Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
На 22 Март ќе дознаете сите кој е Ристо Папучаро и шо може он да направи за да го порази на Заев,а посебно Чушки.ќе видите оти никој нема да може да игра по неговите правила за избори.А кога ќе изгубите нема да може да се свестите од поразо ного време.и ќе видите кој е Пинок.

п.с.Стратегијата на Папучаро за победа е иста како шо беше таа на Заев 2005.тие шо се блиски у Сдсм знаат за шо се работи:baeh::baeh::helou:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
ме заболе за изјавите ... локални избори се ... а бонева нема да може пак да ЛАЖЕ КАКО на Парламентарните ... со нетрпаение ја чекам да каже шо ке направе за Струмица ...барем на ЗБОР де оти во стварноста има само ШТЕТА НАПРАВЕНА а ,гупците се ТУРЦИ ако не си знајал ,,, и незнам кој секој ден е кај нив ...само џабеее им се и 3000 ден ... дпмне е историја во СТРУМИЦА

Добро бе cuski, јас знам оти комунјарите се глупи луѓе и затоа нема да ти замерам, ама гупците не се турци, туку роми. Инаку ти спомна некаква опклада, нешто за 3 000 гласа. Јас го прифакам предизвико. Кога си расположен може да праваме маабет за тава. А пак ке ти повторам, СДСМ избуби во Струмица и 2006 и 2008, така да не се бламири само со такви глупости со ги пишуваш. :tapp:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Добро бе cuski, јас знам оти комунјарите се глупи луѓе и затоа нема да ти замерам, ама гупците не се турци, туку роми. Инаку ти спомна некаква опклада, нешто за 3 000 гласа. Јас го прифакам предизвико. Кога си расположен може да праваме маабет за тава. А пак ке ти повторам, СДСМ избуби во Струмица и 2006 и 2008, така да не се бламири само со такви глупости со ги пишуваш. :tapp:
ЛЕСНО КЕ МЕ НАЈДЕШ хахаха општина Струмица победи СДСМ

струмичко победи дпмне хаххаха паметните дпмне иди бегај


На 22 Март ќе дознаете сите кој е Ристо Папучаро и шо може он да направи за да го порази на Заев,а посебно Чушки.ќе видите оти никој нема да може да игра по неговите правила за избори.А кога ќе изгубите нема да може да се свестите од поразо ного време.и ќе видите кој е Пинок.

п.с.Стратегијата на Папучаро за победа е иста како шо беше таа на Заев 2005.тие шо се блиски у Сдсм знаат за шо се работи:baeh::baeh::helou:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

ама ме исплаши ..... ПИНОК СИ Е ПИНОК може да бИде САМО ОПИНОК,,,, нека си гледе селото РАДОВО-- оти може да остане и беЗ ЗДРАВЈЕ -РАДОВО:pos2::pos2::pos2:

СМЕ ИМАЛЕ И НОВИ ПРАВИЛА ХАХАХАХА
ПАПУЧАРО =ИЗБОРНА КОМИСИЈА хахаххахаханови правила а хахахаа


па шо да ти правам ама у струмица има повеке православни отколку католици ,мош ПАПАТА ке дојде да помогне хахаха
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Не папата сам ке ве победи,и јас се кладам со тебе исто как Томи.и тоа на колку сакаш.Заев нема теоретски шанси да биде градоначалник.Васил Грчев на него ке го награди у Скопје.наградата ќе му е долгогодишно летување у Идризово:pos2::pos2::pos2::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Леле правописов, нејсе...Која функција ја има Грчев да одредува казни?
п.с не мора да ми кажуваш дека е претседател на судски совет.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ВАСИЛ ГРЧЕВ председател на судскиот сове (градоначалник на струмица од редовите на дпмне) = НЕЗАВИСНО И :nenene::nenene:НЕПАРТИСКО СУДСТВО:nenene::nenene::nenene:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
епа нема да е Србоманот Реџепагиќ знаеме оти Србите(Реџепагиќ) и Грците(Заев)се големи пријатели дури и паричката у фамилијата на Заеви се паднала во судијата.
На судењето шо ке се одржи во Мај најкасно до Јуни Васил Грчев ке му додели судија на З.З.
А за правописот нели гледаш оти други не треба да се мешат,оти темата е за Струмичани само:helou:

е па Чушки тва е тва ојде Зајако КУРБАН:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Абе ја одамна викам дека и во правото не смеат да се мешаат лембеци ама тоа е тоа...што ку*ац се фалат дека е независно судството.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
секој кој копа ГРОБ НА ДРУГ прво нека си ИСКОПА САМ НА СЕБЕ,,,,,

Испалаши го ЗЗ хахахаха КОЈ правопис????

АМА ТЕМАТА Е СИЛВАНА БОНЕВА=БУГАРКАТА а не ЗАЕВ прочити убаво насловот хаахха и прашање за тебе ШО ИМА БОНЕВА НАПРАВЕНО ЗА 7 ГОДИНИ ПРАТЕНИК ЗА СТРУМИЦА????? за сите проекти за Струмица ГЛАСАШЕ СЕ ПРОТИВ,,,, и за тава ке го јаде стапо..си знаа она.. за тава рикала како магарица пред Мијалкови ,,ка и НАРЕДИЛЕ да биде кандидат хахаха :helou::helou::helou::helou:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Кој ти вика????јас знам оти не е така од сигурни извори.плус тоа Груевски ке направи се за да го порази убедливо на Заев.а Папучаро дај не го вреѓи толку некни на трибина расправа оти има против него интернет кампања.тие шо пишуваа на веб страната на Босилово ги најде еден по еден,така да пази.и Верица Узунова држа прес против него еден пат ама ај сега пак нека проба ако е таа де.:helou::helou:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ЗНАЧИ ако си дпмне МОЖЕШ да ВРЕГАШ ,СЕ ЗАКАНУВАШ(РЖШ ххахах) и др, глупости -ептен демократски де,,,Верица е портпарол ,, и може да искаже секаков СТАВ НА ПАРТИЈАТА ... как шо ПРАВА И ВИКТОР-дпмне ,,,,
дека виде оти го врегам ПАПУЧАРО::::???? ПИНЦА ??? ТАВА ЛИ ?? ај прочити си ти се шо си напишал......... секој ка ке си постеле така ке си легне .... и јака работа ги најдел децата и ???? шо ке имаме ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА НА ЛИКОТ И ДЕЛОТО НА ПАПУЧАРО ХАХАХАХА ај не бидејте смешни....
очигледно изворите ти се слаби СТРУМИЦА Е СВЕСНО ПРЕДАДЕНА ПРЕД ВРЕМЕ...
ШТИПСКОТО ЛОБИ не сака Струмица да има градоначалник од дпмне ке ти кажам зашо... КЕ ИМА ПОВЕКЕ ПАРИ ЗА ШТИП на сметка за Струмица.... а и тава ке им е изговор на ја тргнат БОНЕВА на Страна РАЗМИСЛИ МАЛЦЕ .... за Бонева се шушкаше пред 3 месеци ....
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
ПАПУЧАРО ИМ ОБЕЌАЛ ПОБЕДА НА БОНЕВА, ОН КОГА ОБЕЌА НЕШТО НЕ БИРА СРЕДСТВА ДА ГО НАПРАВИ.ГРУЕВСКИ НЕ САКАЛ ОН ДА ГА ВОДИ КАМПАЊАТА НА СИЛВАНА АМА НА КРАЈ МОРАЛ ДА ПОПУШТЕ ТАКА ДА ПАПУЧАРО Е И ФИНАНСИЕР И ВОДАЧ НА КАМПАЊАТА У СТРУМИЦА:helou::helou:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
ПАПУЧАРО ИМ ОБЕЌАЛ ПОБЕДА НА БОНЕВА, ОН КОГА ОБЕЌА НЕШТО НЕ БИРА СРЕДСТВА ДА ГО НАПРАВИ.ГРУЕВСКИ НЕ САКАЛ ОН ДА ГА ВОДИ КАМПАЊАТА НА СИЛВАНА АМА НА КРАЈ МОРАЛ ДА ПОПУШТЕ ТАКА ДА ПАПУЧАРО Е И ФИНАНСИЕР И ВОДАЧ НА КАМПАЊАТА У СТРУМИЦА:helou::helou:
Значи да не излегувам на избори...средена е работата...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
НЕ БИРАЛ СРЕДСТВА хахаха изгледа не учил физика НА СЕКОЈА АКЦИЈА ИМА (СООДВЕТНА)РЕАКЦИЈА хахахаа чиста физика ,затава ке има од ОБССЕ во Струмица највисоки представници -набљудувачи.....а за методите на дпмне си ги знаааме ного арно .. само со уцени и заплашуване .... само мокар од дожд не се плаше,,, и затава ИЗРОНКАН БАШАК ке ве направаме ПУКАНИЦИ хахах у Струмица ,,, ај саа со зраавее утре па....:helou::helou::helou::helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom