Секавања како и со што пораснавме

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
ringispil ?
Автоматски споено мислење:

ringispil ?
Автоматски споено мислење:

ringispil ?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
eve za tebe doma prva pocna so komadore 64 ninja sinobi , a u igroteki togas idevme idese felix ,ninja sinopi 2 flas gordon na kuglica lev desen pokazalec i legenda fudbal na vrtezi so raka 3 topcinja :D
Автоматски споено мислење:

eve za tebe doma prva pocna so komadore 64 ninja sinobi , a u igroteki togas idevme idese felix ,ninja sinopi 2 flas gordon na kuglica lev desen pokazalec i legenda fudbal na vrtezi so raka 3 topcinja :D
Автоматски споено мислење:

JE JE ZETON I BILJARDOT BESE NA ZETON I ONOJ OSNOVNIOT NA KEGLA I KARABOLA GENERACIJO MOJA
Автоматски споено мислење:


BRAT ILI SESTRA MARADONA BESE SE LEPI MLADEZOT OKOLU MESI AMA NEGO BOZJATA RAKA NIKOJ NE KE GO STIGNE AKO NE GO EBESE KOKAINOT KAKOV BATISTUTA ,KAKOV MESI A U BRAZIL TI E FABRIKA ZA FUDBALERI TALENTI KAZI MI TIM KAJ NE IGRA BRAZILEC ?? ENGLESKA KAKO KOLINALISTI GO OCRTAA PRAVILOTO KORNER KOS .AUTSAJD .NADPRED .AMA JUZNA AMERIKA E ZAKON
Автоматски споено мислење:

@budhidharma me iritiras sekoj stvara fudbaler na 2 do m3 decenii BRAZIL STVARA godisno minimum
Автоматски споено мислење:

najdobar golman oliver kan germanija prima vo finale 2 od ronaldo i polufinale trica od croacija
Автоматски споено мислење:

SAMO LEPLIVI SLICICI IGRA RAZLIKA,LOPANKA SLAJM
POD PRASAJNE KOJ BESE TITOV PIONER I DOBI KNISKA I NEGRO BONBONI
JNA PRED RASTUR ILI ARM NA POCETOKOT ?
Автоматски споено мислење:

@Bodhidharma lizalki ne ljute se covece od seker vo forma na covek igrata ne ljute se covece :D
Автоматски споено мислење:

@Bodhidharma lizalki ne ljute se covece od seker vo forma na covek igrata ne ljute se covece :D
Бразил е Бразил ама еден е Марадона ;)
Името кога ќе ми го спомне некој ме обзема некое чудно чувство....неописливо. Ми се наежуваат влакна, и добивам некоја страшна желба за фудбал. Поминале многу години и не се менува тоа....чудесија.
Ова го заборавив
:D
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Бразил е Бразил ама еден е Марадона ;)
Името кога ќе ми го спомне некој ме обзема некое чудно чувство....неописливо. Ми се наежуваат влакна, и добивам некоја страшна желба за фудбал. Поминале многу години и не се менува тоа....чудесија.
Ова го заборавив
:D
maradona koka smrkna i se zabrkna samiot ko prina toa ko preticija i pancev ,suki i uste koka smrka ta gledavme kako selektor od tribini kako mavreduva istina preva ne e favorit moze da se proglasi za najveca budala
Автоматски споено мислење:

ronaldo i kan zvezdi slavni bez fleka se glavni tantem so ro ronaldinjo eden primamat tri vrakaat fino BRAZILSKI RONALDO NE ZAMENA ZA EUZEBIO KVALITETNO SE UPOTRBIO
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Јас пораснав без телевизор, без Commodore64, без нинтендо, без дигитрон, без дигитален часовник, без, без, без...
Ако не го броиме телевизорот, останатите се деца за мене.
А мобилните телефони и сегашниве компјутери не ме викаат чичко, туку дедо...
Растев со песните на Васка Илиева, Никола Бадев, Александар Сариевски... 101 приказна на Борис Мајсторов во 19 часот, Три Гонга...
Игравме џамлии со дабови шишарки, собиравме јајца од птици, преку зима ловевме врапчиња...
Прв цртан филм беше Калимеро, ама тоа во тинејџерските години.

Го заборавив цигарите Драва, Зета и Дрина, без филтер. Филтер Канео се помлади од мене.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.534
Поени од реакции
34.686
заедничко јаже не сакав, некако ми беше глупо да скокам кога други ми „вртат“, ама затоа тренинизите по 15 минути најмалку скокање самостојно јаже не ми бегаше!

ijA8zfC.gif
JumpRope.gif


инаку знаевме и опасно да се зезаме, да со сопствено тело како јаже скокаме, не смеевме грешка да наравиме ама баш ниедна во тоа вртење човечко јаже!

hC7700C2B.gif
source.gif
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Покрај јаже и ластик имаше класичен криш-миж и криш-миж на план со цртање :pos:
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
@ZoranC AJ VIKNIME U TEMA KAKO E DA SI KOKL PIJAN ,PAU TANDEMDA IM RASKAZENE
Автоматски споено мислење:

KAD BI MOJA MAMA ZALA PRPAT SVRIV BEV 5 ODD :d
Автоматски споено мислење:

KAD BI MOJA MAMA ZALA PRPAT SVRIV BEV 5 ODD :d
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
@ZoranC AJ VIKNIME U TEMA KAKO E DA SI KOKL PIJAN ,PAU TANDEMDA IM RASKAZENE
Автоматски споено мислење:

KAD BI MOJA MAMA ZALA PRPAT SVRIV BEV 5 ODD :d
Автоматски споено мислење:

KAD BI MOJA MAMA ZALA PRPAT SVRIV BEV 5 ODD :d
Aj ubavo da spiesh druze.... te sakam :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Бар порано знаеш дека пиеш млеко, пресно, ова сега што прашоци му дотураат којзнае. Ни се расипува, ни ништо. Отворено може со недели да стое.
Нема врска, му прават пастеризација и стерилизација, едното на температура под 100ка, другото на висока температура над 130 степени и ги уништуваат сите микроорганизми и бактерии што се внатре, затоа стои со денови без да се расипе, а за вкусот зависи и од хомогенизацијата.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Нема врска, му прават пастеризација и стерилизација, едното на температура под 100ка, другото на висока температура над 130 степени и ги уништуваат сите микроорганизми и бактерии што се внатре, затоа стои со денови без да се расипе, а за вкусот зависи и од хомогенизацијата.
И пред тоа му правеа тоа во млекара плус и дома го варевме. А ова сега ни кајмак има, водичка права. Ептен е обработено.

Последното свежо млеко кај нас беше од Здравје Радово мислам, третрапак, кравичка шари амбалажа. Ама ако не се продадеше одма се расипуваше нормално па прекинаа да го прават. И беше подобро од ова сега.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Се утепав игрици со Commodore 64 и плус понекогаш тежок ќотек од моите оти не земав домашно да учам, Брејкденс играв ко будала,Тарзан , стрипови Загор и други,срамежливост со девојки така ми беше во тоа време, Панк музика Sex Pistols,Expoited и други музики Joy Division,Depeshe Modeи други,а југослевенски музики ИЧ не ги случам само македонски народни песни за инает не за друго
Автоматски споено мислење:

И пред тоа му правеа тоа во млекара плус и дома го варевме. А ова сега ни кајмак има, водичка права. Ептен е обработено.

Последното свежо млеко кај нас беше од Здравје Радово мислам, третрапак, кравичка шари амбалажа. Ама ако не се продадеше одма се расипуваше нормално па прекинаа да го прават. И беше подобро од ова сега.
Поради тешки конкуренции си зема данокот затоа купувајте домашни производи за да ви трае вкусот ама за жал купуваат странски производи и еве до каде сме и не праваат веќе такви
 

Kajgana Shop

На врв Bottom