Семинарски, состави, есеи, задачи

M

Mario Gómez

Гостин
Значи ми треба презентација,(може и материјали) на тема "Дебата", општо за дебата, тези, аргументи, контра аргументи, за натпреварувачка, Карл Попер дебата и нешто за јавна дебата.
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6
Некој да не има некоја семинарска за Microsoft Exchange? Или материјали така издвоено?
Благодарам однапред!
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ima li nekoj bilo sto za humanost , prijatelstvo ili pak indinata.. fala mn odnapred :)))
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
СТРАТЕГИИ НА КОРПОРАТИВНО НИВО ако има некој со ваков наслов ако сака да прати.


П.С. ако сака може и трампа.


Имам над 2 000 Семинарски ако ви треба нешто пп , free се .
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Некој да не му се наоѓа нешто за некој раскази од Хофман ?
 
Член од
30 март 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
into mi treba materijali ili pak seminarska za aberacii kaj lekite ima nekoj??
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
1. Илијада - 6 песна - разделбата
2. Гилгамеш - од 9 песна па натаму
3. Ликот на Хектор од илијада
4. Цар Едип
Некој?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Многу ми е итен ораторскиов текст ВЕ МОЛАМ,потсетувам темата е Дали вистински спортуваме и навиваме...
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
3
Ми треба семинарска за преработка на овошје и зеленчук. Може за сушено овошје и зеленчук; Замрзнато овошје и зеленчук; Преработено овошје и зеленчук... Секаква помош е добредојдена. Благодарам однапред :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Ми треба состав на тема "Да создадеме подобар свет"
Нешто во врска со малцинства, етничка нетолеранција и тие работи.

Фала однапред.
 
Член од
31 март 2011
Мислења
102
Поени од реакции
18
дали некој има кој би сакал и може да ми даде материјали од темата изразување на емоции, говор на тело, фацијална експресија и слично.
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Ако може нешто за загадување на животната средина. Осетливост на растенијата на загадувањата на животната средина.
Ако може до утре.
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
56
Поени од реакции
16
дали некој има кој би сакал и може да ми даде материјали од темата изразување на емоции, говор на тело, фацијална експресија и слично.

Имам некои материјали за тоа , но обратено е поголемо внимание на говорот на телото и фацијалната експресија кај пациенти . Имам доста и за вербална и невербална комуникација, проценка не емоции според гласот , телото и слично .Ако сеуште ти треба пиши во пп твој меил и ќе ти пуштам .:salut:
 
Член од
31 март 2011
Мислења
102
Поени од реакции
18
ми треба метријал за Далтонизам, Хемофилија и Албинизам .... ( ама по детално, како се наследува ) .... ке ве молам ако има некој нешто да ми прати :) фала однапред !
можеби ова ке ти помогне нешто http://www.zazdravje.com.mk/upload/content.php?303-Хемофилија-А
http://www.wfh.org/2/docs/Publications/Other_Languages/Hemophilia-in-Pictures-Macedonia.pdf
http://www.buzzle.com/articles/how-is-hemophilia-inherited.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom