Свински грип и во Македонија?!

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
По денешниов први мај каде повеќето се премрзнати и накиснати од утре ќе е интересно кога ќе почнат да киваат, да ги боли грло и глава. Ќе настане општа паника дека заболеле од свински грип :icon_lol:
А уште ако јаделе свинско :):):)
Хахахахахаха најбољи пост за свински грип.

Цела работничка класа во Македонија заболе од свински грип за 1 мај.:pos:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Хахахахахаха најбољи пост за свински грип.

Цела работничка класа во Македонија заболе од свински грип за 1 мај.:pos:
Сите бе ќе испоумреме...








некој ден
:) :) :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
По денешниов први мај каде повеќето се премрзнати и накиснати од утре ќе е интересно кога ќе почнат да киваат, да ги боли грло и глава. Ќе настане општа паника дека заболеле од свински грип :icon_lol:
А уште ако јаделе свинско :):):)
Јас денеска јадев свинско ако има нешто ќе ве обавестам да си знаете на време :)
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Нема опасност да се добие свински грип од јадење свинско месо,тоа го пишува сегде ако веќе толку читате за атракцијата.
Ждерете колку сакате,пазете кој ќе ви кивне или плукне пред нозе.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
И не е свински него е Мексикански или постручно H5N1 :helou:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Абе човекот кивнал малце посилно на аеродром и му се нафрлиле.

Башка какви свински ќебапчишта сум јадел денес мф мф мф :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.137
abe imam simptomi ama ne veruvam deka e svinski grip oti podolgo vreme gi imam.dosega ke me snemese :nesum:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Го прекрстиа вирусот. Кумовите решиа да се вика А Вирус. Убаво име. Таман за елеминирање на огромен број на луѓе во некоја игра.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
свинскиот грип најмногу делувал на алкoхолот,денес сите беа како свињи :smir:
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Македониај се подготвува за најлошото:icon_lol: Уат д фак?!?

Параноја, опасна работа мамата!
Мијте раце и пејте ја хепи брдеј! Демек до сега не знаев дека треба да мијам раце по секое идење дома и да користам антибактерски гел..уел за хепи брдеј не знаев! Арно месо шо не јадам!
У карантин ќе ме стаат, од критичен регион доаѓам..
Две-три недели по возови, автобуси, чат пат некој авион ш-класа, хостели и многу јога..диши-издиши па запоти се, тони кафе, ред бул и никотин за преживување и секако џет легосана, нема сомнеж дека прекрасно ќе се чувствувам кога ќе стасам! Баго мајката...фала богу дека ќе имам вртоглавица и воспалени гради и грло и се! Се бунат внатрешни на темпово и сега а не па тогаш..побогу!

Хиперболизирана, наметната, медиумска, паника!
Dangerous indeed!
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
ако јадеш месо од свинја ке добиеш свински грип а ако не јадес нормално нема да добиес:vozbud::toe:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Taтко ми сега прави свинско на скара и незнам дали да јадам?Шо велите?:toe:
Стварно треба ли да јадеш или не? Ај размисли малку имај наум дека вирусот се пренесува и од човек на човек.

И не е свински него е Мексикански или постручно H5N1 :helou:
Го прекрстиа вирусот. Кумовите решиа да се вика А Вирус. Убаво име. Таман за елеминирање на огромен број на луѓе во некоја игра.
не е H5N1, туку е H1N1. и да чисто ради сточарското стопанство го прекрстија во грип А (H1N1)
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Стварно треба ли да јадеш или не? Ај размисли малку имај наум дека вирусот се пренесува и од човек на човек.





не е H5N1, туку е H1N1. и да чисто ради сточарското стопанство го прекрстија во грип А (H1N1)
H5N1 така е ова е птичји грип мислам..
 
Г

Гоццццце

Гостин
Леле.Малку сум исплашен.Имам болка во грлото и ме чеша телото на некој места ретко.Инаку не кашлам замор немам голем иако денес трчев доста многу температура немам главоболка зошто ми се спие.
Ке умреш! :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom