Секс во темница или секс на светло?

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
vp напиша:
ako nejkes da mu ja gledas facata na partnerot normalno temnica a ako sakas moze svetlo ama ne mn jako nekoja zadusliva boja e ok
Кој не сака да му ја гледа фацата на партнерот?
(најинтересна за време на кулминација:nesvest:)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Nikako temnica? Temnica barata luge shto ne se sigurni u sebe ili se plashat da ne utnat neshto.. :)
Svetlo e NAJDOBRO! Da se vidime koj sme shto sme...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако некој се плаши да не утне нешто, во (црна) темница поголеми се шансите за утнување.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Fortune напиша:
Ако некој се плаши да не утне нешто, во (црна) темница поголеми се шансите за утнување.
Затоа треба рефлектор да се упали!
:kesa:
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
1
sveedno
mada koa e temnica stalno sme poopusteni, barem ja... malce realnost, malce fantazija i ...... :drk:
 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
Никако темница... и никако покриени.....

Све да се види од што да се срамиме.. ја неможам покриен или во темница не се снаоѓам хахахахахахаха сакам да гледам...пали тоа...:vozbud:
 
N

n/a

Гостин
Jas sakam prigusena svetlina i ogledala...
Mnogu sakam da si ja gledam partnerkata dur pravam sex...
kako i sebe samiot!:toe:
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
temnica ili minimalno svetli zs e taka po misteriozno a nie zenite go sakame toa
 
T

Tetro

Гостин
osicka напиша:
temnica ili minimalno svetli zs e taka po misteriozno a nie zenite go sakame toa
:nenene:Е тука не се согласувам:nenene:. Нека биде светло. Зошто? Па да се гледаме што правиме, поточно, не правима ништо лошо, нели. Во темница сме ко слепи, и не можеме да се маткаме како што сакаме. Никогаш не сум пробал во темница, нема ни сега.:nenene:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Не сум толку уигран за да праам ствари без да гледам.
 

KaZaN89

шуруп мајстор
Член од
2 јуни 2006
Мислења
193
Поени од реакции
25
:kesa: Исклучиво дискретно светло...да не биде...МЕ ВИДОА КОМШИИТЕ или НЕ ЗНАМ КАЈ СУМ
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Дал Господи ролетни (надворешни) така да спушти ги па ако сакаш стави рефлектор (како на стадион) во собата никој нема да те види. Е сега за слушање... Тоа е башка тема.
 

medic`sGIRL

докторката
Член од
6 април 2007
Мислења
19
Поени од реакции
1
medicinarce напиша:
:kesa: Исклучиво дискретно светло...да не биде...МЕ ВИДОА КОМШИИТЕ или НЕ ЗНАМ КАЈ СУМ
Take e se slagam...Romanticna atmosfera ni temnica ni epten svetlo...:)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Зависи од моментот, а тој е најбитен за мене...сигурно нема да чекам да се стемне или да навлекувам ролетни и да правам црни темници сред бел ден или наутро:helou:

Немам проблеми со себе, своето тело и својата сексуалност па да мислам која беше позата? Чекај сега, левата или десната нога требаше напред? Уххххх чекај, ова стомакот малу ми е поголем! Абе да па фацата е битна, сега демек треба да превртувам очи? :pos::pos::pos:

Не ми смета светло па и рефлектори на стадион (празен се разбира:pos:)но и сакам романтично и пригушено светло. МоменАТ:helou:
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Абе темица ама не тотална со свеќи онака романтика :sekss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom