Свадбена Фотографија

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Ја отварам оваа тема (можеби и на грешно место) но би сакала да го чујам Вашето мислење за овој вид на фотографија... Кој е според вас најдобар во Македонија по ова прашање и зошто...
Може и со слики...
Повелете.... ;)
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Да свадба правиме во дубаи слика од соништата и крај на муабетот ... најпогодно место за свадбена фотографија помеѓу младенците според мене би била во охрид ако збориме за македонија (on sun set ) :eek:
Нека коментираат оние кои работат во фото студио или одат по свадби барем имаат чуство знаење и голем број идеи и искуства ... поздрав !
Ево ти http://www.facebook.com/velevski.daniel заборавив само во кое фото студио работи ... иначе знам каде се наоѓа точно
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
692
Ја отварам оваа тема (можеби и на грешно место) но би сакала да го чујам Вашето мислење за овој вид на фотографија... Кој е според вас најдобар во Македонија по ова прашање и зошто...
Може и со слики...
Повелете.... ;)
Дефинитивно zaga production или пак провери ги на vimeo. Далибор и Бојан, двајца браќа од Битола.
Дечките фантастично работат, со цена незнам како стојат ама разбрав дека не е нешто за мал џеб. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.614
Поени од реакции
11.554
--- надополнето: Sep 24, 2011 11:16 PM ---
Дефинитивно zaga production или пак провери ги на vimeo. Далибор и Бојан, двајца браќа од Битола.
Дечките фантастично работат, со цена незнам како стојат ама разбрав дека не е нешто за мал џеб. :D
И јас мислам зага нема ко нив :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.614
Поени од реакции
11.554
се слагам со вас, ама едно 800 евра им биле почетните пакети... освем нив?
Искрено нз кој би биле подобри или блиску нив бидеќи не сакам да потенцирам друг да не заебам некој па да ме колни и пцуе цел живот :P :P ама освен зага хммм.... Фото Дадо ( зборам за БТ)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.271
Поени од реакции
4.469
Владимир (Владо) Георгиев. (точка)
Ретко фотографира свадби, ама кога работи, стварно се ТоБ фотографиите. Можеби ви звучи чудно ова бидејќи во последно време е посветен на шминка повеќе, а и работеше за Плејбој и слични сесии, ама тој започна со свадби и е навистина ТоБ на тоа поле.
Зага се подобри во видео сегментот каде што немаа конкуренција сега за сега, ама ако збориме за фотографија јас сум повеќе за Владимир.
Сепак од сите свадбени фотографии најдлабок впечаток ми има оставено една сесија на Ирена Мила (Јовановска).

Останатите фотографии ТУКА. (не сум сигурен дали треба да и бидеш пријател за да ти ги покаже).
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
јас би сакал да имам ваков талент за фотографија, има конкурси на кои некои од сликите (малце обработени) би добиле награди!
абе фотографиите си се во ред, ама многу ми се просечни... да видиме ајде некој нови свежи идеи...
 
O

Oppenheimer

Гостин
Во Шутка тој што држи единствено фотостудио, не се сеќавам како се викаше, и фото Бечо во Чаирчанка. Тој од што е толку добар два-три пати пробаа да го убијат. :ROFLMAO:
 
На врв Bottom