Свадба на бившата девојка?

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Најверојатно ниту бу одел, ниту би канел.

А ако некоја ме покани, тоа ќе го сметам за комплимент. :)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Зависи од мотивот на бившата.

Ако преценам дека ме вика за инати да тера и да си поигрува со мене, не би одел зошто да одам. Во спротивно, доколку останеме пријатели (што заеби ретко се случува) ќе дојдам од сесрце.

Инаку бивши да канам, што знам како што реков, ретко се случува пријател да остане човек ако веќе се скинала работата, така што може да се најде по некоја на свадбениот список ама тоа е тоа не многу, не сите.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Темава ми е мнооогу Tu noch kad si se udavala сериозно.
Би честитала сигурно.За идење не би отишла.
Малце weird ми е целата таа ситуација:toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ако се работи за последнава не би имал срце да отидам. :nesum:
 
К

Кики.

Гостин
Темава ми е мнооогу Tu noch kad si se udavala сериозно.
Би честитала сигурно.За идење не би отишла.
Малце weird ми е целата таа ситуација:toe:
Се сложувам за ова.
инаку што знам ако сме другари зошто да не не е крај на светот. дури и ако се работи за последниов би отишла и онака се дружиме цело време. :helou::toe:
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Кога ке се мажи ... хм...ако на тоа пијанство не умрам 101 година ке живеам
 
S

Sookie

Гостин
За канење зависи од тоа дали типот би можел да ми ја упропасти свадбата ако дојде :pos2:

Јас лично не би одела ако сум поканета.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Јас сум сведок на ваква ситуација: Идниот младoженец сака да го покани на свадба бившиот на идната невеста (пошто е дел од поблиското мешано друштво од кое сите ќе дојдат на свадба), а невестата не сака поради нејзините родители кои добро го знаат бившиот и ќе се вознемират ако го видат.
 
S

stereo m'c

Гостин
Само една девојка би ја поканил на мојата свадба :) е сеа дали ке дојде на нејзе оставам. иначе ја би бил срекен доколку дојде.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
не би ја поканил, а најискрено не ни сакам да ме покани ни таа на нејзината свадба, би се осекал глупаво во двете ситуации
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
на првиот дечко ко ќе се жени ако се осмели да ме викне со зурли и тапани ќе му појдам на свадба и стриптизета ќе му платам, а на невестата ќе му пратам прилчно дијазепами и венец ( пош ќе зажали многу брзо )... мислам дека тоа би ми било еден од најсреќните денови во животот
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Баш ме подсети темава, сум бил и навистина зае*ано беше,
Девојката која ме покани на свадба бевме во врска неко време, али пота си останавме само на мување, се тоа пред многу години. Дојде ред се омажи девојката и оп покана и мене, па доста се двоумев али на крај решив ке идам на свадба, па во ресторант со поклон в рака, на врата слика со младенците( сопругот не знаеше дека ја и она некад сме биле заедно) па на маса со непознати луге, па од кај си? како се знаете ? почнав да вријам, едно пивце друго се поднапив и ја усредина на орото околу невестата со кренати раце ... леле живи пези .Тоа е моето искуство со свадбите на бивши кое еднаш видов и се надевам нема веке да бидам поканет а и не би прифатил;)
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Ме канеле ама не сум отишол оти знам дека ќе се чувствувам многу будалесто таму :) Јас не би канел бивши на мојата свадба
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Скраја да е!
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ти праќа покана на која пишува „Те молам не доаѓај“. Е тоа се поштуе. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom