Секс школо

Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
:$$Поарно да не пишев постов.
PS: Онака се избламирав нешо нвм. Фала на одговорите!
 

Едно Чупе

serial coffee drinker
Член од
6 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
1
Имам еден проблем,ми треба ваша помош...
Значи вака,имав (и сеуште имам) една инфекција долу,која ја добив од пиење антибиотици (веројатно ви се има и вас десено,ништо страшно,нели?)...Е сега та инфекција ја пренесов на партнерот,преку незаштитен секс,што беше навистина идиотско од мене што не го предупредив,или едноставно не обрнав внимание. Знам,згрешив. Е сега јас пијам витамини кој ми ги препорача докторката,и некако чувствувам дека се повлекува. Но сепак,се плашам,навистина се осеќам глупаво што му пренесов и него и незнам што е најпаметно,како да постапам...
Помош?
 
С

сашенко

Гостин
Имам еден проблем,ми треба ваша помош...
Значи вака,имав (и сеуште имам) една инфекција долу,која ја добив од пиење антибиотици (веројатно ви се има и вас десено,ништо страшно,нели?)...Е сега та инфекција ја пренесов на партнерот,преку незаштитен секс,што беше навистина идиотско од мене што не го предупредив,или едноставно не обрнав внимание. Знам,згрешив. Е сега јас пијам витамини кој ми ги препорача докторката,и некако чувствувам дека се повлекува. Но сепак,се плашам,навистина се осеќам глупаво што му пренесов и него и незнам што е најпаметно,како да постапам...
Помош?
Што мислиш со тоа како да постапам? Ваљда му кажа за ова на него нели? Пошто викаш му пренесов сигурно знаеш дека има и тој сега нели?Ако е така речи му нека оди на лекар и тој и ке му препорачаат и него нешто зашто незнам колку е паметно да пие од твоите може има некоја разлика за машки па за женски сепак не е на рака туку е на полов орган нешто кај што сте различни и ваљда према полот и лекот иде ама појма немам искрено.Најдобро нека оди на лекар и нека му кажат таму нема да згреши.Штом ти препорачале витамини и од нив поминува тогаш ништо страшно ке му помина и на него.Само да не е некој идиот па да ти префрлува за ова или пак да му е срам да оди на лекар зошто тогаш на негов ризик е нема што да правиш ти ти тука.Ако ептен не сака да оди, земи отиди ти кај твојата докторка и кажи и за проблемот ке ти каже што треба за него па кажи му или купи му ги витамините ти најдобро и фрли му ги и не се замарај со идиоти....у случај да е тоа проблемот
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.338
Поени од реакции
16.462
Имам еден проблем,ми треба ваша помош...
Значи вака,имав (и сеуште имам) една инфекција долу,која ја добив од пиење антибиотици (веројатно ви се има и вас десено,ништо страшно,нели?)...Е сега та инфекција ја пренесов на партнерот,преку незаштитен секс,што беше навистина идиотско од мене што не го предупредив,или едноставно не обрнав внимание. Знам,згрешив. Е сега јас пијам витамини кој ми ги препорача докторката,и некако чувствувам дека се повлекува. Но сепак,се плашам,навистина се осеќам глупаво што му пренесов и него и незнам што е најпаметно,како да постапам...
Помош?
Ах чупе, чупе... Кажи му и прати го да иде на уролог.
И мисли друг пут :smir:
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Имам еден проблем,ми треба ваша помош...
Значи вака,имав (и сеуште имам) една инфекција долу,која ја добив од пиење антибиотици (веројатно ви се има и вас десено,ништо страшно,нели?)...Е сега та инфекција ја пренесов на партнерот,преку незаштитен секс,што беше навистина идиотско од мене што не го предупредив,или едноставно не обрнав внимание. Знам,згрешив. Е сега јас пијам витамини кој ми ги препорача докторката,и некако чувствувам дека се повлекува. Но сепак,се плашам,навистина се осеќам глупаво што му пренесов и него и незнам што е најпаметно,како да постапам...
Помош?
ако тоа е собирање на бела супстанца наоколу на половиот орган најчесто се добива од антибиотици како Амоксиклав ... земи малку сода бикарбона у една чашка со топла вода нека се растопи уваво и одмивај се 2-3 пати дневно и немаш гајле ке ти помине имав и ја такво од антибиотици...:toe:
 

Едно Чупе

serial coffee drinker
Член од
6 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
1
Да,да му кажав,и самиот си виде,беше на уролог,ќе му земат брис и ќе му кажат резултати. Па уште се плашам недајбоже да не настанат компликации?! Оти,ова е вообичаено кај нас женските,ама за кај машките незнам како оди...Само имам многу грижа на совест,дека поради мене се деси ова,и нема да се смирам дур не помини се. Сега поминвам низ многу паники,зато барам совет,шо друго да напрам? Ум за друг пат,Ивица,во право си...
п.с да,баш од Амоксиклав ми се појави. Се мијам со камилица,пијам витамини. Рекоја дека со тек на време само ќе исчезни. Мене за него ми е...
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Да,да му кажав,и самиот си виде,беше на уролог,ќе му земат брис и ќе му кажат резултати. Па уште се плашам недајбоже да не настанат компликации?! Оти,ова е вообичаено кај нас женските,ама за кај машките незнам како оди...Само имам многу грижа на совест,дека поради мене се деси ова,и нема да се смирам дур не помини се. Сега поминвам низ многу паники,зато барам совет,шо друго да напрам? Ум за друг пат,Ивица,во право си...
п.с да,баш од Амоксиклав ми се појави. Се мијам со камилица,пијам витамини. Рекоја дека со тек на време само ќе исчезни. Мене за него ми е...
ти реков ја единствен лек сода бикарбона ... одмивај се со топла вода 2-3 пати дневно за 1 недела го немаш истото и он да го прави тоа.. пробај со сода ке видиш истото искуство го поминав и ја пред месец дена.. а на него ништо не му е нека се одмива и он и ке помине :jaj:
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
3 дена по сексот мојава уште крвари по малце .. дали ви се има случено и на вас ?
женски помош ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom