Серпико имат нешо за фалење!

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не е до толку посебно, ама еден мој клип, всушност единствен кој го имам постирано на YouTube постигна посетеност од половина милион гледачи. Е сега освен што со темава сакам да се пофалам, би сакал да отворам и едно дуго прашање: колку од Македонците го користат сервисот на YouTube, за каква намена, какви се реакциите - и конечно, зошто да не избереме најдобар клип од некој Македонец кој бил гледан на YouTube.

Повелете, моето дело во кое е користена музиката на Damien Rice поточно песната The Blowers Daughter од филмот Closer на режисерот Mike Nichols...

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Не за џабе мснот ти е Bobi The King :d Браво ;)
 
П

Паган-др

Гостин
Ее мојот со најмногу посети е 28.000 :)
Секоја чест.

Да ти одговорам сега на прашањето.
Јас ЈуТјуб порано го користев само за да гледам клипови, а сега за да споделам и јас нешто што е наше. Е ќе зборувам за клипот погоре што го спомнав. Песната "Зелката има кошули триста" на јутјуб никој ја немаше стаено, а знаев дека е популарна и дека ќе врати во детските денови многу луѓе затоа и ја аплоадирав. Исто имам аплоадирано и клипови од журката на Боб Синклер за да споделам како беше таму.

Чим се фалите еве го и мојот:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.737
Applause,браво серпико :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ашколсун Боби, по креативноста се глеат дек си охриѓанец. :)))))
И чекам да ми рапортираш чуму ти беше текстот од Take my breath away од Berlin, по есемеси шо го пушчав. :)))

Иначе најгледаното мое видео имат 450,692 прегледи до моментов ко го пишам постов. Ај и пола миљон да си дочекам. :) Еве го:

 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Браво Серпико, и интересен е фактот што имаш постирано само едно видео а тоа е супер успешно. :)

Инаку јас користам јутјуб повеќе од година време, имам околу дваесетина видеа и нешто над 29.000 гледања вкупно.

Ова е последното видео од летната сезона, од утре собирам материјал за есен-зима 2009 :)

 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе никако да седнам да уплоадирам видеа. Али честитки се надевам дека ќе стигнеш меѓу првите 10 :helou:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Мојот најпосетен клип - 223,492 views

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom