Се ќе беше поинаку, ако...

Член од
13 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
За кој момент во вашиот живот жалите што не испаднало така како што сте планирале?
Запишување на некои студии, преселба во некој град, прекин на некоја врска, шанса која сте ја испуштиле, возот кој ви заминал....

Темава не е да се оди на сеир. Значи муабети во стил: Ако бабами беше машко... не се за на оваа тема
Sekogas koga sme vo moznost da birame za nesto nie vsusnost go gubime ona sto ne sme go izbrale, a ne sme mozele da gi izbereme dvete. Znaci propusteni sansi sekogas postojat i sekogas moze da se nametne toa cuvstvo na kaenje osobeno koga sme nesigurni vo izborot ili se dvoumime..Taka da, koga rabotite ne bi bile onakvi kakvi sto se sekako deka mnogu postapki mozele da gi promenat na podobro ili poloso..No da, kako i sekoj i jas imam momenti od zivotot za koi se kaam sto ne sum gi napravila no toa ne e zaradi posledicite odnosno zaradi zelbata da bi ja smenila ovaa realnost tuku ednostavno zaradi toa sto sum ispustila nesta koi sum gi sakala a mozebi mozele da mi ja napravat i ovaa realnost uste poubava..No sepak nemam zosto da zalam za minatoto naprotiv od toa nauciv edna lekcija a toa e deka treba da gledam samo na idninata i vo nea da ne gi ispustam sansite koi mi se nudat a za koi mozebi podocna bi mozela da go povtoram istovo. . .
 
С

Сатори

Гостин
... размислував малку повеќе низ животот и ако работите ми станеа јасни тогаш, а не сега после толку време.Да можев да ги скоцкам малку повеќе емоциите и ситуациите низ минатото, за да не се расправав сега со мртовци.

But what happens when karma, turns right around and bites you?
And everything you stand for, turns on you, despite you?
What happens when you become the main source of her pain?

How could it be, that the curtain is closing on me ...
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
конкретно не ми текнува баш ништо моментално сепак мислам дека за многу работи би било многу поинакѕ ако сум размислела подобро еве можам само да спомнам запишувањето во средно (гимназија) мислам дека би било подруго ако се запишев на некое стручно училиште...:toe:
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
...никогаш не пробав нешто со еден глупак!
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Се ќе беше поинаку, ако ја прашав кога требаше :tapp:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
се ќе беше поинаку да ме сакаше како јас тебе... аххх!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
...ако немавме осет и чувства за ништо и никого.
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Се ќе беше поинаку да не бев глупава и се откажам од него...
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Порано постојано си го поставува тоа прашање- What if..? и често западнував во некои мисли, но со тек на време сфатив дека не можам да го вратам времето и задоволна сум со она што го имам.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Се ќе беше поинаку да бев уметник во душата, а не ова што сум :).
Не се жалам супер е тоа што сум јас и се чувствувам многу пријатно што сум себеси а не нешто друго, со сите маани и предности.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
...se rodev vo New Zealand.
 
N

navivacka

Гостин
Се ке беше поинаку доколку не се заљубив во будала кој ми го измени животот...на лошо:nerv::nerv:
Ке беше поинаку ако не бев толку наивна :nesvest:
Се ке беше поинаку ако не бев толку инаетлива како магаре:tapp:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Се ќе беше поинаку ако не бев ова што сум. Не би променила ништо во животов до сега...или не ми текнува што би променила бидејќи си го живеам таков каков што ми е и си го правам совршен на мој начин :helou:
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
се ќе беше поинаку да не беа другите машки и да можев да и го натепам на таа шо сакам ....:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom