Се плашите ли од темнината? Зошто?

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Сум се плашел до 13 година ама со времето ми преку глава ми дошло и сега темнината може да се уплаше од мене...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
затоа ште темна и непредвидлива како да немаш контрола на работите затоа! јас например во темница послабо гледами ме фаќа паника и некако не можам да се снајдам, дури со светло спијам.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Е баш многу ме интересира ова..оти мене мн.страв ме фака од темница..сакам да слушнам ваше мислење..
Да, кога бев мал! :icon_mrgr

Сега само темни улички избегнувам, Се работи за период во животот кај секој човек, кај некои тој период поминува побавно.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Kako mal se plashev, no ne od temninata tuku od toa sto bi mozhelo da ima vo taa temnina :vozbud:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Дали се плашам? Не баш! Само некогаш кога сум напушен, ме стега паника дека има некакви чудовишта околу мене. :toe:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Како мал спиев со пуштена светилка ама пораснав :icon_lol:, темнината е добро нешто човек да ги вежба останатите сетила затоа што премногу се потпираме на нашето сетило за вид и тоа не е секогаш многу добро.
 
Член од
24 октомври 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Е баш многу ме интересира ова..оти мене мн.страв ме фака од темница..сакам да слушнам ваше мислење..
Псиолошки одговор на прашањево е дека оној кој се плаши од темнината всушност се плаши од непознатото.Никој не би се плашел од неа како таква знаејки што има во неа.Знаете дека стравот најлесно се победува ако се соочите со него.Па луѓе,само напред :baeh:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Страв немам јас од темница.Сите оние што имаат значи дека се слаби со психата.Не мислете на тие лоши работи дека некој има позади вас,дека гледате сенки и такво работи.Пробајте да не мислите и ќе видите дека подобро ќе ви биде.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Како мал имав, сега немам тоа е само психолошка работа
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
абе ја не се плашам мн.. али ми се има десено некад од промаја нешто да падне или да шушне..
баш за такви работи може страв да те фати..
ко ја.. се извадив од памет. на баачка ме носеа! :vozbud:
 

Boce Makedonco

Madridista
Член од
2 март 2009
Мислења
66
Поени од реакции
34
Ја во принцип не се плашам ама како што сум се уплашил кај мене во село,ми се чини и сега кога се сетам ми навира истиот трав,имено одевме со Дедо ми на полжави кај нас во село и знаете по полжави се оди исклучиво(не баш исклчиво али препорачливо) навечер и со батериски лампи,на местото каде што требаше да појдеме требаше да поминеме низ селските гробишта,неможам да ви го опишам чувството колку е језиво и колку е страшно кога врвиш низ нив и денски а камо ли навечер се си мислиш тие сликите право во тебе гледаат,ти се причинува дека некој мртовец те следи и стварно е бббббббррррррррррррррр.
И се имам малку подисплашено коа го гледав филмот легендата за Матилда Диксон т.ест легендата за забната вила а вечерта плус тоа бев сосем сам дома а имаше и многу малку станари во зградата бидејќи скоро сите беа заминати по одмори.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.335
Поени од реакции
4.936
Од темнината не, а од тоа што има во темнината........
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
И јас се плашев до кај 1-ва , 2-ра година негде,а то беше пред неколку години.
Арно ама - се плашев од темницата или од то шо има во неа,само дома,надвор ама ни малце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom