Секавања како и со што пораснавме

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.629
Поени од реакции
34.814

... секогаш ги правев најголемите балони со Bazooka , кога ќе ми пукнеше цело лице ќе ми се залепеше!:pos:



леле овој од 7 Bazooka bubblegum направил балон! :vozbud:
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Eurocrem ƒaτa iz 80-ih__1__.jpg

Нутела може вода да му носи, од овие ,сервис чаши направивме дома за 5 колена унапред.
1967-1.jpg

Вакви и сокчиња имаше. Најмногу ги сакав.
Vhs_cassette_bottom.jpg

Над 100тина касети имам вакви за видео, МРТВ може да ми позавиди колку народни приказни и детски емииси имам дома. Комотно винтиџ тв можам да отворам.
consola-retro-620-juegos-nintendo-2-palancas-D_NQ_NP_815889-MEC29096568022_012019-F.jpg

Исто вакво имав, и уште го имам. Кога ќе одам дома ќе го побарам хахаха. Бомебер мен, Супер Марио, таа со гуските, со тенкови и тули имаше....
Dukat najlonske vreåice od mlijeka iz 80-ih.jpg

Олд б'т голд, и требеше да го свариш, кајмакот омилен ми беше.
zivotinjsko-carstvo.jpg

Овие се лепеа со охо ухо незнам како се викаше. До 2000та два имав собрано.
Имав и еден календар 2000/1 од специјална единица, ден денес го чувам.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не се заебавај R-Type го имаш превртено? :eek: Ју санава бич.
Два пути по ред, 20 души ме гледаа....чудесија беше тоа. По втор пут беше толку брзо што кочеше машината хахахах. После месец дена го сконтаа и други, и почнаа да го вртат и они. Коцките беа доста заебани, неколку дена сум се ебавал таму. :D
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Прегледај го приврзокот 226432
Нутела може вода да му носи, од овие ,сервис чаши направивме дома за 5 колена унапред.
Прегледај го приврзокот 226433
Вакви и сокчиња имаше. Најмногу ги сакав.
Прегледај го приврзокот 226434
Над 100тина касети имам вакви за видео, МРТВ може да ми позавиди колку народни приказни и детски емииси имам дома. Комотно винтиџ тв можам да отворам.
Прегледај го приврзокот 226435
Исто вакво имав, и уште го имам. Кога ќе одам дома ќе го побарам хахаха. Бомебер мен, Супер Марио, таа со гуските, со тенкови и тули имаше....
Прегледај го приврзокот 226438
Олд б'т голд, и требеше да го свариш, кајмакот омилен ми беше.
Прегледај го приврзокот 226439
Овие се лепеа со охо ухо незнам како се викаше. До 2000та два имав собрано.
Имав и еден календар 2000/1 од специјална единица, ден денес го чувам.
Da si ebesh vekot... ja zaboraviv deka mlekoto porano se vareshe!!!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ја сега читам вовед на темава :pos:
Тежок промашај сум бил.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Бар порано знаеш дека пиеш млеко, пресно, ова сега што прашоци му дотураат којзнае. Ни се расипува, ни ништо. Отворено може со недели да стое.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Бар порано знаеш дека пиеш млеко, пресно, ова сега што прашоци му дотураат којзнае. Ни се расипува, ни ништо. Отворено може со недели да стое.
Зависи каде, знам млекари кај не се става ништо. Ама пошто е стерилизирано и полнето во стерилна средина нема контакт до бактерии и габи и е потрајно. А дека се вадат мастите и се тура палмино имам слушано за некои....колку е точно незнам. Затоа Не пиј млеко и мирна глава :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
- Крешо и француската жандармерија филмовите (не ми текнува како се викаше) :icon_mrgr:
- Цртаните филмови за козаците
- Tropical Heat :vozbud:
- Цртаните филмови: Микроби, Лошото детиште Хуго (не ми текнува како се викаше цртанот), Були Були, Пожарникарот Сем, Мразулко, Ле Пјаф, Кловнот Бозо
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
- Крешо и француската жандармерија филмовите (не ми текнува како се викаше) :icon_mrgr:
- Цртаните филмови за козаците
- Tropical Heat :vozbud:
- Цртаните филмови: Микроби, Лошото детиште Хуго (не ми текнува како се викаше цртанот), Були Були, Пожарникарот Сем, Мразулко, Ле Пјаф, Кловнот Бозо
Eeeee Nik Sloter... radi nego ednash kupiv havajka!
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Два пути по ред, 20 души ме гледаа....чудесија беше тоа. По втор пут беше толку брзо што кочеше машината хахахах. После месец дена го сконтаа и други, и почнаа да го вртат и они. Коцките беа доста заебани, неколку дена сум се ебавал таму. :D
:bravobe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom