Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
Ne mee jasno nekoj so ne se od strumica ' So si ga davat tolku duusta za Zaev'.
Jas lisno sum za Vmro ama ne se znaa nisto , ke vidame taka da postedejte go posto od glupi mislenja
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
а на мене па не ми е јасно на тие со ке гласаат за бонева ,ја гледаат само на ТВ или кога има избори и на сите ТАКВИ ПРАШАЊЈЕ ШТО НАПРАВИЛЖАИ ИЛИ ПРИДОНЕЛА БОНЕВА ЗА СТРУМИЦА ШТЕТНИТЕ ДЕЈСТВИЈА НЕ СЕ РАЧУНАТ

точно не се знае само со колку ке изгуби бонева дали 3 или 7 илјади гласови
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Си велам да не им се мешам на Струмичани во муабетов, ама срце не ми дава да премолчам. Да гласав во Струмица, ќе гласав за Бонева. Не за друго (не оти нема што да кажам, ама реков, да не им се мешам на Струмичани во муабетот), туку пред се затоа што е жена. Јас тврдам дека жените се повредни, почесни и подоследни во политиката, и пред се, пред било каква политика, е фактот што ги има малку во македонската политика, а треба да има многу повеќе.
Во насока на ова за кое зборувам, погледнете го составот на владите и парламентите во најуспешните европски држави и се ќе ви стане јасно.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Си велам да не им се мешам на Струмичани во муабетов, ама срце не ми дава да премолчам. Да гласав во Струмица, ќе гласав за Бонева. Не за друго (не оти нема што да кажам, ама реков, да не им се мешам на Струмичани во муабетот), туку пред се затоа што е жена. Јас тврдам дека жените се повредни, почесни и подоследни во политиката, и пред се, пред било каква политика, е фактот што ги има малку во македонската политика, а треба да има многу повеќе.
Во насока на ова за кое зборувам, погледнете го составот на владите и парламентите во најуспешните европски држави и се ќе ви стане јасно.
1,требало гласот да го дадеш заТасева
2,Татко ти е понечесен од мајкати ??
3, да имаше шо да кажеш ке кажеше.....
4, дали воопшто си била во струмица???
5,не се знае само со колкава разлика ке биде поразена (омразената Бонева) политичар кој не живее во Струмица,мажот и си ги бара бугарските корени.... кога доага во струмица колата си ја остава во МВР на чување,,, единствено е заслужна за безбројните инспекции кои ги прака само и само да наштети на градот... рекордери сме во посета на сите можни инспекци
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
1,требало гласот да го дадеш заТасева
2,Татко ти е понечесен од мајкати ??
3, да имаше шо да кажеш ке кажеше.....
4, дали воопшто си била во струмица???
5,не се знае само со колкава разлика ке биде поразена (омразената Бонева) политичар кој не живее во Струмица,мажот и си ги бара бугарските корени.... кога доага во струмица колата си ја остава во МВР на чување,,, единствено е заслужна за безбројните инспекции кои ги прака само и само да наштети на градот... рекордери сме во посета на сите можни инспекци

Абе ако работиш чесно што ќе ти наштет испекциите бе.
Тешко ви дојде да палаќате данок ,а ?

После нема пат е нема од дека пари.
Збирањето на даноците е интерес на општината повеќе пари за развој тури малку прст на глава
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Абе ако работиш чесно што ќе ти наштет испекциите бе.
Тешко ви дојде да палаќате данок ,а ?

После нема пат е нема од дека пари.
Збирањето на даноците е интерес на општината повеќе пари за развој тури малку прст на глава
хааха сам си се намести хахаха
Струмица е лидер во плакање данок во Македонија(извор УЈП)
и тоа сите видови даноци,,

зборам за малтретирањето од инспекциите и самите луге си кажуваат дека МОРААТ ДА НАПИШАТ КАЗНА
УПАДОТ во училиштата ... каде без најава(по закон е задолжителна) упаднааа..и ред други .. прашај ги таксистите,
а МВР лугево ги претворија во комунални инспектори ,уште малце и дурбини ке задожат.. хахаха ,без 10 казни дневно несмеат да се појават во станица кутрите ,,,,,

ако мисли дпмне дека со казни ,закани уцени (по совети и желби на Бонева и компанија ,струмичани си ги знаат убаво сите ),ке ја добие струмица,има само контраефект...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
не сум за никој ама мое мислење, и после скандалод дека Заев ке добие:toe:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
хааха сам си се намести хахаха
Струмица е лидер во плакање данок во Македонија(извор УЈП)
и тоа сите видови даноци,,
Па од преѓеска сами си се местат, немаат аргументи за Бонева. Нели гледаш цели време го напаѓаат Заев, никако да кажат еден пофален збор за Бонева, а политика со омаловажување нема да помине.
Жал ми е што нивната партија ѓи остави без аргументи позитивни за нивниот кандидат. Жалам но ќе мора да почекате уште 4 на некој подобар кандидат од моменталниот губутнички предлог на Вмро. Соочете се со реалноста дека Бонева нема ништо добро направено за својот роден град и престанете да го напаѓате Заев, кажете нешто позитивно за Бонева???
СЛЕПЦИ.

Да гласав во Струмица, ќе гласав за Бонева. Не за друго, туку пред се затоа што е жена. Јас тврдам дека жените се повредни, почесни и подоследни во политиката, и пред се, пред било каква политика, е фактот што ги има малку во македонската политика, а треба да има многу повеќе.
Верувај оваа не е толку чесна.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Еве ти објективно..Заев е пет пати подобар од Бонева..и заслужува да биде градоначалник(по втор пат оти нема момнетално подобар кандидат)...проблемот не во тоа колку си сторил за градот(секој кој бил на власт сторил по нешто) туку дали воопшто нешто си сторил, а Бонева, Талантот кои и го дале го закопала и го чува...со други зборови не знае да го умножи ..не ја бива..
Што се однесува пак до листата за советот..онаа на СДС е катастрофа..барем според мене..така да очекувам Заев да биде градоначалник..а во советот да се пата-пата или ВМРЕОТО да биде со повеќе челнови..
Тачно. ВМРО ќе одат на советничката листа и после стално да го кочат на Заев...

Ne mee jasno nekoj so ne se od strumica ' So si ga davat tolku duusta za Zaev'.
Jas lisno sum za Vmro ama ne se znaa nisto , ke vidame taka da postedejte go posto od glupi mislenja
А ти па што толку душа даваш за Бонева, што направила? Или сеа за неа си пошто со татко ти она се свршила 2-3 пати..
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Тачно. ВМРО ќе одат на советничката листа и после стално да го кочат на Заев...
Тоа е точно, битката за советничката листа е понеизвесна од битката за градоначалник каде повеќе од јасно е дека Заев пак ќе раководи со градот, но се надевам без опструкции од советниците на Вмро.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Тоа е точно, битката за советничката листа е понеизвесна од битката за градоначалник каде повеќе од јасно е дека Заев пак ќе раководи со градот, но се надевам без опструкции од советниците на Вмро.
dzabe ke e ako glasat za Zaev a ne glasat za sovetnickata lista na SDSM zosto tie od Vemereto posle parlamentarnite izbori po direktiva na Gwujo go kocele na gradonacalnikot,do tolku go slusat svojot pastir sto ke gazat po kal i ke ziveat vo smrdea samo da ja ispolnat zelbata na sevisniot:pos2:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
dzabe ke e ako glasat za Zaev a ne glasat za sovetnickata lista na SDSM zosto tie od Vemereto posle parlamentarnite izbori po direktiva na Gwujo go kocele na gradonacalnikot,do tolku go slusat svojot pastir sto ke gazat po kal i ke ziveat vo smrdea samo da ja ispolnat zelbata na sevisniot:pos2:
Струмичкиот совет се покажа како еден од најконструктивните совети ...сите разлики..партиски..се испеглуваат кога се работи за доброто на градот..барем мене таква слика ми оставиле..мислам дека нема да има опструкции во советот оти кога е градот во прашање преовладува локал патриотизмот..нормално освен на власт ако не дојдат козметичарки и бастион..како што кажа некој погоре
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Струмичкиот совет се покажа како еден од најконструктивните совети ...сите разлики..партиски..се испеглуваат кога се работи за доброто на градот..барем мене таква слика ми оставиле..мислам дека нема да има опструкции во советот оти кога е градот во прашање преовладува локал патриотизмот..нормално освен на власт ако не дојдат козметичарки и бастион..како што кажа некој погоре

Da taka bese se do parlamentarnite izbori,posle toa Gwujo se naluti koga vide deka samo vo Strumica(gradot bez selata) SDSM ima poveke glasovi od VMRO i dade naredba da se opstruira gradonacalnikot
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
за опструкции хахаха можат да прават АМА незнам како ке се појават пред граганите (ке треба грбот слама да си го наполнат) и што ке кажат ??? така ни наредија хахаха

е па редно е после 24 страни за темава да ја пофали бонева некој и каже што направила за струмица
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom