Секс во темница или секс на светло?

Член од
7 јули 2005
Мислења
25
Поени од реакции
1
OBOZAVAM SEX BEZ RAZLIKA DALI E TEMNO ILI SVETLO, DALI E DEN ILI NOK.OBAVEZNO SE GLEDAME VO OGLEDALO I UZIVAME. :D :lol: :D
A NAUTRO E ONA NAJDOBROTO KOE E PROIZVOD NA NASATA FANTAZIJA I NASATA UMESNOST. :D
 

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
wow menadzerka царица си. па уште и огледало оф оф :)

Све зависи нели од контекстот. Тапа е некако да се сексаш со уклучен ЛУСТЕР :)
Или па неонско светло... Мене конкретно светлото не ми ич игра некоја улога.. ама па пошто на особата од спротивниот пол и игра ептен голема улога , и онда постои тоа взаемно палење-естетика автоматски значи и мене ми е битно да постои некаков извор на светлина.

абе чак и Јохан Кеплер има кажано “едно тело е естетски убаво само кога е во движење и кога е под добар агол на светлината“...

физика другарчиња, физика :)
 
Член од
7 јули 2005
Мислења
25
Поени од реакции
1
isabelle напиша:
wow menadzerka царица си. па уште и огледало оф оф :)

Све зависи нели од контекстот. Тапа е некако да се сексаш со уклучен ЛУСТЕР :)
Или па неонско светло... Мене конкретно светлото не ми ич игра некоја улога.. ама па пошто на особата од спротивниот пол и игра ептен голема улога , и онда постои тоа взаемно палење-естетика автоматски значи и мене ми е битно да постои некаков извор на светлина.

абе чак и Јохан Кеплер има кажано “едно тело е естетски убаво само кога е во движење и кога е под добар агол на светлината“...

физика другарчиња, физика :)
SE SOGLASUVAM SO TEBE.
SPROTIVNO OD SPALNATA IMAM OGLEDALO I DA NE SAKAM MORAM DA SE GLEDAM. AMA SE NAVIKNAV NEKAKO SEKOJDNEVNO MI STANA. A NE OBOZAVAM EPTEN SVETLO ME BOLAT OCIVE. :D :D :D :D :D :D
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Na svetlo od svekja , vino i tivka muzika :) .. mmm dobro e a ? :) ... Ama sepak kako i da e seks da e ... Ubo da e ... :wink:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
... u maalo,na vremeto imashe eden star gulabar...i stalno im vikashe na decata u maalo..."deca koa "peglate" glejte u temnica da bide i koa ke zavrshite rabota odma gakite gore,zasto toa curite ako vi go vidat "alatot" i ne im se dopadne...odma ke se fatat za drug pogolem"...:baeh: :pos2:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
не дека сакам под рефлектори,ама сакам да е доволно светло за да се видиш со партнерот кој сте,како сте... во ептен темница кај шо прст пред око не се гледа-не! некако ми е многу децки
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Мене ми е сеедно. На светло имам поголема координација и можам да го пикнам без да го пипнам :pos2: ама па со изгасено светло, некој шашав скринсејвер на екран и малце музиче е пофилм.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
хммм ни апла темно да не глеаш што се дешава, ниту пак светло очи да ти ископа...мој избор би била соба осветлена само од неколку свеќи, кои ус пат придонесуваат и на романтичната атмосфера...
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Ни светло ни темно...некоја средина,како ова со свеќиве или пригушени светла.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ааааа, светло поштуем. Сакам да гледам кога опнувам нешто!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Шознам, не баш она да пука светлина, ама не ни во темница... златна средина, со пригушено светло, свеќи, снопови светлина од ролетните(ко на филм =)) итн..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom