Секавања како и со што пораснавме

Член од
28 август 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
11.777
Ништо не је сменето, СДС беја на власт и државата идеше у курац, сеа пак СДС се на власт и пак државата иде у курац...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.797
Ја толку одамна бев мал, што Животинско Царство не беа самолепливи него мораш да си купиш лепак за хартија за да ги лепиш.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Јас од детствотот се сеќавам на Start

А и на Muppet Show, посебно на албумот со сликчиња оти сиот го наполнив, крадев пари од дома, после ме фатија и јадеф салам ќотек...
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.797
и ја го напунив, а имав и касета со МапетШоу и книга. Во Мисла се продаваа.


аудио касета беше тоа со песни, немаше тогаш уште видео касети
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Politikin Zabavnik!

Poracav He-Man kalendar.... go sakav i cuvav mnogu...

Denes malive sho i da im zemesh posle dva tri dena... tolku....
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Прво што ми текнува се оние еротики што ги крадевме од еден постар братучед(после стана газда на една телевизија, само порничи пушташе неарен :LOL:). Сум имал преку 50 списанија...главен дилер сум бил :)
После Буба Мара фудбал, кожа.....несвест, уште не можам да заборавам како ми лежеше на волеј.
Нончаки од метли, жили, пушки на тапи, чатали, стрели, праќи, пиштоли на капси...
Жмурка било момент да фатиш некое цице у развој а ако имаш среќа и повеќе..посебно ако е дојдена на гости хахахх
Со каква радост сум чекал лето да дојде....колку сме биле наивни, можеби и заостанати по денешни стандарди.
П.С: Заборавив најважното...флипери :D
Oвој сум го вртел по два пати.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
1577394373514.png


... не ни беше важно толку чоколадото, отколку сликичките, од тогаш ми беше интересна медузата... и денес сите со уплав ја ваѓаат од море, а јас скришно ќе ја вратам назад во море, многу елегантна во вода, често пливам покрај неа, не ме чепка, не ја чепкам, заедно си пливаме !:)
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
кај бе ние старудии сме се собрале овде на форум o_O
се очекувам да се јави некој помлад да кажи како он како дете играл кантер и енгри б'рдс
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Sega i citav na malava Buntovni devojcinja.... i poveden od temata razmisluvav kako mene nikoj bre nishto ne mi citashe :)

Na shkolo sam odev.....

Ushe eden od omilenite filmovi...
Автоматски споено мислење:

кај бе ние старудии сме се собрале овде на форум o_O
се очекува да се јави некој помлад да кажи како он како дете играл кантер и енгри б'рдс
Sega se kaza... mladi evidentno ne idat po forumi :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom