Се плашите ли од темнината? Зошто?

RIOT!

dust in the wind
Член од
10 септември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
16
од мала се плашам и секогаш спијам со светната струја..така ми е останато, бидејќи татко ми постојано ме плашеше и сето тоа на крај резултира со страв:icon_neut
 
T

theTinule

Гостин
Се плашам од вообичаената причина што и сите се палшат.

Неможеш да видиш ништо!

Незнаеш кој е позади тебе, кој е пред тебе, има ли некој, што ќе ти направи, ќе се удриш ли у некоја маса, ќе паднеш ли, може и нога рака да скршиш!
Ете затоа..
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Хмм.. па да речиме дек не ми е страв , туку чуство на незнаење и неориентација во простор, ако сум надвор негде, а ко ќе сум дома, најубо ми е да си згаснам светло да си седнам негдека во собава и да се џарам во темница. Моџда сум чудак, али во темницана понекоаш си создавам некој светој .. си мисљам кузнајт кај сум.. .. Или можда само пубертетов в гла ме имат мавнато:uvo:
 
В

ВАЖНА-ВД

Гостин
Не се плашам...зошто би се плашела? Дома воопшто не е страшно во темница да седиш јас секогаш кога работам на компјутер во доцните часови во темница работам а само светло од мониторот иде...а надвор има улични така да...
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Никогаш не сум се плашела од темнина, нема причина за тоа
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
нема зошто да се плашам од темнината, можеби се плашам од нешто што може да има таму во тој момент
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
...Не!..за страф не ми е страф али секогаШ коа идам по темница се мавам у нешто и после ме боли...дали рака,нога..независно и сеа почнаф да се плашам да не се бапнам негде:/:toe: А не дека ќе ми искочи нешто или такви остали глупости..Не верувам мн.мн. у такви чуда!..:baeh::helou:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Зависи од ситуацијата.. Кога сум по дома не се плашам, али така на отворено во некоја скроз темница сам.. ууу. :wink:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Zavisi kaj sum ..ako sum doma mi e super ,a ako sum nekade po ulici mi e strav :kesa::pipi:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
бебето се раѓа бев никаков страв а подоцна има страв од звук и темнина...мислам дека стравот од темнина е наметнат од страна на нашите родители демек вештерки и сл
 

пеперутка16

најубава
Член од
9 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
19
и јас се од мала плашам и секогаш спијам со светната струја. :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom