Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Pred nekoj den najdov na Google kako se raspravash na drug forum za T.Aleksandrov. Koga go napadnaa, gledam deka si reagiral kako nekoj pesok da ti frlil vo ochi taka da ne mi e ni najmalku chudno shto stoish zad Silvana Boneva.Znachi cela Strumica se souchesnici vo Kriminal poddrzhuvakji go "kriminalecot" i predavnikot Zoran Zaev,toa sakashe da kazhesh acko?

Токму така...и ти пред некој пост призна за аферата со Глобал:tapp:
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
koja afera be luge ne znaete sho zboruvate be????????!!!!!!!!! kakov global be kakva afera ne gledate deka bese politicka mestenka pa ako bese global afera nemase sudijata da go oslobodi ZZ uste prvio den na sudenjeto i na raspitot i posle uste dvapati ama neli trebase sudskioT sovet da mu ja smeni odlukata pa pak da donesat odluka za pritvor neli oti istrazniot sudija ne znae da sudi!??!!!! ne go stopiraa do deka se gradese pa posle od ko se izgradi??? pa Mile Janakievski prv trebase da ode u zatvor na kolku dokumenti za global ima stavano potpis ama gwujo se isplasi pa morase da go apsi na Zaev!
Mnogu lesno se mestat politicki apsenja :)
 
L

lubenakov

Гостин
Neznam kade imav prociteno eden radovisanec imase napiseno "IZBERETE JA STRUMICANI SILVANA BONEVA, I NASIO GRADONACALNIK KE VI GO DADAME AMA DA NI GO DADATE VIE ZORAN ZAEV DA BIDE GRADONACALNIK NA RADOVIS" neka e on pak "kriminalec"

E i znaate li Zaev kak pocna kako gradonacalnik:

Dojdel prvio den na rabota u sobranieto i videl visok pari u opstinata... Ti pari mu ostanale na Kiril Janev nemajki deka da gi "potrose" i Zaev zema asvaltira 3 ulici so tii pari. I posle kak videl deka ubavo stoot taka asvaltiranite ulici si kazal "ee aj stvarno vij kak zalicuva na nesto da zemam da fatam da sredam taj grado".

P.S. Nogo mi e smesno nekoj kak ke kaze "Eee abe so sredi ulicite, ke si sokrsaah koolta cera od edna dupka" A site znaame kakvii bee ulicite porano. Posebno taa pred bolnicata AaaaaaUuuuuuu....

P.S.S. Mislam deka nogo ubavo zalicaa ulicite posle kaubojskoto i kaj aftobuskata.... ili i tva ne e nisto...?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
P.S. Nogo mi e smesno nekoj kak ke kaze "Eee abe so sredi ulicite, ke si sokrsaah koolta cera od edna dupka" A site znaame kakvii bee ulicite porano. Posebno taa pred bolnicata AaaaaaUuuuuuu....

P.S.S. Mislam deka nogo ubavo zalicaa ulicite posle kaubojskoto i kaj aftobuskata.... ili i tva ne e nisto...?
ејјј 3 улици направил? се намачил! и трифунчо ние у скопје да го избереме тогаш пак. и он се на се 3 улици направи па и хотел у парк ке праеше кое заев со глобал ама го фанаа... јабига...
 
L

lubenakov

Гостин
[acko]®;2203655 напиша:
ејјј 3 улици направил? се намачил! и трифунчо ние у скопје да го избереме тогаш пак. и он се на се 3 улици направи па и хотел у парк ке праеше кое заев со глобал ама го фанаа... јабига...
Ne me razbra so sakam da kazam... Da bese toj apash tie visok pari od gradskata kasa ke si gi staese u dzeb i nikomu nisto. A i taka nekoj od Sk. da mi rasprava za mojot grad kako e i kako e bilo teska rabota. Pa i ne mi e jasno zosto strumicani tolko vleguvat vo diskusija so nekoj sto ne se od Sr. I 80% sto go spomnuvate ovoj GLOBAL ne ste od Strumica posto strumicani znaat deka nema veza i deka se bese politicki montirano a drugite 20% se strumicani i se VMROvci u srce pa normalno ke kazuvat deka e kriminalec zaradi GLOBAL (sto nema veza) i ke glasast za Boneva pa taka odnosot ke bide 4:1 za Zaev.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Поарно да сум граѓанин на Рич ама чесен, отколку да подржувам криминалец.


Струмица = Европа? :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Бидете мирни, да не сликам болницата во какво стање е, и канализацијата кај дежурната болница корне смрде не се поднесува. А да не зборувам за пожарната, цела недела немале вода поради некои пукнати цевки од таму кај што полнат. Замислете да е имало пожар неделава?
па ако си писмен прочитај?? програмата на зоран заев е СПРОВЕДЕНА и завршена за 2,5 години,се што кажал и напишал ИСПОЛНИЛ

а не како вашата преродба од 100 чекори ,,ни еден чекор не направивте -барем не напред....
и не лажи поминувам од кај болницата па и за пожараната ,,нели гвујо ке купеше КАНАДЕРИ дека се цела Македонија ке изгори или ке направи скулптура авион...

1,нај спортски градоначалник (од сител замисли)
2,нај еколошки град
3, прва катна гаража у македонија(награда за глобал од ЕУ)
пс, слобдно може да се ВРАТИШ У РИЧ

A sto ako vo posleden moment DPMNE objavi deka kandidat ke bide Tome Lazarov a Boneva od nepozanti pricini se otkazala?Vi go merat samo pulso i vi go gleet aklo :pos2:[/QUOT:toe::toe:
ОПКЛАДА дека БОНЕВА КЕ ИЗГУБИ СО ПОВКЕ ОД 4000 ИЛЈАДИ ГЛАСА ,,,
ако изгуби со 3900 ги вракам парите ххахахахаха
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
FAKTI:
1.bolnicata ne e pod opshtinata toa treba da si go prashate vashiot minister od DUI (partija so koja nikogas nemashe da stapite vo koalicija ama evropa ve natera ne ste vie krivi:uvo:);
2.opshtinata imase dolgovi od preku 60 mil denari sega ima pobaruvanja od nesto poveke;
3.od vetenite 283 proekti vo gradonacalnickata kampanja ostvari 283 ZA SAMO 2,5 GODINI i dopolnitelni 800 sho mislam deka se ubi od rabota ovie godini da znaete samo koga doagja na rabota a koga si odi doma ne bi poveruvale i toa bez prekinato tempo nema sabota i nema nedela i nema mnogu e rano ili e kasno pa ajde na spienje!
CHOVEKOT E POVEKE OD GRADONACHALNIK NA STRUMICA SAMO TREBA DA GO ZAPOZNAETE MNOGU E LESNO GRESKA ZAKLUCOCI DA NOSITE ZA NEKOJ SHO STE GO GLEDALE NA TELEVIZIJA SO LISICI NA RACETE KE SE DOKAZE TOA NA IZBORITE!!!
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
FAKTI:
1.bolnicata ne e pod opshtinata toa treba da si go prashate vashiot minister od DUI (partija so koja nikogas nemashe da stapite vo koalicija ama evropa ve natera ne ste vie krivi:uvo:);
2.opshtinata imase dolgovi od preku 60 mil denari sega ima pobaruvanja od nesto poveke;
3.od vetenite 283 proekti vo gradonacalnickata kampanja ostvari 283 ZA SAMO 2,5 GODINI i dopolnitelni 800 sho mislam deka se ubi od rabota ovie godini da znaete samo koga doagja na rabota a koga si odi doma ne bi poveruvale i toa bez prekinato tempo nema sabota i nema nedela i nema mnogu e rano ili e kasno pa ajde na spienje!
CHOVEKOT E POVEKE OD GRADONACHALNIK NA STRUMICA SAMO TREBA DA GO ZAPOZNAETE MNOGU E LESNO GRESKA ZAKLUCOCI DA NOSITE ZA NEKOJ SHO STE GO GLEDALE NA TELEVIZIJA SO LISICI NA RACETE KE SE DOKAZE TOA NA IZBORITE!!!
joker nekako si mi poznat da ne si od strumica ?!?
ili si mi komsija ili preku edna kuka zivees a?!?

Neznam kade imav prociteno eden radovisanec imase napiseno "IZBERETE JA STRUMICANI SILVANA BONEVA, I NASIO GRADONACALNIK KE VI GO DADAME AMA DA NI GO DADATE VIE ZORAN ZAEV DA BIDE GRADONACALNIK NA RADOVIS" neka e on pak "kriminalec"

E i znaate li Zaev kak pocna kako gradonacalnik:

Dojdel prvio den na rabota u sobranieto i videl visok pari u opstinata... Ti pari mu ostanale na Kiril Janev nemajki deka da gi "potrose" i Zaev zema asvaltira 3 ulici so tii pari. I posle kak videl deka ubavo stoot taka asvaltiranite ulici si kazal "ee aj stvarno vij kak zalicuva na nesto da zemam da fatam da sredam taj grado".

P.S. Nogo mi e smesno nekoj kak ke kaze "Eee abe so sredi ulicite, ke si sokrsaah koolta cera od edna dupka" A site znaame kakvii bee ulicite porano. Posebno taa pred bolnicata AaaaaaUuuuuuu....

P.S.S. Mislam deka nogo ubavo zalicaa ulicite posle kaubojskoto i kaj aftobuskata.... ili i tva ne e nisto...?
Ko dojde na rabota ne vide pari visok tuku manjak brat manjaaak 60 mil. manjak morase i negovite l... da gi cisti i site greski koi potoa opstinata gubese na sud i morase da plaka kazni i drn drn
ako bese visko do sega strumica ke cvetese i toa duplo
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Neznam kade imav prociteno eden radovisanec imase napiseno "IZBERETE JA STRUMICANI SILVANA BONEVA, I NASIO GRADONACALNIK KE VI GO DADAME AMA DA NI GO DADATE VIE ZORAN ZAEV DA BIDE GRADONACALNIK NA RADOVIS" neka e on pak "kriminalec"

E i znaate li Zaev kak pocna kako gradonacalnik:

Dojdel prvio den na rabota u sobranieto i videl visok pari u opstinata... Ti pari mu ostanale na Kiril Janev nemajki deka da gi "potrose" i Zaev zema asvaltira 3 ulici so tii pari. I posle kak videl deka ubavo stoot taka asvaltiranite ulici si kazal "ee aj stvarno vij kak zalicuva na nesto da zemam da fatam da sredam taj grado".

P.S. Nogo mi e smesno nekoj kak ke kaze "Eee abe so sredi ulicite, ke si sokrsaah koolta cera od edna dupka" A site znaame kakvii bee ulicite porano. Posebno taa pred bolnicata AaaaaaUuuuuuu....

P.S.S. Mislam deka nogo ubavo zalicaa ulicite posle kaubojskoto i kaj aftobuskata.... ili i tva ne e nisto...?

чеј да асфалтирам една улица аа убаво стоо :pos2::pos2::pos2: омг и тебе те фанал ветеро

и да многу полна темата со дезионформации
 
L

lubenakov

Гостин
чеј да асфалтирам една улица аа убаво стоо :pos2::pos2::pos2: омг и тебе те фанал ветеро

и да многу полна темата со дезионформации
Abe so toa sakam da ti kazam deka stvarno bese katastrofa grado a ne bukvalno da ja razberash recenicata... I da vi kazam... ima edna dupka kaj zito Strumica na sred semafori... zemajte slikajte ja i kacete ja na forumot i pisete za nea "eve videte kolko Zaev gi sredi ulicite"
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
Abe so toa sakam da ti kazam deka stvarno bese katastrofa grado a ne bukvalno da ja razberash recenicata... I da vi kazam... ima edna dupka kaj zito Strumica na sred semafori... zemajte slikajte ja i kacete ja na forumot i pisete za nea "eve videte kolko Zaev gi sredi ulicite"
So lazas be nema dupka saa idam od tam taka li vi kazaa u partijata da vikate
a so napravi silva za tolko vreme u sobranie na RM dali pato za radovis go napravi ili proektot za aerodromot go podrza
a i drugo .. taj pat kaj silosite - semaforite e na boneva ako ne znaas
regionalen pat e ak ti znace nesto mislam ak razbiras de..
i Ne gi lazi veke silva sicko napravi so da ti kazam ..
 
L

lubenakov

Гостин
Другарче ептен си грешка.... Јас и партија :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Иначе и јас не сум за Силвето за градоначалник.

И тоа беше абсурдо предходно напишаното од мене бидејки стварно ептен мн. направи Заев за градот а ВМРОвци ќе се фајкат за некоја дупка што стоела со години, години, години..... како "видете тоа е "реалната" слика за Струмица" а и сигурно Заев ќе ја среди. Погрешно си ме сватил во напишаниот пост.
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Chisto informativno poshto gledam deka se spomnuvaat dupkite koi bea napraveni od snegot i solta (znam deka bese spomnata dupkata kaj Zito Strumica u pozitiven kontekst, lubenakov) 100% te razbrav!!! Se chekashe da se podisushi vremeto pa da se asfaltiraat napravenite dupki, ako primetite moze da vi pomognat i faktite deka i dvata bulevari (tranzito i Marshal Tito) ne se asfaltiraa dodeka beshe vlazno vremeto!
Dajte malku porealno da gi gledame rabotite i da gi analizirame podetalno ili sushtinski sepak na forumot se iznesuvat privatni mislenja ama JAVNO, taka da ako nekoj ne poznava nekoja tema nema zoshto da si gi krshi prstite po tastaturata praktichno e da delime informacii a ne nevistini neli? Pozdrav do site sho diskutiraat na temava :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom