Свадба во амерички стил

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од nesanica92, 9 јануари 2019.

 1. nesanica92

  nesanica92

  Член од:
  6 јуни 2014
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  46
  Свадба во амерички стил? Со високи маси, коктели и кетеринг со шведска маса. Без ора, без ајде сега свекорот да ја заигра невестата, без адети и тек даље.

  Изводливо ли е во Македонија и ако да - каде? Сте биле на таква свадба? Како би се чувствувале вие како гости на таква свадба?
   
  На Flatter му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.263
  Допаѓања:
  31.001
  Да. Мојата свадба беше таква. Да најдам слика ќе постувам.
   
  На A__, brnjomkd, Јаневски и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.755
  Допаѓања:
  2.069
  кога ке влеземе у нато ке има, сега уште не
   
  На brnjomkd, robertmkd, stratUs и уште 10 други им се допаѓа ова.
 4. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.837
  Допаѓања:
  159.890
  something new, something borrowed, something blue :love:
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 5. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  9.333
  Допаѓања:
  10.063
  Зошто да не е изводливо? Само младоженците треба да имаат волја за тоа. Само не би само со високи маси затоа што сигурно ќе има голем број на постари роднини, за нив подобро е ако седат.
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.958
  Допаѓања:
  4.147
  Драа,па ова веќе е традиција во Македонија.Се свадби сеа сеа се пљукнати западњачки стил.У цел живот традиционална,со обичаи,сум бил кај братучед,која жена му е црнка од Јамајка и го правеа по нејзино барање,зошто прими православност како религија.
   
 7. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.821
  Допаѓања:
  6.521
  Изводливо е, ама ќе биде досадно.
   
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.974
  Допаѓања:
  9.028
  може еден ручек стави и тоа е тоа, ќе јадат луѓето и си идат, без циркузи 5 саати ебавање, и ја сум за тоа
   
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.263
  Допаѓања:
  31.001
  Еве коа излеговне од матично.
  [​IMG]
  --- Споено дупло мислење, 9 јануари 2019 ---
  Кој те прашуе тебе?
  Родителите одлучуваат за тие ствари.
   
  На A__, Waoo и Јаневски им се допаѓа ова.
 10. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.974
  Допаѓања:
  9.028

  родителите не се женат/мажат па они да одлучуваат, освен ако се некои закоравени, што све по нивно мора да е у животот, оние што одлучуваат и со кого ќе се жениш. Братучед ми праеше таква свадба, еден ручек у ресторан и тоа е тоа.
   
 11. grunff

  grunff

  Член од:
  14 октомври 2018
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  89
  Свадба не правам, ни под разно. Само регистрација пред матичар доволно е.
   
  Govinda, stratUs, whatto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. mendieta

  mendieta

  Член од:
  18 март 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  523
  проблемов кај нас е што свадбиве станаа кич миксерај од обичаи .фолклор барок и квазиромантика
   
  На Ilumious, stratUs и Aleksandar91 им се допаѓа ова.
 13. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  14.871
  Допаѓања:
  7.678
  крупен оризов. гмо?
  Најнова мода е се турија од разводи за оти срце не ми прајш доручек. Тоа е побитно неголи Кадашијан свадба.
   
  На Атеист му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.423
  Допаѓања:
  7.364
  И многу битно, предбрачен договор ако не влегувате со исти финансии :) ако падниш во модерната група кои се разведуваат чим нешто зачкрипи, таков договор ќе ти спаси многу главоболки.

  Јас наместо на свадба, тие пари би ги потрошил на патување или одмор на некое егзотично место :) не сум љубител на свадби, ниту пак на сите тие циркузи и адети поврзани со свадба.
   
  На FilipMKD007, Ilumious, stratUs и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.598
  Допаѓања:
  906
  „Наможи! Не мом појќе, готоо.“ :lolzz:

  Гаси интернетот.
   

Сподели преку: