Се плашите ли од темнината? Зошто?

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Можи не ми е толку страв колку шо чуствувам омраза кон темнината најмногу од практични причини. Нишо не можам да видам ..често пати се случило да паднам да се испревртам .. не можам да читам ... и ред други работи .

А мразам и темнина зошто ме потсетува на некој хорор сцени глупави шо не знам зошто воопшто сум ги гледала.:tapp:
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Да страф ми е, поготово кога ќе се сетам на некој хорор филм .. :nesvest: :nesvest:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
зашо да ми е страв??? темно било еееееееее голема работа.. сеа ке искочи некој или нешо од страна и ке ме акне од земја ке ме изеде незнам ке ме убие.. ајде бе глупости
једино заебано е темница да е а да си на ептен морничаво место.. е тоа некако .. не дека е страшно ама грдо е и стварно морничаво...
 
Член од
11 април 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
На темницата гледај како на отсуство на светлината, а кога е темно и никој не те гледа можеш да правиш многу работи....
Tocno taka ama obicno pravime raboti sto ne ni se po volja (zamisluvame grozotii) i se smrznuvame od strav
:kesa:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
ee mene bas mi e super na vecer jas neznam kako mozi da vi e strav
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
ми ја погодивте темава! Незнам зошто, ама единствена фобија ми е ова:toe:
 

yo

Член од
20 април 2010
Мислења
22
Поени од реакции
0
ne se plasam od temninata, temninata se plasi od mene :D
 
O

okej

Гостин
еден ден ке има дух у темницата and you all fools gonna miss it!...ја ќе продужам да посматрам..w8ing...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Уживам во темнината таа е дел од мене, нема ништо посмирувачки од темна темнина и тешка тишина.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
нее воопшто. Усте и како мала сум сакала да спијам со изгаснато светло:) Некогаш баш ме инспирира темнината..незнеам има нешто пријатно и во неа..за мене:)
 
Член од
21 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
33
зависи... ноќеска додека спијам нормално не ми е страв, или коа глеам телевизија... ама на пример ако сум ноќе сам на улица ќе ме фати и тоа каков стравв....
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.760
Поени од реакции
12.094
Се плашам понекогаш, се плашам да не се ударам во свежо поставени црепови со цвеќиња низ ходникот од страна на мајка ми без мое знаење. Еднаш во темница ударање тоа црепот парчиња на земја, душа ми излезе.:nesum:
 
I

Intex

Гостин
Во темница си, страв ти е, палиш сијалица и ја „победуваш“ темницата. Шо е поентата? Во исти момент палиш, значи тоа што е во темното, е и во видело, оти нема шанси да избега за толку кратко време ... или има, оти тоа е само твојот страв. Закључок: нема ништо во темното, само нашиот страв. Затоа и не се плашам од темнина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom