Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Вмровец со 8 милиони не само гласовите и ќерките и мајките ќе им ги купи на синити глувци од Струмица.

Такви се Струмичани сакат газ да лижат редки се јаки фаци .
Имат споменик од 5 студенти убиени и пак плачат за Сините Глувци.
Но добар споменик направи Заев жена со раширени нозе симбол на борбата да беше сибол на борбата нозете ќе и беа затворени
подобро е жена борец него скопска шмизла од гвујо ленд, каков пРимер даваат на помладите.

А ти од редките ли јаки фаци си?

сепак се се гледа од постовите
форумот не може човек да го направи глуп, но сепак глупоќата многу е подостапна за гледање од страна на некои членови вклучувајки те и тебе
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
:pos2::pos2::pos2::tapp::tapp::pusk::pusk: не прави смески те молам ме изнасмеа да непукнеш:pos2:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Сепак мислам дека има мудри луѓе и ке победи разумот,а разумот е Силвана Бонева.а и на крај краишта да победи исто му се фаќа кога ќе биде во затвор што фајде од победа.така да сигурно Струмица ќе има Вмровски градоначалник.тоа 100%:wink:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
подобро е жена борец него скопска шмизла од гвујо ленд, каков пРимер даваат на помладите.

А ти од редките ли јаки фаци си?

сепак се се гледа од постовите
форумот не може човек да го направи глуп, но сепак глупоќата многу е подостапна за гледање од страна на некои членови вклучувајки те и тебе
Па во Струмица како што гледам многу моми завршуваат во грчки кревети ( деловните партнери на Заев).

Барем Скопската шмизла има облека :pos2: . Нашите многу напредни ни германките не им се рамни на нудизам јас се чудам зошто не не сакат во Европа голема конкуренција сме. :pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Сепак мислам дека има мудри луѓе и ке победи разумот,а разумот е Силвана Бонева.а и на крај краишта да победи исто му се фаќа кога ќе биде во затвор што фајде од победа.така да сигурно Струмица ќе има Вмровски градоначалник.тоа 100%:wink:
Има господ,ќе има и правда !
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Ај ќе ви се молам не се занесувајте ного со Заев.Силвана ќе е градоначалник и точка.јас се кладам со тај шо сакаше да се кладе на 1000 денара оти Силвана ќе е градоначалник.

И да победе Заев победата може да си га слави у Идризово.оти сигурно у Мај ќе оди па тама,со една разлика нема кој да го аболицира:baeh:

olabavi malko ne se napinjaj :pos2::pos2:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ќе го јаде оваа 100%, многу се силеше, а сега ја нема никаде...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
БАРАМ ОВАА ТЕМА ДА СЕ ЗАЧИСТИ МАЛЦЕ, НЕ МОЖАМ ДА ГЛЕДАМ КАКО НЕКОИ ИСТИ ДРКАЏИИ ПИШУВААТ НА СЕКОЈ ВТОР ПОСТ ИСТОТО (ВМРО ВМРО,СДСМ СДСМ) ОД ПОВТОРЛИВИТЕ ЦИТАТИ ОД НЕКОИ ЧЛЕНОВИ ПРИМЕР "СИЛВАНА БОНЕВА ЌЕ ПОБЕДИ ЗАЕВ Е ЛАПАШ"
Vmrovec do Smrt НА СЕКОЈА СТРАНА ГО ИМА СО ИСТИТЕ ПОСТОВИ ВИ СЕ МОЛАМ ИМА ЛИ ОВДЕ НЕКОЈ ШТО ВОДИ РЕД.
НАЈМАЛКУ РЕД СЕ ВОДИ НА ФОРУМОТ ПОЛИТИКА И СЕКОЈ ТРОПА ШТО МУ ТЕКНЕ.
И СЕ ПОВТОРУВААТ ВО СЕКОЈ ПОСТ
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
БАРАМ ОВАА ТЕМА ДА СЕ ЗАЧИСТИ МАЛЦЕ, НЕ МОЖАМ ДА ГЛЕДАМ КАКО НЕКОИ ИСТИ ДРКАЏИИ ПИШУВААТ НА СЕКОЈ ВТОР ПОСТ ИСТОТО (ВМРО ВМРО,СДСМ СДСМ) ОД ПОВТОРЛИВИТЕ ЦИТАТИ ОД НЕКОИ ЧЛЕНОВИ ПРИМЕР "СИЛВАНА БОНЕВА ЌЕ ПОБЕДИ ЗАЕВ Е ЛАПАШ"
Vmrovec do Smrt НА СЕКОЈА СТРАНА ГО ИМА СО ИСТИТЕ ПОСТОВИ ВИ СЕ МОЛАМ ИМА ЛИ ОВДЕ НЕКОЈ ШТО ВОДИ РЕД.
НАЈМАЛКУ РЕД СЕ ВОДИ НА ФОРУМОТ ПОЛИТИКА И СЕКОЈ ТРОПА ШТО МУ ТЕКНЕ.
И СЕ ПОВТОРУВААТ ВО СЕКОЈ ПОСТ

СДСМ наметна темпо без политичка одговорност не може да барате од другите да има политичка одгвороност.:baeh:

Со големи букви е многу просто да се пише тоа е како да им се дереш на оние на кој им се обраќаш без нервоза.

Од два зло го пираме помалото.:wink:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Ај ќе ви се молам не се занесувајте ного со Заев.Силвана ќе е градоначалник и точка.јас се кладам со тај шо сакаше да се кладе на 1000 денара оти Силвана ќе е градоначалник.

И да победе Заев победата може да си га слави у Идризово.оти сигурно у Мај ќе оди па тама,со една разлика нема кој да го аболицира:baeh:
Сигурен си?
На следнио пост потврди, јас потврдувам сега!

едит: И не ми е јасно зашто темата е прекрстена како Силвана Бонева кандидат за градоначалник?
Некоја вмровска пропаганда е ова или?
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
За Струмичкиот Градоначалник Зоран Заев се плашат луѓето да кажат нешто лошо,изгледа дека после ке следат некои санкции и така подобро е да си седиме мирни си мислат струмичани.
На народот му треба Градоначалник кој што ќе го разбира,ќе му помогне и ќе го води напред.Така да Силвана Бонева ќе биде Градоначаник на Струмица,нема што да се коментира повеќе.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
За Струмичкиот Градоначалник Зоран Заев се плашат луѓето да кажат нешто лошо,изгледа дека после ке следат некои санкции и така подобро е да си седиме мирни си мислат струмичани.
На народот му треба Градоначалник кој што ќе го разбира,ќе му помогне и ќе го води напред.Така да Силвана Бонева ќе биде Градоначаник на Струмица,нема што да се коментира повеќе.
Ќе се коментира повеќе сакала или не, а тоа е, СИЛВАНА БОНЕВА НЕМА ДА БИДЕ, А И НЕ ЗАСЛУЖУВА ДА БИДЕ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СТРУМИЦА!

Сигурен си?
На следнио пост потврди, јас потврдувам сега!

едит: И не ми е јасно зашто темата е прекрстена како Силвана Бонева кандидат за градоначалник?
Некоја вмровска пропаганда е ова или?
Нема што да те чуди, овде се е јасно. Ја прекрстиле темата така бидејќи се чудат како Бонева ќе му се спротистави на Заев, со кое лице ќе излезе пред струмичани. Еве гледаш на крај има од реченицата има и прашалник. Во заблуда се...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Вмровец со 8 милиони не само гласовите и ќерките и мајките ќе им ги купи на синити глувци од Струмица.

Такви се Струмичани сакат газ да лижат редки се јаки фаци .
Имат споменик од 5 студенти убиени и пак плачат за Сините Глувци.
Но добар споменик направи Заев жена со раширени нозе симбол на борбата да беше сибол на борбата нозете ќе и беа затворени

то по мајкати и сестрати си знаеш а ,за лиженњето гас нели Висрус

2,споменикот е ФЕНИКС информација за таквите неписмени како тебе ,што само гледаат нозе да рашират ... сегогаш спремни хахаха

а за оној вмро до смрт му давам коефициент 1/10 ако победи силвана му давам 10 илјади хахахахаа баш се насмеав сабајлево

За Струмичкиот Градоначалник Зоран Заев се плашат луѓето да кажат нешто лошо,изгледа дека после ке следат некои санкции и така подобро е да си седиме мирни си мислат струмичани.
На народот му треба Градоначалник кој што ќе го разбира,ќе му помогне и ќе го води напред.Така да Силвана Бонева ќе биде Градоначаник на Струмица,нема што да се коментира повеќе.
а бре дете пусти желби бонева да биде градоначалник ,кој после поразот ке си остан обичен пратеник (нема да биде координатор на пратеничка група) ни солзите кај Мијалкови не и помогнаа

наградно прашанње ШТО НАПРАВИ БОНЕВА ЗА СТРУМИЦА???

1,ништо
2,ништо,ама баш ништо
3,се подразбира НИШТООООООООООООООООООООО

кога првите братучети на бонева се Членови на сдсм треба ли повеке КОМЕНТАР.... каков профил на (жена се работи)

ДПМНЕ ИЗЛЕЗЕ СО ИНФОРМАЦИЈА НА А1 ВОДЕЛЕ ВО СТРУМИЦА хахахах анкетата ја вршеле во штабот на ок вмро дпмне хахахахаха уф како го чекам денот за гласање фацата а и ја видам на бонева
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
:vozbud: Абе такви се Струмичани како тебе додека имаат интерес во некој абе и нози му бацуваат и повеќе го сакат од Брат.

Сите симапатизери на Таковски перминавте кај Зајчето од тебе очекувам на следните избори да и Бацуваш нозите на Бонева.
За мене искрено во моментот се е подобро од Заев во последно време
се популарни педерите во Струмица па сумњам да го :drk: на Заев .
Не спорам со тебе ако 30 % од вработените беа кај Јанев сега се 60 % во фирмите на Заев.
Во град каде најдобра професија е да Бастионец или Козметичкарка не ни очекувам реално гледање на проблемети.

Најди подобар кандидат од Бонева ќе гласам за него нека биде и од сините глувци
Интересен заклучок за човек(мене) кој во животот не си го видел...
Посебно ме насмеа она за Гризли Адамс(Таковски)....

Бонева е "толку уверена" во сопствената победа што била против тоа да биде кандидирана во Струмица...

Еве ти објективно..Заев е пет пати подобар од Бонева..и заслужува да биде градоначалник(по втор пат оти нема момнетално подобар кандидат)...проблемот не во тоа колку си сторил за градот(секој кој бил на власт сторил по нешто) туку дали воопшто нешто си сторил, а Бонева, Талантот кои и го дале го закопала и го чува...со други зборови не знае да го умножи ..не ја бива..
Што се однесува пак до листата за советот..онаа на СДС е катастрофа..барем според мене..така да очекувам Заев да биде градоначалник..а во советот да се пата-пата или ВМРЕОТО да биде со повеќе челнови..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom