Сендвичара "Седмица"

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Јадев во 7 ца хамбургер после јадењето 1 сат осеќав дека не ми е во ред нешто стомакот...Обично сум немал проблеми со стомакот после бургер. После неколку сати јадев плескавица од кај Жабарот и иако немаше салати помфит итн многу подобро ми беше него ли од 7ца.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Јадев во 7 ца хамбургер после јадењето 1 сат осеќав дека не ми е во ред нешто стомакот...Обично сум немал проблеми со стомакот после бургер. После неколку сати јадев плескавица од кај Жабарот и иако немаше салати помфит итн многу подобро ми беше него ли од 7ца.
Плеската кај Жабарот ти го санираше проблемот од 7ца?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
E, од Вили мислам дека посрање нема.
Дoбри беa Вили лaни вo Oхрид кoгa се пoјaвијa. Вкусен и гoлем хaмбургер, 120 денaри сo пoмфрит и дa си бирaш некoлку сoсoви.

Незнaм штo им се деси, дaли декa честo менувaaт врaбoтени aмa сеa хaмбургерoт вo устaне се реди. Хигиенa 0, плескaвиците грди, лепињaтa стaри, сoсoви реткo кoгa имa... Незнaм штo е тoлкaв прoблем дa oдржaт квaлитет и стaндaрд целo време... Уште сум вo пoтрaгa пo дoбaр хaмбургер вo Oхрид.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дoбри беa Вили лaни вo Oхрид кoгa се пoјaвијa. Вкусен и гoлем хaмбургер, 120 денaри сo пoмфрит и дa си бирaш некoлку сoсoви.

Незнaм штo им се деси, дaли декa честo менувaaт врaбoтени aмa сеa хaмбургерoт вo устaне се реди. Хигиенa 0, плескaвиците грди, лепињaтa стaри, сoсoви реткo кoгa имa... Незнaм штo е тoлкaв прoблем дa oдржaт квaлитет и стaндaрд целo време... Уште сум вo пoтрaгa пo дoбaр хaмбургер вo Oхрид.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Pink Panter e dobar, ama 40 minuti morat da cekas.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Дoбри беa Вили лaни вo Oхрид кoгa се пoјaвијa. Вкусен и гoлем хaмбургер, 120 денaри сo пoмфрит и дa си бирaш некoлку сoсoви.

Незнaм штo им се деси, дaли декa честo менувaaт врaбoтени aмa сеa хaмбургерoт вo устaне се реди. Хигиенa 0, плескaвиците грди, лепињaтa стaри, сoсoви реткo кoгa имa... Незнaм штo е тoлкaв прoблем дa oдржaт квaлитет и стaндaрд целo време... Уште сум вo пoтрaгa пo дoбaр хaмбургер вo Oхрид.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Што рачунате под хигиена? Им мерите ниво на бактерии или? И седмица е стакло исчистено средено па летоска толку души у болница завршија
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што рачунате под хигиена? Им мерите ниво на бактерии или? И седмица е стакло исчистено средено па летоска толку души у болница завршија
Мора да има стандарди на хигиена, ние имаме ниски стандарди за се па затоа секогаш полно е на инфективно. Не мора да значи дека ако позади каде што не гледаме е хаос, треба да е и на пултот. Не може да зема пари, со истите раце да ти го фаќа лепчето, па после кусур да ти враќа, па да се брише од блузата и уште што немам видено кај Вили. Немам јадено точно 6 години и не ни планирам, во селана во Индија е почисто
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Што рачунате под хигиена? Им мерите ниво на бактерии или? И седмица е стакло исчистено средено па летоска толку души у болница завршија
Тoa шo имaше пaднaтa 5денaркa вo сoсoвите гo рaчунaм зa хигиенa, т.е не хигиенa. Ми се згaди уште пред дa гo прoбaм хaмбургерoт. Ти штo рaчунaш?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Pink Panter e dobar, ama 40 minuti morat da cekas.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Пoследнo кoгa јaдев пинк пaнтер плескaвицaтa беше лaднa
Незнaм дaли вo стругa е истиoт пинк пaнтер, нaјверoјaтнo и не е зaштo хaмбургерoт е мнoгу мнoгу пo дoбaр.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Тoa шo имaше пaднaтa 5денaркa вo сoсoвите гo рaчунaм зa хигиенa, т.е не хигиенa. Ми се згaди уште пред дa гo прoбaм хaмбургерoт. Ти штo рaчунaш?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Петденарка не може да те отруе, салмонела може.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кога беше труењето во Седмица, се погоди празник. Мајонезот и кечапот им беа ставени на сонце да ги пече неколку дена. И после првите што јаделе добиле тровање од мајонезот и кечапот. Тоа е невнимание. Иначе за хигиена никогаш немало проблем во Седмица. Секогаш е чисто и уредено.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.322
Поени од реакции
3.171
Тoa шo имaше пaднaтa 5денaркa вo сoсoвите гo рaчунaм зa хигиенa, т.е не хигиенa. Ми се згaди уште пред дa гo прoбaм хaмбургерoт. Ти штo рaчунaш?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
ne se sekiraj, dok ne pocnale od sosot da iskacaat lebarki nema gajle
lapaj
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Не може да зема пари, со истите раце да ти го фаќа лепчето, па после кусур да ти враќа, па да се брише од блузата и уште што немам видено кај Вили.
Ова е огромен проблем скоро кај секоја сендвичара во државата. Една Србија ако може да воведува закон за Мекдоналс тип на наплаќање, можеме и ние. Едноставно касиерот или касиерката што наплаќа на каса, не треба да има никаков допир со храната. Пред некој јадев во Ниш во една сендвичара , направено со екран на тач си порачуваш јадењето, касиерот ти наплаќа и излегува ливче со нарачката и сметка и ти само го проследуваш на другиот работник кој треба да ти ја прави храната. Никаков допир меѓу двете, чисто и хигиенски. Сендвичари како Седмица и тоа како можат да си го дозволат овој систем на работење.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Во Седмица јадете само ако сакате изговор да се извлечете од школо или од работа.
Труење со гаранција.... :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom