Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Кој ти вика????јас знам оти не е така од сигурни извори.плус тоа Груевски ке направи се за да го порази убедливо на Заев.а Папучаро дај не го вреѓи толку некни на трибина расправа оти има против него интернет кампања.тие шо пишуваа на веб страната на Босилово ги најде еден по еден,така да пази.и Верица Узунова држа прес против него еден пат ама ај сега пак нека проба ако е таа де.:helou::helou:
Аууууу,кој е тој бе?Ајде нека ме најде:pos2::pos2:Со закани ќе победувате во Струмица?Не,не !
Темата е јасна СИЛВАНА БОНЕВА,ајде зборете за неа што има направено за Струмица.:kesa:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Кој ти вика????јас знам оти не е така од сигурни извори.плус тоа Груевски ке направи се за да го порази убедливо на Заев.а Папучаро дај не го вреѓи толку некни на трибина расправа оти има против него интернет кампања.тие шо пишуваа на веб страната на Босилово ги најде еден по еден,така да пази.и Верица Узунова држа прес против него еден пат ама ај сега пак нека проба ако е таа де.:helou::helou:
Во тоа СЕ спаѓа тотално се без граници така некако нели??

Или во тоа СЕ спаѓа и да го права криминалец само за да го победи или... де баш кажи ме интересира многу..
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Bas saa sakaah da napisam nesto za Silveto ama ne znam so,oti za tii 7 godini u parlamento samo Stip vide air od nee, a i Gwujo :pusk:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Она неможе да направа нешто да го излекува син и од дрогата,не па да направа нешто за цела Струмица :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Таа е работта шо не го познавате,как ке го познавате кога он е политичар веќе 17 години,а ти си 14 роден.
Во тоа се спаѓа тоа што водач на кампањата е Ристо Стојанов-Папучаро,а за тоа кој е сега ќе ви кажам,он е пратеник од ВМРО ДПМНЕ а за тоа колку е моќен посебно кога го лажете народо вие комунистте питајте га Верица Узунова портпаролката ваша шо е.еден пат лаја безвезални работи за него ама сега нема да им текне:nenene::nenene::nenene:никојпат повеќе:wink:

а за Босилово,Василево и Ново Село ич да не се надевате ги добиваме во 1 круг:helou::helou:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
I na mene oste ne mi e jasno koj e taj Papucaro so go baas u sekoj post de ke te zamolam malko po ubavo da ni go objasnas po koo delo e on nesto zasluzen za SR,so e rabotil pred da stane pratenik,oti jas prv pat za nega slusnah tuka na forumo
:toe:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Аууууу,кој е тој бе?Ајде нека ме најде:pos2::pos2:Со закани ќе победувате во Струмица?Не,не !
Темата е јасна СИЛВАНА БОНЕВА,ајде зборете за неа што има направено за Струмица.:kesa:
Силвана нема ништо направено за Струмица, а што имаш ти направено за Струмица? :kesa:
Страшни кандидати имаме за градоначалник Заев vs Бонева ама ај шо ќе прааш тва е...
Бтв ќе има комедии на изборите... деца по 14-15 години какo се карат кој ќе победе кој требало да победе итн...па после знамина ќе носат со моторите...:):):)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Политичар од 1990 година.од 1992 до 2006 регионален координатор на ВМРО ДПМНЕ(Струмица,Василево,Босилово,Ново Село,Валандово,Радовиш и Конче).од 2006 пратеник на ВМРО ДПМНЕи финансиер на сите кампањи до сега у Струмица:toe:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Глупи комуњари, дека пишува оти темата е ШТО НАПРАВИ СИЛВАНА ЗА СТРУМИЦА ??? CUSKI прашај го ЗАЕВ дали не е така како што реков САМО ВО ГРАДОТ СТРУМИЦА ПОБЕДИ СДСМ СО 700 ГЛАСА, А НА НИВО НА ОПШТИНА СТРУМИЦА (КАДЕ ШТО Е ГРАДОНАЧАЛНИК ЗАЕВ) ПОБЕДИ ВМРО ДПМНЕ СО 900 ГЛАСА РАЗЛИКА. Струмица е единственото место во кое СДСМ се чека победа. НЕКОЈ ДОЧЕКАЛ, НЕКОЈ ЧЕКАЛНА ОТВОРИЛ АМА НЕКОЈ УМРЕЛ ЧЕКАЈКИ. Така да на 22 март ке ја погребаме опозицијата во Струмица :pos2:

А и анкетата на темата покажува интересна ситуација, СИЛВАНА БОНЕВА цело време води пред Заев
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
АНКЕТАВА НА ТЕМАВА:pos2::pos2::pos2: па сите шо гласале не се од струмица хахаха
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Глупи комуњари, дека пишува оти темата е ШТО НАПРАВИ СИЛВАНА ЗА СТРУМИЦА ??? CUSKI прашај го ЗАЕВ дали не е така како што реков САМО ВО ГРАДОТ СТРУМИЦА ПОБЕДИ СДСМ СО 700 ГЛАСА, А НА НИВО НА ОПШТИНА СТРУМИЦА (КАДЕ ШТО Е ГРАДОНАЧАЛНИК ЗАЕВ) ПОБЕДИ ВМРО ДПМНЕ СО 900 ГЛАСА РАЗЛИКА. Струмица е единственото место во кое СДСМ се чека победа. НЕКОЈ ДОЧЕКАЛ, НЕКОЈ ЧЕКАЛНА ОТВОРИЛ АМА НЕКОЈ УМРЕЛ ЧЕКАЈКИ. Така да на 22 март ке ја погребаме опозицијата во Струмица :pos2:

А и анкетата на темата покажува интересна ситуација, СИЛВАНА БОНЕВА цело време води пред Заев
Anketata nosi si ga doma i cuvi si ga za spomen i raduvi se na nea... :)
A za pogrebot ke pocekas malko dusoo,polenka ne se varki prvo skokni posle kazi OP :helou:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
сите шо гласале не се од струмица

Како бре не?Вемеровец На Смрт од кај е што мислиш ти?

Аууууу,кој е тој бе?Ајде нека ме најде:pos2::pos2:Со закани ќе победувате во Струмица?Не,не !
Темата е јасна СИЛВАНА БОНЕВА,ајде зборете за неа што има направено за Струмица.:kesa:
А да го сними некој митингот во Струмица на Заев за градоначалник на јутуб и да ни го постира тука на кајгана,ќе биди интересно,а и баш ме интересира дали ќе ја каменуваат бугарката Бонева од членството кога ќе се појави на бина.Струмичани работете на случајот,мора јавно да се исмее врховизмот и врховистите.

На 22 Март ќе дознаете сите кој е Ристо Папучаро

Мора да е некој јак експерт,ем експерт ем папучар!Поарна мешавина и неможело да има.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Вчера се појави на локална ТВ. :tapp: Главниот виновник за донацијата од Америка за струмичката болница била таа.... ама нели почнаа кампањите па ајде.. еве ме дојдов.. цц.. до вчера незнааше Струмица дека е,па сака градоначалник да ми станува.:tapp:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
затава и направи собракајка ,,, го забравила пато- за Струмица ама и ГОСПОД гледе оти го поништија тендерот за патот Струмица -Радовиш,,,,
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
затава и направи собракајка ,,, го забравила пато- за Струмица ама и ГОСПОД гледе оти го поништија тендерот за патот Струмица -Радовиш,,,,
Баш ме интересира со кои успеси или идни проекти ќе се пофали вечерва на конвенцијата во Струмица...или се ќе се сведе на плукање на противничкиот табор....ќе биде интересно да се следи и нејзиниот говор и она што има да го каже Заев во Отворено со градоначалникот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom