Свадба - да или не?

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
jas nekev svadba , maz mi sakase pa nekako go predomisliv i toj da nejke :mrgreen: i koga kazavme na nasite deka nejkeme svadba leleeee ke ne goltnea , so saati diskutiravme i odvaj nekako gi smirivme so toa sto se soglasivme barem veridba edna malecka da napravime ... a kakva veridba bese ohoo ma totalno isto ko i svadba samo sto jas ne bev vo bel fustan , jako ne zafrknaa :(
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Definitivno sum protiv tie cirkuzi kaj so se pija i se jaci turbo-folk i jas koga bi se prasuvala ne bi pravela svadba.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Сакам големааа свадба!Ипак планирам еднаш да праам свадба така да би сакала да го прославам тој за мене најсреќен ден:je:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
За свадбите кои се прават кај нас, според мене се:
Наметната глупост, глумење лудило на модифицирани традиции, лицемерие, обврски, замор и финансиски трошок.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Лелеее како нејќете свадба бе?
Едвај чекам да ми дое тој ден, има да биде веселлоооо!
значи музика, играње, пиење, веселба:je::je::je:
а да и јадење=)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Aspolutno da!!!!! Pa pukanje so pistoli, pa igranje, pa veselenje...pa pa pa pa :)

Toa treba da se odbelezi. Golem cin e kolku za maskite tolku i za zenskite.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
VMRO напиша:
Aspolutno da!!!!! Pa pukanje so pistoli, pa igranje, pa veselenje...pa pa pa pa :)

Toa treba da se odbelezi. Golem cin e kolku za maskite tolku i za zenskite.
Na moja svadba bi pukala vo toj sto ke puka , ic nejkam takvi adeti
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
ThA-BiTcH напиша:
Лелеее како нејќете свадба бе?
Едвај чекам да ми дое тој ден, има да биде веселлоооо!
значи музика, играње, пиење, веселба:je::je::je:
а да и јадење=)
колку само нема да ти биде тоа....
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
gOJDO напиша:
колку само нема да ти биде тоа....
не му крши филм на девојчето, море гојдо едно

свадба? јок бре, ептен ми изгледа фрлање пари за џабе
иначе ја убоо сум си поминуел по свадби, фино е она коа идат сватовите, кумот ли што беше коа ја држиш вратата и треба да ти платат за да им ја даеш невестата, убава паричка паѓала :pos:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
У принцип мрзам гузви итакви заебнции, ама филинг си е свадба, ем играње ем заебанции ем роднини што не си ги видил никогаш :) и суперишка. Сум за свадба
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
jas porano ne bev za svadba, no koga dojde toj momenat...nekako mi se naprai drug film u glava...ednostavno reshiv deka sakam da go imam toj den u mojot zivot poradi momentot,denot, vencavkata vo crkva i zurkata posle toa...napravivme svadba so 100 luge ni poveke ni pomalku...od koi 70 % bea mladi 30% rodnini i prijateli na moite i negovite...taka reshivme taka i napravivme...ali kakvo beshe cuvstvoto vo crkva koga se vencavavme nemozam da vi opisham, pa posle toa zurkata...ludnica i mlado i staro na noze...inaku od tipot na poracki na pesni im cenzuriravme odnapred mal milion pesni koi se poracuvaat po svadbi i napravivme lista na tie shto moze da pominat...i muzikata beshe tolku fer shto koj i da sakashe da poraca pesna koja beshe na shit lista kazuvaa deka ne ja znaat :pos: i svirea druga namesto taa...ama ja napravija atmosverata fantasticna...mojata ne beshe klasicna svadba i mnogu od toa nemashe...bidejki ziveevme so mazot mi veke poveke godini zaedno nemashe zemanje na nevesta i red drugi raboti...beshe nasha rezija i prekrasno si pominavme...duri nemashe izleguvanje ta ram ta dam pa race plaskanje sami si gi precekavme gostite bidejki tie se dojdeni na nasha svadba ne kaj nashite...mnogu ne klishirano...
zatoa ako pravite svadba koj kako saka taka neka pravi zatoa shto toj den e eden i edinstven vo cel zivot nema drug vakov den...i e vash na tebe i na partnerot, a ne na vashite doma ili na rodninite i prijatelite...:icon_lol:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
свадба - обавезно милион луѓе, оро пред влез, оро у маало, цигани под прозор, коли накитени, исто обавезно фрлање 500ки..

ќе викнам све шо ми е роднина или познаник.. ма и непознаник..

у опатија.. со певаљка.. ќе платам некоја позната.. зуица лазова.. и ќе се качувам по маси..

нормално, и со калашот ќе пукаме.. со другарчињата ;))))))

после тоа би се упуцал и ја со калашот, пошо кој ќе ја трпи каркаонџулана цел живот :(
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Офчар напиша:
после тоа би се упуцал и ја со калашот, пошо кој ќе ја трпи каркаонџулана цел живот :(
комшиите
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
абе шо и да кажам ке згрешам зависи од моментот неможеш да си сигурен јас повеке би сакал тие пари шо ке треба да се дадат за свадба -----Место Свадба еден квалитетен Меденмесец одмор ипол и шо те брига боле:cuc: :cuc: :cuc:
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Ama tie pari so ke gi dajs za svadba mojs da si kupis nesto da odis na nekoe patuvanje so ke go pametis cel zivot a ova nema zosto da se pamti..
to e moe mislenje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom