Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
A

Alexander Nevsky

Гостин
Како Шваба сум точен:wink:,ретко ми се случува да закаснам освен ако не ми излезе нешто а пак кај мене секогаш каснат тие што ги чекам:toe:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Не секогаш,ама често доцнам:)
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Многу многу ретко и обично без некоја добра причина, на пр. сум се загледал ТВ и сум изгубил осет за време :)

Инаку многу мразам кога морам да чекам некој друг.
 
D

dh00|

Гостин
порано си имав обичај да каснам по 10-15 мин. сеа колку-толку сум навреме...со 2-3 мин. каснење:pipi:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Доцнам понекогаш,гледам да не ми преиде у навика зш знам која е нервозата кога чекам јас некој:pipi:
 

Дегенерик

без лекарско
Член од
29 јуни 2009
Мислења
218
Поени од реакции
18
Секогаш каснам и сиве нервозни ми фучат и ми викаат дека уште еднаш не ме чекаат ама немаат срце тоа да ми го направат :pipi:
Но кога ќе се случи чудо јас да дојдам на време(тоа се случува еднаш на 2 години) неможам да ги почекам ни 2 мин одма им се јавувам :pos:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Леле секогаш каснам... ко болест ми е тоа веќе... Секогаш и секаде. Освен фала богу во школо до сега ми се нема десено да закаснам али доаѓам 5 мин пред почеток на час.. Моите дома а и сите остали нонстоп ме караат и ми викаат за тоа, стварно не знам што ми е :nesum:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Често каснам да. Особено коа се чекам со цура на рекорд. И тоа на прв дејт секогаш усерувам. Каснам по 15 минути. Амааа тоа не е намерно. Многу обожавателки и многу шмек дур стигнам и ме запираат. И таков ке се избацам кај шо каснам уште со кармин по образите, кошулите, панталоните...и онака шмекерицата шо ме чека одма се налутуе и ме отеруе у три лепе шмекерски материни. Ја и викам...бејб...боље да стигнам некад него никад. И намигнувам :wink:...и нејзината лутина поминува....
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
оуу обавезно каснам,посебно у последно време,ко навика ми стана.........на школо обавезно тоа,за искачање исто,по 20мин ме чекаат(најмалце):pos:
порано мразев да каснам така,секад идев на време,али па тогаш обавезно ја чекав некого,е сеа обратно е :)
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Никогаш не каснам, ако ми се случи такво нешто сигурно причината била огромна, секогаш стигнувам 5 минути порано од договореното време...уффф мразам кога некој касни тоа ужасно ме нервира, знам да почекам 10 до 15 минути максимум и фаќам патот и си одам...
 

Borce Volkovo

Переднија
Член од
6 јули 2009
Мислења
83
Поени од реакции
1
секогаш стигнувам пред време
 
А

Александра Д.

Гостин
Од страв да не задоцнам секогаш се брзам и одам 15 минути порано. Алергична сум на чекање и немам живци за тоа...
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
105
Поени од реакции
37
Прилично доста каснам , али затоа ми се враќа :) ахаха .. доста пати сум чекала
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Зависи од поводот. Најчесто не повеќе од 5 минути или тоа е обично поради некоја друга причина. Сепак зависи каде и како.
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
порано редовно си каснев (по малце, не по мн), сега у последно време се одвикнав. дури некој пат ми се случува и по 5 мин порано да стигнам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom