадате гомна за невин човек кој ја направи СТРУМИЦА СВЕТСКИ ГРАД И ДОБИ НАГРАДА ЗА НАЈУБАВ ГРАД НА БАЛКАНОТ ! ! ! Зошто не го доби Трифун Костовски ?
Ти очигледно не си гледал Јади Бурек на НАША ТВ кога Силвана Бонева беше гостин, околу тој аеродромот кажа дека не го ставиле во Струмица поради тоа што ќе се загадува воздухот и почвата и дека нема да имаат многу профит од транспортот на френките, надвор од Струмца:):)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Мене ниту Заев ниту Бонева не ми се допаѓаат како кандидати за градоначалник на Струмица но кога би бирал од нив би ја избрал Бонева :smir:
Пред да стане градоначалник Заев имав прекрасно мислење за него но ме разочара..:)

Стрпете се уште една недела баш ме интересира кој ќе биде градоначалник дали пак ќе добие Заев:).
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ти очигледно не си гледал Јади Бурек на НАША ТВ кога Силвана Бонева беше гостин, околу тој аеродромот кажа дека не го ставиле во Струмица поради тоа што ќе се загадува воздухот и почвата и дека нема да имаат многу профит од транспортот на френките, надвор од Струмца:):)
Ауу дебелиов да го гледам нема шанса, па и пари да ми дават. И иди си у темата 3а Кавадарци, не овде :)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Мене ниту Заев ниту Бонева не ми се допаѓаат како кандидати за градоначалник на Струмица но кога би бирал од нив би ја избрал Бонева :smir:
Пред да стане градоначалник Заев имав прекрасно мислење за него но ме разочара..:)

Стрпете се уште една недела баш ме интересира кој ќе биде градоначалник дали пак ќе добие Заев:).
Штета шо неможаш да бираш уште:pipi:
И дај нека го предупреди Спасе некој од Модераторите, ного навреди упатува :/
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ауу дебелиов да го гледам нема шанса, па и пари да ми дават. И иди си у темата 3а Кавадарци, не овде :)
А ти не беше Скопјанец? Или јас се лажам, а сеа гледам си напишал Струмица во срцето:icon_lol::icon_lol:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
А ти не беше Скопјанец? Или јас се лажам, а сеа гледам си напишал Струмица во срцето:icon_lol::icon_lol:
Секоја чест , рака ти давам за постов до вчера пишаше скопје таков онаков тама ке живеем денеска струмица во срцето ? :kesa::kesa:
 
Член од
2 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Лажно претставување​

На пресот одржан по повод инсинуациите на Зоран Заев дека возилото на Мојсеј Трајковски било демолирано поради внатрепартиска пресметка во ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева меѓу друто рече:

„Се согласувате (г-не Заев) дека истрагата не е завршена, а настапувате како вие да ги знаете мотивите. Што поскоро г-не Заев и јас (Силвана Бонева) сакам да знам, да го знам одговорот на прашањето, дали вие, или некој од вашите блиски го одбрате и го плативте токму осомиченото лице, според фотографијата што сте ја имале, да го изврши тоа злосторство.“

Деновиве по телефон го прашав г-нот Мојсеј Трајковски, во каква роднинскa врска е со г-нот Заев? Бев вчудоневиден кога ми одгвори дека не биле роднини.



Во „Фокус“ од 15.08.2008 г. Заев кажува дека бил во роднинска врска со претседателот Борис Трајковски, но г-нот Мојсеј Трајковски ми кажа дека Заев лаже оти биле роднини.

а еден ист настан, две различни изјави на Зоран Заев во „Фукус“ од 15.08.2008 год. и во „Фокус“ од 06.03.2009 год.

За внимателниот тв-гледеча уште вчера беше јасно дека Заев лаже. Тој излажа кога рече дека Општината имала побарувања од 30.500.000 денари, притоа нарборјувајки ги следните бројки: 24.504.000 + 1.690.000 + 2.889.000 денари. Но, кога ќе се соберат овие бројки, тие не изнесуваат 30.500.000 како што лаже Заев, туку: 29.083.000 денари. Секако оти Заев од математика се разбира повеќе отколку Амди Бајрам и Дора Бакојани. Затоа многумина граѓани на Струмица знаат дека Заев со своите обиди за манипулации со јавноста постојано ја потврдува народната мудорост: Кој краде, тој и лаже.
Во интервјуто за „Фокус“ (06.03.09 г.) Заев тврди: „Напаравивме Бела книга во која се гледаат сите проекти кои се рализирани. Реализиравме вкупно 1024 капитални проекти во вредост од 20 милјони евра.“
Белата книга на Заев беше издадена неколку дена пред објавувањето на неговото интервју во „Фокус“. Во својата Бела книга Заев тврди дека реализирал 1020 проекти во вредност од 11.500.000 евра. Очебијна е разликата меѓу првото и второто тврдење на Заев за 8.500.000 евра и 4 проекта.
Но и овие 11,5 милјона евра не се обезбедени само од општински пари, донации и донации. Ниваната вредност е 10,5 милјона. Еден (1) милјон евра има добиено од Владата додека со неа раководеше СДСМ, но Заев безсрамно лаже дури и кога се работи за неговата партија за да изгледа поспособен градоначалник од што е. Значи, во стилот на онаа „кој краде, тој и лаже“ Заев повторно се обидува да манипулира со бројките. Неговите лаги како да немаат крај. Во “Фокус“ Заев тврди дека од ЕУ има обезбедено 1,2 милјони евра, а во неговата Бела книга Заев тврди дека од ЕУ обезбедил 1 (еден) милјон евра. Уште една лага нели?
Потаму, Силвана Бонева ги разоткри лагите на Заев за неговата опструкција на соработката со Владата на РМ.
Само од неколку министертва има едум (7) милјони инвестииции од Владата во Струмица, а Заев не само што ги лажи граѓаните дека Владата не помислува на Струмица, туку парите што ги добил од Владата Заев ги чува на општинска с-ка, ем да си собира камата, ем да ги опструира владините проекти.

Заев вчера на пресот излажа дека општинската с-ка вкупно има 24.246.714 денари. Зошто Заев на општинска с-ка чува пари добиени од Владата? Така ли се развива културата, спортот, инфраструктурата.... во Струмица? Зошто вчера на пресот Заев премочла дека на с-ката има камата во износ од 1.331.888,73 денари на пари добиени од Владата за реализација на проекти во општина Струмица? Затоа што има чесен и искрен однос кон јавноста? - Секако си мисли дека на тој начин ќе го воскресне свети сдсм.
На општина Струмица не и треба аболициран тип за градоначалник кој што лаже - суши, кој го презира умот на граѓаните. Чесно од него ќе беше да им се извини на граѓаните, барем за лагите кои досега му разоткри Силвана Бонева.

 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
http://www.promacedonia.org/ab/md_2807_0a.html
l- ЧИТАЈТЕ или сте замаглени од портокаловата магла-=====

ЏАБЕ ВИ СЕ СИТЕ ЛАГИИИИИИИ ..... бонева чаооооо во Бугарија ....УАААА НЕГАТОРИ
НА МАКЕДОНИЈА... секој кој ке го даде гласот за бонева МУ ДАВА ПОДРШКА НА БУГАРОФИЛСТВОТО
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
А така растурете ги со текстот.
Абе затоа беше битката против Љубчо во ВМРО и повторно иста песна.

Текстот да им го размножите и да го делите низ Струмица.
И Ерол одма ќе го објави во утрински.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
А така растурете ги со текстот.
Абе затоа беше битката против Љубчо во ВМРО и повторно иста песна.

Текстот да им го размножите и да го делите низ Струмица.
И Ерол одма ќе го објави во утрински.
ИЗГЛЕДА НИЈАНСИ БИЛЕ ВО ПРАШАЊЕ


УАААА ПРЕДАВНИЦИ http://www.promacedonia.org/ab/index.html
 
Г

Грејвдигер

Гостин
А ти не беше Скопјанец? Или јас се лажам, а сеа гледам си напишал Струмица во срцето:icon_lol::icon_lol:
Секоја чест , рака ти давам за постов до вчера пишаше скопје таков онаков тама ке живеем денеска струмица во срцето ? :kesa::kesa:
Нејќам да се расправам сега 3а тоа на таа тема, али ја можам да пишам дека и Кавадарци ми е во срцето, Охрид, Битола... Моментално сум таму кај што сум и сакам овде да се чувствувам супер, а кога ќе дојде тоа време, кога ќе се вратам, тогаш ќе си гледам 3а таму како и што се прави.

И Силвана Бонева се нема прибрано во “неј3ината“ Струмица, “3А СТРУМИЦА“ втф? Кога она во Струмица има поминато толку време колку што и јас бев во Скопје.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom