Секс за време на менструација?

Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Мисли си. Ој те видам суво барут, дали и ќе моеш да влезеш, не па да финишираш внатре. :D
Шо бе неможам? Ќе си земам од кремине за ултразвук што се на водена база има да летам ко авион :pipi:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Шо бе неможам? Ќе си земам од кремине за ултразвук што се на водена база има да летам ко авион :pipi:
Ти си печен за кукличка во природна големина. Ни менструации ќе ти сметаат, ниту па ќе ти мрда. Како сакаш ќе си ја местиш и подмачкуваш :D
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Дојде ред и јас да напишам дека нешто не е во ред, дека не е нормално во тема во љубов и секс...
995212_597964156936377_336785451_n.jpg
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
А женското задоволство? Што со него? Или само машкото е битно? :)
Значи правиме муабет за време во кое женското тело мириса неубаво и претпоставувам дека и самата девојка нема ништо против да почека уште некој ден.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Значи правиме муабет за време во кое женското тело мириса неубаво и претпоставувам дека и самата девојка нема ништо против да почека уште некој ден.
Се согласувам де. Ама како што можам јас да почекам некој ден, може и мојот партнер. И не е само мирисот во прашање во текот на овие денови. Има и други пропратни елементи како болките. Сигурно јас во најголемите болки, нема да го задоволувам него на други начини. Напротив, он ќе ми оди по газот за да ми биде полесно. Е па од кога ќе ми мине периодот, ќе му се раздолжам за тоа што се грижел за мене додека не ми било добро и што не ме замарал да го задоволувам сексуално, кога не сум била во состојба да го правам тоа.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Се согласувам де. Ама како што можам јас да почекам некој ден, може и мојот партнер. И не е само мирисот во прашање во текот на овие денови. Има и други пропратни елементи како болките. Сигурно јас во најголемите болки, нема да го задоволувам него на други начини. Напротив, он ќе ми оди по газот за да ми биде полесно. Е па од кога ќе ми мине периодот, ќе му се раздолжам за тоа што се грижел за мене додека не ми било добро и што не ме замарал да го задоволувам сексуално, кога не сум била во состојба да го правам тоа.

Абе партнерот може да чека ама и ние можеме да бидеме фини и да го почастиме, нели? :D
Инаку океј нормално, секој со своето искуство. Јас на пример и немам некои болки во тој период, па затоа и не ми е незамисливо тоа :D
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Абе партнерот може да чека ама и ние можеме да бидеме фини и да го почастиме, нели? :D
Инаку океј нормално, секој со своето искуство. Јас на пример и немам некои болки во тој период, па затоа и не ми е незамисливо тоа :D
Е па Срцка да имаш болки како мене, три до четири дена од вкупно седум, а некогаш и повеќе, не знам за што ќе размислуваш, дали за неговото задоволство или како да ја намалиш твојата болка. :)

Туку сега малку офф топик ќе бидам. Како сексот додека си трудна, го има или ептен по малку? Знам ептен лично прашање ова, ама од секогаш ме интересирало. :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Е па Срцка да имаш болки како мене, три до четири дена од вкупно седум, а некогаш и повеќе, не знам за што ќе размислуваш, дали за неговото задоволство или како да ја намалиш твојата болка. :)

Туку сега малку офф топик ќе бидам. Како сексот додека си трудна, го има или ептен по малку? Знам ептен лично прашање ова, ама од секогаш ме интересирало. :)
До осми месец да :) При мисионерска смета стомакот ама затоа се тука другите пози :)
Инаку во деветти месец не, страв ми е и нема да биде тоа тоа. Ручни рад може и тогаш :D
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
73
Поени од реакции
97
Бљак бљак бљак...
Ама баш никогаш не сум имала за време на тие денови и никогаш нема ни да имам...
Па нема да биде крај на светот ако се нема секс во тие неколку дена...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Збориме за секс, не за Попај Морнарот. Или ти (како прав „морнар“) си еден од овие подолу? :)


....офтопик, ама си ме изнасмеал поштено....кај ја најде ...кај ја откопа....:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Ме интересира дали ако имаш секс за време на менструација и партнерот ако сврши внатре, дали е можно да останеш бремена и колкави се шансите? И дали се намалуваат шансите ако веднаш по односот измокриш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom