Сендвичара "Седмица"

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Цените дефинитивно се претерани високи, ама ако по некоја коинциденција по излегување ми се најдат 120 денари во џеб, и ако нормално не поминал 1 АМ, одам во 7ца. Знам некогаш и од часови да избегам па „случајно“ токму таму да ме однесе патот.:nesvest: А еве баш вечерва ми се најдоа „вишок“ пари, па убаво се најдадов. А за тој што прашуваше каде е Вили, има до Жан Мари 2, кај „Мајчин дом“ (кај мене пред зграда) и на раскрсницата кај Тобако 2. Викаат било на Мелита Ракичевик. Инаку стварно е супер, и поевтино, и повкусно! А дефинитивно ги имаат најдобрите салати во Скопје, 12 видови, ти ставаат од кои сакаш, бесплатно. Кога си гладен, а не планираш многу да потрошиш, земи си еден вегетаријански, 30 денари, иако нема плескавица, пак ќе те најаде како човек!
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Само еднаш имам јадено у седмица, и ми се допаѓа. Јесда е скапо, ама квалитетно е :vozbud:
 
Х

Ханзо

Гостин
Вечерва јадев пиле (ок де, што и да е тоа што лажат дека е пиле :)), уште ги жалам парите. Не дека не беше добро, баш напротив, ама 140 денари!? :( И претеруваат со солта некогаш, уште локам вода.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
За тоа у право си, претерано е скапо :toe:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.367
Поени од реакции
522
И 150 денари да е хамбургерот , пак ќе има редица ...
Најдобрите хамбургери во Скопје дефинитивно :toe:
Еден другар мој кој е во Нов Зеланд , стално ми се жали дека го фаќа носталгија за СЕДМИЦА ... Гревче:pos2:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Таа седмица ми стави +10кг на сметка:)За година дена,кога канцеларијата ни беше во близина се направив тркачко свинче,повкусен сендвич нема на светов.Не сум по хамбургери,ама комбинираниот се топи во уста.Сега да има еден вака утрински мх мх.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Имам јадено еднаш во седмица и никогаш повеќе. Не ми е ништо посебно, како картон ми беше сендвичот. Секогаш и се чудам на една другарка што не пропушта да помине од таму барем три пати неделно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Денес бев и некако многу чудна ми беше плескавицата. Чуден вкус имаше, повеќе накај грозен. Може друга пратка на кучиња им стигнала.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Од Седмица не сум јадел речиси цели 3 години, а не ми е далеку. :tv:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Јадев мнг често во седмица. Но сега открив еден паб кој е у порта буњаковец- на две мин од седмица, кај за исти пари ќе седнеш ко човек и ќе се изнајадеш. ако ништо друго поздраво е од седмица у секој случај
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Во седмица некако помалце јадам...Компирите се суви...Исто така штедат на кечап, мајонез и тн и тн...А цените гледам само се покачуваат..
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
кечап и мјонез во 7-ца:pov:,башка тоа и никогаш не ги чистат,фритезите и скарата! и шое ова бе бесплатен , рекламен простор ај опнетеи:locked: на темава
 
Ј

јовица11

Гостин
кечап и мјонез во 7-ца:pov:,башка тоа и никогаш не ги чистат,фритезите и скарата! и шое ова бе бесплатен , рекламен простор ај опнетеи:locked: на темава
Е ако имаш замерка за мајонезот во 7-ца,не знам шо да кажам.Или бар дај ти совет кај има боља храна у градов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom