Свадбена Фотографија

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.058
поинтересни се т.н.р „неуспешни“ свадбени фотографии
ко на пр. овие подолу
биди махер па улови ги таквите моменти;) , а на свадби - такви ги има на претек 
Член од
23 декември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ирена е супер. Одличен фотограф. Стварно има добро око.

Има дечки што работат малце поинаку од другите, односно без местени фотки и сл.
На пр. http://www.facebook.com/atelier22weddingphotography
Poveke sum za Irena, otkolku A22. Ne sakam da kritikuvam, ama neka vi pokazat sliki od cela svadba,a ne samo najdobrite (i slepa kokoska ke pogodi zrno), a za videa ne sakam da diskutiram. Sepak gledam na lugevo im se sviga neobicniot casual stil.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.288
Поени од реакции
28.903
Ирена Мила сега фотографира свадби заедно со другар и Дејан Бошковски. Имаа и фан пејџ Will You https://www.facebook.com/pages/Will-You/403061256435623
Лајк за Ирена, повеќе од Владо. Владо ми е некако студиски фотограф, има одлични портрети.
Ама некако уште не се вклопува во свадбената фотографија... Барем таков впечаток имам јас.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.261
Поени од реакции
4.434
Владо Георгиев почнал како свадбен фотограф и потоа се префрлил на студиска фотографија, затоа нема ништо сменето од пред 10 години сеуште фотографира по ист шаблон и на ист начин, додека на Ирена свадбите и се поинтересни. Плус со Дејан имаат различен начин на работа и различен стил така да 2 фотографи > 1 фотограф :)
 
Член од
16 април 2013
Мислења
2
Поени од реакции
1
Што мислите за: http://gjorgjiristoski.com/weddings/
ги гледав во Март на свадва кај една другарка. имаа добар пристап, позитивни, ненападни..и направија одлични фотки.:)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.058
Секоја чест на младиве- кои никогаш нема да знаат за досада -судејќи по фотографиите
навистина романтична свадба(y)(y) па немора да е Париз;)

 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
665
Podobri od Twoo Clicks nema, ni slikaa na nasata svadba, predobri se, nemam zborovi. Dosega takvi fotografii nemam videno, mnogu dobra obrabotka na fotkite pravat. Epten gi preporacuvam

http://www.facebook.com/pages/Twoo-Clicks/177595779051561?fref=ts
Цена?

Дај кажете некое добро студио од Скопје или Тетово, ама да не биде со астроносми цени. Овие од Битола се топ и со ОК цени, но далеку е Битола.
Сликите од Ирена Мила се прекрасни, но искрено само за слики (без снимка) цената е превисока.
Ме интересира цена за Студио % и Интерпрес продукција некој да не знае случајно?
 
На врв Bottom