Сендвичара "Седмица"

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од IvicaPunK, 6 април 2008.

 1. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.068
  Допаѓања:
  29.478
 2. Кирца

  Кирца Монк

  Член од:
  7 април 2008
  Мислења:
  7.038
  Допаѓања:
  2.276
  Ова ти е исто ко да кажеш „еј вчера се урна авион негде у светот, и пак има луѓе што се возат со авиони, не сте нормални“. Според твојава логика, никој никаде нема да јаде затоа што во секој фаст фуд се има некој отруено.
   
 3. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  23.845
  Допаѓања:
  21.385
  pa ne ti e dobra sporedbava, naprotiv, mnogu losa e i se kosi so logikata, ako avionot e na kompanija koja ne se drzela strogo do odredeni bezbednosni proceduri i avionite im se ckart, istata ke bide pred bankrot zasto sve pomalce patnici ke se drznat da patuvaat so niv.
  Osven sekako ako ne stanuva zbor za (severno) makedonce, toa ke se vozi u ustiot avion makar i pilotot mu rece druze de gurajte avionov za da dobie na ubrzanje na pista :tvg:
  zasto e toa taka, nikoj neznae, eden od fenomenite sme u svetov, ili univerzumov seedno.
   
  На Avenger99, whatto, Vlatko_Gjorce и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.686
  Допаѓања:
  11.646
  Споредбава не може понесоодветна да биде.
   
 5. Кирца

  Кирца Монк

  Член од:
  7 април 2008
  Мислења:
  7.038
  Допаѓања:
  2.276
  Го цитирам членот „се отруле неколку души и пак јадат“, еве ти ја математиката-секоја 7ца сигурен сум дека просечно прави 800 сендвичи во ден, односно 2000+ сендвичи во денот во сите три х 280 денови......600.000-700.000......и на оваа бројка се отруле неколку души. Во сите други сендвичари на 100 пати помала продажба има повеќе труење.
  За мене во 7ца (Центар) првично е проблем самата организираност, и затоа јас ги бојкотирам. Не може 5 вработени да се врткаат а една да услужува само. Не може една да прави нарачки а само една да услужува ред од 25 луѓе. Кога сум јадел во 7ца сум јадел затоа што купуваш и јадеш за 10-15 минути, сега тоа време поради неорганизираноста е доста зголемено и не се исплати толку чекање.
   
  На Krk1 и Ultracasual им се допаѓа ова.
 6. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.686
  Допаѓања:
  11.646
  Мене најјако ми беше пред многу години кога у една љочкарска сљаткарница у Чаир најдоа бактерија во тортите, која инаку живее само во човечки црева (ај погодете као се нашла таму) и од тоа тортите свадбарски отприлика 100 души ги лечеа. Истата си продужи со работа после као ништо да не било.
  Сакам да кажам дека и за седмица, штом ова со хигиенава не им е битно, а цената им е, многу збори за кулинарскто аналфабетство со кое е загрозено армија од скопјани и дошљаци.
  Жалосно е шо у Скопје не опстана некоја low-tec дупка шо не нуди мас продукција, палминово уље, соја, египетски компири, туку нешо локално, за душа.
   
  На Aleksandar91, whatto, Beric Dondarrion и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  1.148
  Допаѓања:
  1.461
  Очигледно е фенси чим многу луѓе одат таму да се трујат и да си го нахранат егото дек таму биле :)
   
 8. Dimitar171

  Dimitar171

  Член од:
  17 август 2011
  Мислења:
  3.722
  Допаѓања:
  3.934
  vo koja zabluda ziveete:D klasicen fast food e sedmica, nikoj ne jade zaso e fensi, pa duri ni ciganite.
   
  На Avenger99 и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 9. Ailurophile

  Ailurophile

  Член од:
  21 септември 2016
  Мислења:
  437
  Допаѓања:
  452
  Videle ovci ima pa strizat
   
 10. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.074
  Допаѓања:
  1.885
  Мешаш баби и жаби. Не можеш да споредуваш авиони со храна. Две различни нешта се.
   
 11. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.990
  Допаѓања:
  25.850
  Stom znaes da pisuvas najmalku si prosol prvo oddelenie. Toa e 7 godini.
  Registriran si vo 2011, toa e uste 8 godini.

  Znaci minimalno mora da imas 15 godini.
  Zosto rezoniras ko da nemas ni 10?
   
  На whatto и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.066
  Допаѓања:
  152.706
  Македончето и петициите :icon_lol: Јас мислев заебанција е тоа сериозни биле. Не купувајте и ќе падне сама цената.
   
 13. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.686
  Допаѓања:
  11.646
  Важи секаде во опсервираниот Универзум, освен во Северна Недојдија.
   
  На Avenger99, Sasa Ilic, whatto и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.066
  Допаѓања:
  152.706
  Важи и тука само прости сме многу. Другарка ми кажуваше преклани за НГ во Кубански се плаќало по 150 евра и 2-3ца дали биле и жмуреле сами цела вечер :icon_lol: другата НГ ги спуштиле цените (иако ми го знаеш мислењето ја се тоа местата за мерење органи со оган би ги налеала). Значи сепак може :D
   
  На Ailurophile, Sasa Ilic и Almeida им се допаѓа ова.
 15. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.669
  Допаѓања:
  1.947

Сподели преку: