Сендвичара "Седмица"

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе како тргнале до 200 за хамбургер ке ни зимаат а ние па ко идиоти трчаме таму...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Кинг Бургер 120?
Е сеа дефинитивно не стапнувам таму.Овие од седмица да им држат лекции во праење хамбургер на овие од Кинг Бургер.Шо се замишљаат па и тие веќе хамбургер да јадеш луксуз станува.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Кинг Бургер 120?
Е сеа дефинитивно не стапнувам таму.Овие од седмица да им држат лекции во праење хамбургер на овие од Кинг Бургер.Шо се замишљаат па и тие веќе хамбургер да јадеш луксуз станува.
У кинг бургер има боље плескавица и боље стек ама компирите и кечапот и мајонезот се неспоредливи у седмица...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Кинг Бургер го направија хамбургерот 120 и ставија посрање компири (мајонезот и кечапот одамна им се испод ниво). :uvo:

Каде е ова Вили!?
Kaj сендвичарите што се кај Мајчин Дом, (Жан Мари и др), за тие што не знаат, тоа е блиску до Т.Ц Бисер.

Со секој сендвич следуваат салати и 4-5 вида на сосови.
Треба да се нагласи дали сакате помфрит кој се доплаќа 20 денари. (пр. средна лесковачка 80 + помфрит 20 = 100 ден.).
Има мала, средна, голема лесковачка, гурманска, стек, плескавица во марамица и др.

Отвориле сега ново кај градежен, ама плескавиците биле 10 денари поскапи.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Mесец дена неам јадено од Седмица:(
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
196
Поени од реакции
5
абе каква седмица златен мекдоналдс:D
мислам не се мешам у вкусови али мн ми се грди плескавиците
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Јадев хамбургер и го платив 120 денари. Навистина се вкусни ама претеруваат со цениве. :nesum: Да беше 60-70 би одела почесто, како што сум навикната постојано на брза храна.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
да 7-ца го претерааа стварно со цениве се сеќавам одамна хамбургерот беше 90ден разбирам дека со самото поскапување на брашното , зејтинот и бензинот мора да се поскапат и производите но ова веќе е над се :uvo::nesum:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сестра ми од кога ја знам јаде таму
А бидејќи јас и форумџиите не ја знаеме,овој пост е тотално неинтересен за нас.
Придонеси за дискусија,не мора да реплицираш колку да биде напишано нешто :wink:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
мммм омилена ми е..посебно оној зачинов на местото на мајонез што ставаат
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Не јадам многу често (нормално.. не сум од СК) но кога патот ке ме однесе таму :) си земам хамбургер со најнајнајубав мајонез. МАјонезот е сон, има вкус на кари... А и како целина сендвичите се.... фантазија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom