Се' за воздушни пушки

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Здраво на сите. Ако може помош/инфо ... Сакам да купам PCP 5.5mm 340m/s пушка, половна од пријател којшто веќе ја има пријавево во МВР и има дозвола. Јас веќе имам воздушен пиштол (исто пријавен пред неколку години со дозвола), па дали некој знае каква е процедурата сега за да ја набавам пушкава (нотар, мвр и слично?). Воедно за купување нов сигнален пиштол процедура? Фала :)
Odite dvajcata kaj notar..pravite kupoprodazen dogovor...toj odi tamu kade ja dobil dozvolata da ja odjavi..ti odiš vo policijata vo tvojata opstina i ja prijavuvas puskata. Dozvolata( Potvrda) ke te košta 400 denari bez proviziite

Za signalen pistol treba lekarsko i baranje koe odi na dve komisii vo Mvr
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Се зборува дека може да се набави воздушна поголем калибар од 200 м во секунда без дозвола само да се пријави во полиција колку е точно оваа?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.129
Се зборува дека може да се набави воздушна поголем калибар од 200 м во секунда без дозвола само да се пријави во полиција колку е точно оваа?
Точно е

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Се зборува дека може да се набави воздушна поголем калибар од 200 м во секунда без дозвола само да се пријави во полиција колку е точно оваа?
Tocno e.....jas rabotam vo ovaa branša
Slobodno prasuvajte sto sakate
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Kupuvaš....i zaedno so puškata i potvrdata od prodavnica odiš vo policijata vo tvojata opština....ja prijavuvaš kaj referentot po oruzje. Ti pravi toj uplatnici....okolu 400 denari plus provizija i dobivaš kniška plava
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Kupuvaš....i zaedno so puškata i potvrdata od prodavnica odiš vo policijata vo tvojata opština....ja prijavuvaš kaj referentot po oruzje. Ti pravi toj uplatnici....okolu 400 denari plus provizija i dobivaš kniška plava
Тоа ме интересираше. Порано беше за на 200 мс дозвола, фала ти
 
Член од
5 февруари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
zdravo na site ako moze nekoj da mi kaze koja prodavnica za oruzje uvezuva vozdusni puski slavia
 
Член од
27 декември 2018
Мислења
12
Поени од реакции
8
Дај некој предлог за воздушна пушка до 300 евра за почетник

Hatsan 125 добра ли е ?
druze zemi nesto nemacko diana n tec 350 na gasen klip vo srbija idat 350 evra ovde neznam kako se so ceni[DOUBLEPOST=1546428880][/DOUBLEPOST]
druze zemi nesto nemacko diana n tec 350 na gasen klip vo srbija idat 350 evra ovde neznam kako se so ceni
dosta precizna puska
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Дај некој предлог за воздушна пушка до 300 евра за почетник

Hatsan 125 добра ли е ?
Јас би ти препорачал Гамо со IGT клип. Хатсан ги прават да бидат посилни (спрема цената), ама издржливоста е федерот им се губи со текот на времето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom