Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
за опструкции хахаха можат да прават АМА незнам како ке се појават пред граганите (ке треба грбот слама да си го наполнат) и што ке кажат ??? така ни наредија хахаха

е па редно е после 24 страни за темава да ја пофали бонева некој и каже што направила за струмица

zatoa imase predlog pred kameri da se glasa
 
V

Viktoranius

Гостин
рекордери сме во посета на сите можни инспекци
Ќе биде бетер ако биде изберен Зоки уште еднаш.

И дај молам ви се, прашувате што направила Бонева за Струмица? А што направи па Заев за Струмица пред да стане градоначалник?

На секој треба да му се даде шанса да се докаже.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
А бре комунјари,комунјари веќе давате знак оти се плашите од Силвана Бонева,па саа сакате атентат да им извршите.у Радовиш на пат за дома за Струмица доживејала тешка сообраќајка шо на мене не ми изгледа баш како обична сообраќајка.ама има Господ она е жива и здрава и здравје се гледа со Заев на избори:helou:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А бре комунјари,комунјари веќе давате знак оти се плашите од Силвана Бонева,па саа сакате атентат да им извршите.у Радовиш на пат за дома за Струмица доживејала тешка сообраќајка шо на мене не ми изгледа баш како обична сообраќајка.ама има Господ она е жива и здрава и здравје се гледа со Заев на избори:helou:
Ќе добие оправдание зошто го “попушила“ на изборите за градоначалник.:pos2:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
ке има ного гужви у Струмица на тие избори, така ми стоо. Да не се повторат претседателските со Борис Трајковски ка имаше пукане ненормално:smir:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Силвана Бонева е изборот на ВМРО-ДПМНЕ со кој ќе му се спротивстават на Зоран Заев во освојувањето на Струмица.

оставете коментар за вистинскиот избор на Вмро Дпмне со кој ке го декласираат Заев.
Smetam deka Boneva e mnogu seriozen protivkandidat. Zaev se pokaza kako politicki naivec vo celina. Prvo nasedna na providnata taktika na Crvenkoski, a imase i nekoi smesni i apoliticni izjavi, kako na pr. onaa: jas bi glasal za Mek Kejn, zatoa sto toa bile interesite na Makedonija. Detski pristap i naiva do besvest. Takvi saka Branko!:vozbud:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
ке има ного гужви у Струмица на тие избори, така ми стоо. Да не се повторат претседателските со Борис Трајковски ка имаше пукане ненормално:smir:
Togaj se puka kaj Gjupcite,jas slucajno tam se najdeh ama se bee nekoi tipove od strana togaj,za SDSM imase dojdeno od Kocani a za VMRO od Skopje...Zapalih koolta togaj i mu ja letnah pa im kazah: Aj saa pukajte ebajte si mamata stoko nevaspitana...
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Нема шанса Силвана да победе у СТРУМИЦА как шо кажаа некој членови у предходните постови у градо не е стапнала...и + Зоран Заев до сега најного има направено за СТРУМИЦА не е как другите идат крадат колко можат а не прават ништо он и да краде пак права за градо...Ај поздраФ
какво ти е ова размислување? значи може да краде само улиците да ги напраи. а што луѓе останаа без имот ради него нема везе? наивно размислување од твоја страна...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
[acko]®;2200736 напиша:
какво ти е ова размислување? значи може да краде само улиците да ги напраи. а што луѓе останаа без имот ради него нема везе? наивно размислување од твоја страна...
Pred nekoj den najdov na Google kako se raspravash na drug forum za T.Aleksandrov. Koga go napadnaa, gledam deka si reagiral kako nekoj pesok da ti frlil vo ochi taka da ne mi e ni najmalku chudno shto stoish zad Silvana Boneva.Znachi cela Strumica se souchesnici vo Kriminal poddrzhuvakji go "kriminalecot" i predavnikot Zoran Zaev,toa sakashe da kazhesh acko?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
Нема шанси Бонева у Струмица, там Заев секак победува, Струмица ни га направи за мерак, саа ако тепа па јас викам да туре визи за сите од Македонија оти ние сме ЕВРОПА
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Нема шанси Бонева у Струмица, там Заев секак победува, Струмица ни га направи за мерак, саа ако тепа па јас викам да туре визи за сите од Македонија оти ние сме ЕВРОПА
Ja gi i Evropejcite od Strumica :pos: :pos: :pos: :pos:

 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
А бре комунјари,комунјари веќе давате знак оти се плашите од Силвана Бонева,па саа сакате атентат да им извршите.у Радовиш на пат за дома за Струмица доживејала тешка сообраќајка шо на мене не ми изгледа баш како обична сообраќајка.ама има Господ она е жива и здрава и здравје се гледа со Заев на избори:helou:
1,хахахаха Бонева доживеала собракајака бидејки го заборавила патот за СТРУМИЦА ,оти колку често доага и нее е чудно.:helou:
верзија 2, плачејки неможела да го види патот -несака ни да ја види Струмица

Ќе биде бетер ако биде изберен Зоки уште еднаш.

И дај молам ви се, прашувате што направила Бонева за Струмица? А што направи па Заев за Струмица пред да стане градоначалник?

На секој треба да му се даде шанса да се докаже.
Бонева е координатор на владеачка партија(втор мандат е пратеник) и може да направи многу за струмица се разбира ако сака АМА НЕ САКА

ЗАЕВ ПРЕД ДА СТАНЕ ГРАДОНАЧАЛНИК БЕШЕ ЕДНА ГОДИНА САМО ПРАТЕНИК


ПРЕД ФАКТИТЕ И БОГОВИТЕ МОЛЧАТ -- дојди види и почиуствувај се граганин на ЕУ -Струмица тоа ти го нуди :helou:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Togaj se puka kaj Gjupcite,jas slucajno tam se najdeh ama se bee nekoi tipove od strana togaj,za SDSM imase dojdeno od Kocani a za VMRO od Skopje...Zapalih koolta togaj i mu ja letnah pa im kazah: Aj saa pukajte ebajte si mamata stoko nevaspitana...
Тогај тука до мене беше штабо на ВМРО. И сабаалето излевам да си играам, и гледам човеци со револвере, калашникови.... Си викам да си одам дома да си играам.

Јас живеам на центаро, и тука се пука:smir::smir:
 
V

Viktoranius

Гостин

ПРЕД ФАКТИТЕ И БОГОВИТЕ МОЛЧАТ -- дојди види и почиуствувај се граганин на ЕУ -Струмица тоа ти го нуди :helou:
Поарно да сум граѓанин на Рич ама чесен, отколку да подржувам криминалец.


Струмица = Европа? :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Бидете мирни, да не сликам болницата во какво стање е, и канализацијата кај дежурната болница корне смрде не се поднесува. А да не зборувам за пожарната, цела недела немале вода поради некои пукнати цевки од таму кај што полнат. Замислете да е имало пожар неделава?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom