Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Италија прв пат на Светските првенства завршува како последна во група. Арно викаат дека за се има прв пат. :D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Значи има реални шанси и за Бразил - Шпанија 1/8 финале. Победникот од тој дуел е единствениот сериозен противник на патот на Холандија до финалето.

Чиле - Португалија исто би било интересно а победникот од овој би со Парагвај веројатно во 1/4. Ова е од Гер/Анг/Арг/Мекс страната за 1/2 финале.

--- надополнето ---

Сосема заслужена победа на Словачка! Ми застана срце кога Квајарела даде гол(поништениот) - не ми се веруваше дека повторно пацериве со никаков фудбал ќе се извлечат во 2397345987 минута!

Браво за Словачка!

П.С. Јувентус не може во ЛШ да влезе, па СП ќе освои:pos2:
Исто :smir:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Значи има реални шанси и за Бразил - Шпанија 1/8 финале. Победникот од тој дуел е единствениот сериозен противник на патот на Холандија до финалето.

Чиле - Португалија исто би било интересно а победникот од овој би со Парагвај веројатно во 1/4. Ова е од Гер/Анг/Арг/Мекс страната за 1/2 финале.

Во секој случај ќе биде занимливо и драматично до самиот крај :tv:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Италија :kesa:...тушки значи ништо не покажаа на ова СП....
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Заклучок од ова светско првенство, јужно-американските екипи растураат, а европските се невидени дрва.
Моја прогноза...Уругвај, Бразил и Аргентина се 3 полуфиналисти, за 4тиот ке видиме..:)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Заклучок од ова светско првенство, јужно-американските екипи растураат, а европските се невидени дрва.
Моја прогноза...Уругвај, Бразил и Аргентина се 3 полуфиналисти, за 4тиот ке видиме..:)
Парагвај? Има реални шанси на страната на Гер/Анг/Арг/Мекс е.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
Следна е Шпанија да си замине или да ?! :pos:
Како ќе биди добро тоа чудо да се види.(ако може да се наречи чудо.)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Следна е Шпанија да си замине или да ?! :pos:
Како ќе биди добро тоа чудо да се види.(ако може да се наречи чудо.)
За разлика од Италија, Шпанија има ТИМ и индивидуалци на кои може да се потпре. Италија на кого? Пепе, Јакинта, Ди Натале, Бонучи, Замброта? Абе ми се смее кога ги читам имињава...
 
В

Вори

Гостин
Сакам Чиле да ги сјебе овие каталонциве(зошто пола Барселона е во репрезентација) и да си заминат и тие дома.
Или пак да им се падне Бразил,и да го изедат немиен..
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Бетмен велит на фб: Светското првенство излезе како Втора светска војна - Франција се предаде, Сад доцна се активираше, Италија капитулираше а Англија ја оставија сама да се бори со Германците. :pos: :zver:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
За разлика од Италија, Шпанија има ТИМ и индивидуалци на кои може да се потпре. Италија на кого? Пепе, Јакинта, Ди Натале, Бонучи, Замброта? Абе ми се смее кога ги читам имињава...
Бетмен велит на фб: Светското првенство излезе како Втора светска војна - Франција се предаде, Сад доцна се активираше, Италија капитулираше а Англија ја оставија сама да се бори со Германците. :pos: :zver:
_The Great_
Ама и други асални италијанци нема, барем според мене, а ете и според Липи...Пепе добро изигра, за него си грешка, ама овие другите беа мизерија, мислев дека Киелини е нешто подобар, ама го поминуваа како брз воз..ме разочара чоекот, сигурно и Реал, а и Ман Јун. ќе се откажат од него и ќе си остани во Јуве.
@Bojan_rnr
Код:
http://twitter.com/OldFunnyJoker/status/16876170739
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Колку толку можеше да се искомбинира некој солиден состав, кој сигурно ќе беше подобар без одредени инвалиди јубенташи. Седмо место завршија, а најмногу нивни играчи се форсираа, нема логика...
 
В

Вори

Гостин
Бетмен велит на фб: Светското првенство излезе како Втора светска војна - Франција се предаде, Сад доцна се активираше, Италија капитулираше а Англија ја оставија сама да се бори со Германците. :pos: :zver:

Хаха.Браво за Серпико..претпоставувам дека за него се работи.
Ако не го копирал од друго место,тогаш секоја чест.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Што сакате од итаљаниве кога пола јуве им играше во прв состав :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom